دلیل تورم پا چیست و چگونه کنترل کنیم

 • زمان درج : 40 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دلیل تورم پا چیست و چگونه کنترل کنیم
 • چرا متورم شدن پا اتفاق می افتد؟
  متورم شدن پا می تواند برای همه ی افراد اتفاق افتد اما مهم تر از آن می توانیم به تورمی اشاره داشته باشیم که نشان دهنده بیماری های خطرناکی در پا است.
  همیشه در هر بیماری دو جنبه را باید در نظر بگیریم ، برخی از افراد به نوع خفیف آن دچار می شوند اما برخی دیگر بدنی دارند که می تواند آنها را به نوع شدیدتر و آخرین حد از آن بیماری نیز مبتلا کند. پس همیشه نباید به جنبه ی مثبت آن فکر کنیم ، گاهی نیاز است تا جنبه های منفی بیماری را هم در نظر بگیریم تا بتوانیم عزم خود را برای رفتن به نزد پزشک و انجام آزمایش های تخصصی تر جزم کنیم.پا مهم ترین عضو از بدن است که در صورت دارا بودن به مشکلاتی می تواند تا حد بالایی پیشروی نموده و در نهایت به یک بیماری خطرناکی تبدیل شود که توانایی راه رفتن را از شما بگیرد.


  متورم شدن پا می تواند از یک تغییر در وضعیت ساده تا شرایط بدتری نیز متفاوت باشد. مثلا ما می توانیم به این موضوع توجه کنیم که اگر شما در کاری قرار دارید که به ناچار باید در مدت طولانی بر روی پاهای خود بایستید ، این ماندگاری طولانی می تواند توانایی حرکت را از شما بگیرد و رفته رفته پاهای شما به اصطلاح خواب برود. علاوه بر آن به دلیل فشار وزن بر روی پاها و عدم توانایی در بازگشت خون از پاها به سمت قلب احتمال تورم بیشتر وجود دارد ، بنابراین هرازگاهی پاهای خود را تکان دهید و حرکت کنید.
  در مرحله ی بعدی که می توانیم متورم شدن پا را عادی تلقی کنیم ، زمانی خواهد بود که کفش های شما نامناسب باشد. معمولا کفش ها یکی از مهم ترین تأثیر را در درد گرفتن یا عدم درد در کف پا دارند زیرا شما در مدت طولانی از آنها استفاده می کنید. بنابراین خرید یک کفش طبی مناسب تأثیر فوق العاده ای در پیشگیری از ابتلای شما دارد. گاهی بر اثر یک ضربه به پاهای شما اغلب در ورزش های رزمی می توانید مشاهده کنید که قسمتی از پاها نیز دچار تورم شده اند و درد شدید  هم وجود دارد ، این می تواند خود نشان دهنده یک بیماری مهم نباشد اما اگر درد شما با روش های معمولی درمان نمی شود همانطور ادامه دارد باید به دنبال علت آن باشید.

  دلیل تورم پا چیست و چگونه کنترل کنیم


  متأسفانه پاهای ما در دید نیست ، زیرا در انتهایی ترین قسمت از بدن ما وجود دارد بنابراین بسیار مورد بی توجهی قرار می گیرد. همچنین برخی از بیماری های عفونی در پاهای ما اتفاق می افتد که به دلیل داخل بودن پاها در جوراب متأسفانه آنها را نمی بینیم و روزانه هم برای شستن آنها اقدامی نمیکنیم در نتیجه می تواند با وضعیت بدتری همراه شود. به انگشتان پاهای خود در شرایطی که در محیط با دمای مناسب قرار دهید دست بزنید ، قطعا متوجه خواهید شد که این بخش از بدن کمی سرد است اما اگر سردی آن بیش از اندازه باشد می توانید به کم بودن گردش خون در این نقطه از بدن خود توجه داشته باشید.


  افرادی که که از انواع روش های آسیب زننده به خون نیز استفاده می کنند باید به این نکته دقت کنند که در هر صورت احتمال آسیب وجود دارد و می توانیم شاهد تنگ شدن عروق باشیم. تنگ شدن عروق در تمامی بدن یعنی عبور خون با تأخیر انجام می شود و به خوبی خون در جریان نیست و به پاهای ما هم نمی رسد. بنابراین خون در پاها گردشی ندارد و تغییراتی نظیر تورم دیده خواهد شد.


  عفونت های قارچی در زمره ی شایع ترین بیماری هایی قرار دارد که شاید برای هر فردی اتفاق افتد. معمولا در مواردی که توانایی برای نظافت فضای بین انگشتان وجود ندارد این بیماری بیش از اندازه دیده می شود. بخصوص ورزشکارانی که با آب در ارتباط هستند و استخر می روند به دلیل نامناسب بودن شرایط بهداشتی آب احتمال بروز چنین بیماری هایی وجود خواهد داشت.  وجود زخم هایی تاولی که ناشی از فعالیت قارچ است زخم هایی دردناک می باشند که تنها با خشک ماندن محیط و استفاده از داروهای قارچی در مدت طولانی درمان می شوند. علاوه بر آن این احتمال هم وجود دارد که قارچ هایی در ناخن شما شروع به زندگی کرده باشند ، در نتیجه پس از مدتی ناخن شما از حالت طبیعی خارج شده و زرد می شود.


  دردهایی از بدن وجود دارد که شاید نادیده گرفته شود اما خبر از یک بیماری مهم تر در داخل بدن می دهند ، مثلا ما می توانیم به درد در انگشتان پا اشاره نماییم که از همه بیشتر این درد در انگشت شست پا نیز دیده خواهد شد. به دلیل بزرگ بودن این انگشت درد در استخوان بزرگ آن افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر آن فضایی بر روی انگشتان پا شما قرمز رنگ و متورم خواهد بود که شک را برای ابتلا نیز افزایش خواهد داد.
     برچسب ها : متورم شدن پا

  آمار باز دید این مطلب دلیل تورم پا چیست و چگونه کنترل کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 536
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه