خطر ضربان قلب بالا و راه حل کنترل ان

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • خطر ضربان قلب بالا و راه حل کنترل ان
 •   
  تاکی کاردی به یک نوع ضربان قلب می گویند که قلب شما بیشتر از حالت معمولی تپش دارد البته این عادی است که زمانی که تمرین می کنید و یا واکنش استرسی دارید تپش قبل شما زیاد شود ولی در تاکی کاردی ضربان قلب شما در اتاق های فوقانی و یا هر دو در زمان استراحت بیشتر تپش دارد.ضربان قلب به وسیله سیگنال های الکتریکی ارسال شده از بافت قلب کنترل می گردد.
  تاکی کاردی زمانی اتفاق می افتد که یک ناهنجاری در قلب باعث تولید شدن سیگنال های الکتریکی می شود که ضربان قلب شما را زیاد می کند.در بعضی مواقع امکان دارد که هیچ علامتی یا عارضه ای نداشته باشد ولی اگر آن را درمان نکنید ضربان قلب شما می تواند در عملکرد قلب شما اختلال ایجاد کند و باعث مشکلاتی مثل نارسایی قلبی ، سکته و یا مرگ هم شود.
  علایم ضربان قلب بالا
  وقتی که قلب خیلی تپش دارد امکان دارد که خون به روش موثر به بقیه بدن شما پمپاژ نشود.این کار سبب می شود که بافت ها و اعضای بدن از سرما محروم شود و باعث علائمی مثل تنگی نفس ، ضربان زیاد قلب ، درد در قفسه سینه و از هوش رفتن باشد.
  خیلی از افرادی که به تاکی کاردی مبتلا هستند هیچ نشانه ای وجود ندارد و تنها با معاینه و انجام آزمایش این بیماری را کشف می کنند.
  تاکی کاردی به خاطر چیزی است که باعث مختل شدن جریان الکتریکی عادی می شود که باعث کنترل شدن پمپاژ قلب می شود خیلی از چیزها هستند که باعث می شود چنین اتفاقی بیفتد مثل
  -صدمه دیدن بافت های قلب
  -بیماری های مادرزادی قلبی
  -کم خون بودن
  -ورزش کردن
  -استرسی یا فشار مانند ترس
  -بالا یا پایین رفتن فشار خون
  -کشیدن سیگار
  -مصرف زیاد الکل
  -عوارض داروی مصرفی
  -پر کار بودن تیروئید
  موارد دیگری هم هستند که امکان دارد ریسک این بیماری را زیاد کنند مثل افزایش یافتن سن فرسودگی وابسته به پیری سبب می شود که شما به این بیماری مبتلا شوید.
  اگر در خانواده شما کسی سابقه این بیماری را داشته باشد و یا مشکل ضربان قلب داشته باشد امکان دارد که خطر این بیماری در شما هم افزایش یابد.

  خطر ضربان قلب بالا و راه حل کنترل ان

  پیشگیری از بیماری های قلبی:
  بهترین را برای مبتلا نشدن به تاکی کاردی این است که قلب خود را سالم نگه دارید و ریسک مبتلا شدن به بیماری قلبی را کم کنید.اگر در گذشته بیماری قلبی را داشته اید آن را زیر نظر بگیرید و برنامه درمانی را انجام دهید تا خطر این بیماری کاهش یابد.
  برای درمان کردن و کم کردن عوامل خطر که امکان دارد باعث این بیماری گردد کارهای زیر را انجام دهید:
  -ورزش کردن و خوردن غذای سالم:ورزش های منظمی داشته باشید و رژی غذایی شما هم سالم باشد بهتر است که از سبزیجات و میوه بیشتر استفاده کنید.
  -اگر وزن اضافه دارید آن را کنترل کنید داشتن وزن زیاد ممکن است بیماری های قلبی را در شما زیاد کند.
  -سیگار نکشید:اگر سیگار می کشید و نمی توانید آن را ترک کنید با دکتر خود درباره برنامه ترک صحبت کنید تا بتواند به شما کمک کند.
  -از مواد مخدری مثل کوکائین استفاده نکنید اگر احتیاجی به استعمال مخدر داشتید حتما از دکتر خود مشورت بگیرید.
  -بعضی از داروها مثل سرماخوردگی و سرفه دارای محرک هایی می باشد که امکان دارد باعث افزایش ضربان قلب شما شوند از دکتر خود برای مصرف داروها مشورت بگیرید.
  -از استرس هایی که ضروری نستند دوری کنید و روش های مقابله با آن را یاد بگیرید تا استرس شما کنترل شود.
  برای تشخیص دادن وضعیت و نوع ضربان قلب شما دکتر علائم شما را چک می کند و معاینه را انجام می دهد و درباره عادت های سلامتی و سابقه بیماری می پرسد.ممکن است چند آزمایش قلبی هم برای تشخیص دادن تاکی کاردی نیاز باشد انجام دهید.
  الکتروکاردیوگرام یکی از ابزارهایی است که شما می توانید برای تشخیص دادن تاکی کاردی استفاده کنید.یک تستی است که درد ندارد و فعالیت قلب شما را به وسیله سنسورهای کوچکی که به سینه و بازو وصل هستند ثبت می کند.
  این تست زمان و قدرت سیگنال الکتریکی را زمانی که از قلب شما عبور می کنند ثبت می نماید.پزشک شما می تواند الگو را در بین این سیگنال ها تشخیص دهد و بفهمد که چه نوعی تاکی کاردی دارید.
  علاوه بر این دکتر شما ممکن است از شما بخواهد که دستگاه هایی را در منزل استفاده کنید که برای اطلاعات بیشتری از ضربان قلب بدهد.نمایشگر هولتراین یک دستگاهی است که می توانید آن را در جیب خود حمل کنید این رشته فعالیت کردن قلب شما را در یک روز ثبت می کند.دکتر از شما می خواهد که یک دفتری داشته باشید و هر علامتی که تجربه کردید و زمان وقوع آن را ثبت نمایید.
  تصویر سازی قلب امکان دارد که انجام شود و مشخص شود که آیا اختلالی در ساختار جریان خون تاثیر دارد و به تاکی کاردی کمک می کند.تصویر برداری قلبی مانند:
  اکو
  اکو باعث ایجاد شدن تصویر متحرک قلب به وسیله امواج صوتی می شود.اکو می تواند مناطقی که جریان خون ضعیف دارند ، نابهنجاری قلب و ماهیچه ها را شناسایی کنند که به صورت عادی کار نمی کند.
  آنژیو شریان
  برای مطالعه کردن جریان خون شما از راه رگ قلبی دکتر شما امکان دارد که از آنژیو عروق استفاده نماید تا انسداد را شناسایی کند.از اشعه ایکس برای دیدن درون شریان های کرونری استفاده می شود.از اشعه ایکس برای عکس گرفتن از ریه و قلب استفاده می شود و از این طریق تشخیص داده می شود که قلب شما بزرگ شده یا نه.
  آزمون استرس
  دکتر شما امکان دارد که یک تست استرس را برای شما توصیه کند که ببیند عملکرد قلب شما چگونه است در صورتی که در ورزش سخت کار می کند و یا وقتی که دارو داده می شود سریع ضربه می زند.در این تست الکترودها در سینه قرار داده می شوند تا عملکرد قلب را زمان ورزش کردن و یا پیاده روی در روی تردمیل کنترل کنند.بقیه آزمایش ها هم امکان دارد که در باره تست فشار انجام گیرد.
  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب خطر ضربان قلب بالا و راه حل کنترل ان
  تعداد کل بازدید ها: 814
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه