درمان تنبلی تخمدان و درمان آن باکمک تب سنتی

 • زمان درج : 54 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان تنبلی تخمدان و درمان آن باکمک تب سنتی
 • در طب سنتی چگونه می توان تنبلی تخمدان را بهبود بخشید؟
  تنبلی تخمدان در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که توانایی بهبود آن در طب سنتی نیز دیده می شود اما برای این منظور باید روش های درمانی را بدانید.
  تنبلی تخمدان در پزشکی با نام تخمدان پلی کیستیک نیز بیشتر شناخته شده است. در واقع می توانیم بگوییم که این بیماری به عنوان یکی از مشکلاتی خواهد بود که در زنان بیشتر دیده می شود. در صورتی که در خانواده ی درجه یک خود ابتلا به این بیماری را داشته باشید قطعا این مشکل نیز برای شما هم به وجود خواهد آمد. در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند یکی از علائم شایع را می توانیم به تخمک گذاری هایی نسبت دهیم که شاید رخ ندهد یا اگر هم رخ دهد در فاصله زمانی طولانی خواهد بود که پریودهای مربوط به آن هم نیز قاعدتا منظم نیست.


  در زمانی که پریودها منظم نباشد این که شما  توضیح دقیقی در خصوص آن بدهید از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود. قطعا می توانیم به این موضوع توجه نماییم که تنبلی تخمدان در شما می تواند یک علامت بزرگ همانند پریودهایی را به دنبال داشته باشد که عمدتا آنها در حالت بسیار شدید اتفاق می افتند یا اینکه بسیار کمتر از حد انتظار ما خواهند بود. تنبلی تخمدان اغلب نشان دهنده این موضوع است که فرد نمی تواند تمرکزی را برای فعالیت های روزانه خود داشته باشد یا آنکه سلامت بدن او نیز تحت تأثیر قرار دارد.  
   زمان مناسبی که برای قاعدگی وجود دارد در یک بازه ی زمانی بیست وهشت روزه طبقه بندی می شود اما اگر شما به این سندرم مبتلا باشید این زمان برای شما متفاوت خواهد بود. البته در برخی ها دقیقا این تایم نیز وجود ندارد یعنی گاها کمتر یا بیشتر می شود. اما این که در ماهی اصلا خونریزی نداشته باشد یا هر چند وقت یکبار خونریزی های شدید رخ دهد یا گاها خونریزی ها کمتر از بیست و یک روز یکبار نیز اتفاق افتد. این دوره برای ما یعنی مشکلاتی در بدن .

  درمان تنبلی تخمدان و درمان آن باکمک تب سنتی


  تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک که در طب سنتی نیز مورد حمایت زیادی قرار دارد در سنین پایین هم می تواند مهم باشد زیرا گاها دیده شده که این بیماری در سنی همانند شانزده سالگی هم رخ خواهد داد.  بنابراین نمی توان آن را تنها برای سنین بالا در نظر گرفت.
  برخی از خانم ها می توانند علامی را بر اثر پلی کیستیک شدن تخمدان های خود نشان دهند. مثلا زمانی که تخمدان آنها خوب کار نمی کند علائمی نظیر رویش موها در جاهای نامناسب بیشتر دیده خواهد شد. مثلا رویش مو در صورت خانم ها که به عنوان موهای زائد است. در قسمت هایی بالای لب و همچنین در چانه نیز این رخداد بیشتر شده است.   گاهی هم این اتفاق دیده می شود که هورمون مردانه ای در بدن خانم ها وجود ندارد اما در مقابل رشد موها باز هم اتفاق افتاده است. برخی از افراد همچنین علامت های دیگری هم دارند که می توانیم از بین آنها به بیماران دیابتی توجه کنیم. در این بیماران معمولا مقاومت زیادی نسبت به انسولین دیده می شود. پس درمان در آنها با قدرت کمتری پاسخ خواهد داد.


  در سونوگرافی ها معمولا کیست ها دیده می شوند ، اما در حالت عادی شما نمی توانید کیست ها را ببینید. پس حتما باید از روش تصویربرداری سونوگرافی بهره لازم را ببرید. این کیست ها معمولا در تعداد زیادی دیده می شود که در هریک از تخمدان ها وجود دارد.  برخی از کیست ها پس از گذشت زمان کوچک شده و از بین می روند اما در مقابل برخی دیگر از آنها هستند که حتی در زمان طولانی هم تغییری را در آنها نمی بینیم.
   درمان  تنبلی تخمدان می تواند سریعا انجام شود اما گاها هم این امکان وجود دارد که در یک بازه ی طولانی نیز انجام شود. مثلا ما می توانیم به استفاده از رازیانه توجه نماییم که در اغلب موارد به آن توصیه می شود. رازیانه عملا می تواند پریودهایی که شما دارید را تا حد امکان تنظیم نماید. عرق رازیانه کمی تلخ است بنابراین استفاده نمودن آن به همراه عسل نیز توصیه می شود.  در طب سنتی توصیه می شود که در صورت امکان به دلیل باز بودن دهانه رحم و احتمال عفونت واژن و تأثیر آنها بر عملکرد تخمدان در زمان پریود بودن حمام نکنید.


  در صورتی که با استراحت کردن ، تنظیم نمودن رژیم غذایی مناسب به سمت رژیمی که سالم باشد علائم شما نیز همچنان باقی مانده می توانید از روش حجامت برای بیرون کشیدن خون های کثیف در بدن خود نیز کمک بگیرید. شاید انجام این روش برای برخی از ما بسیار سخت باشد اما دشوار نیست و می توانید از آن کمک بگیرید که نه تنها این بیماری بلکه سایر بیماری های شما هم بهبود ببخشند. طب سنتی روش هایی بی خطر را دارد اما در طب درمانی شما خواهید توانست تا با استفاده از داروهای مناسبی هم این دردها را در خود از بین ببرید که همگی در یک پروسه ی زمانی طولانی قابل اجرا خواهد بود.  
   

   


  برچسب ها : درمان تنبلی تخمدان

  آمار باز دید این مطلب درمان تنبلی تخمدان و درمان آن باکمک تب سنتی
  تعداد کل بازدید ها: 936
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه