دلایل و راه‌های پیشگیری از خارش قوزک پا

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • دلایل و راه‌های پیشگیری از خارش قوزک پا
 • خارش قوزک پا یکی از اتفاقاتی است که شاید برای هرکسی رخ ندهد اما در واقع رخداد آن دور از انتظار نخواهد بود و راه هایی برای پیشگیری از این عارضه وجود دارد.
  خارش قوزک پا بر اثر اتفاقات متنوعی در بدن ما رخ می دهد. عموما می توانیم به این موضوع توجه نماییم که خارش قوزک پا برای هر فردی اتفاق نمی افتد اما احتمال این رخداد صفر هم نخواهد بود. برخی از افراد وجود دارند که که مشکلات پوستی متعددی برای آن ها رخ می دهد یا راش هایی بر روی پوست خود دارند که این راش ها می تواند سبب خارش دادن در آن ناحیه شود. ناحیه مربوطه را می توانیم همان قوزک پا بدانیم.


  برخی از دلایل می تواند به صورت زمینه ای نیز مشکلاتی را پدید آورد. مثلا در فصول مختلف سال می توانیم به مشکلات آلرژیکی اشاره نماییم ، این مشکلات که از نوع آلرژیکی هستند عملا می توانند در محل مورد نظر ما خارش هایی را ایجاد نمایند. این خارش ها رفته رفته شدیدتر خواهد شد. علائمی که مربوط به آن است تنها در صورت مصرف نمودن داروهای لازم به درمان ختم می شود در غیر این صورت احتمال درمان شدن یک فرد بسیار پایین است. زیرا عوامل تشدید کننده در اطراف وجود دارد.
  اگر راش ها نیز تشدید بیشتری پیدا کند می توانیم به این موضوع توجه نماییم که در اکثر مواقع دلیل اصلی در بدن خود داریم که باید به دنبال آن باشیم تا زمانی که نتوانیم این دلیل را از بین ببریم این راش ها و درد ناشی از آنها ادامه خواهد داشت و نمی توان انتظاری برای بهبودی خود داشت. علائم سریع تر از آنچه که تصور کنید در کمین شماست و به بدن شما فشار می آورد و حتی شاید مانع از کار روزانه شما بشود. اغلب می توانید تأثیر آنها را بر روی کاهش فعالیت های خود بدانید.

  دلایل و راه‌های پیشگیری از خارش قوزک پا

   دلایلی که قوزک پا دچار خارش می شود؟!
  در اولین مراحل می توانیم به وجود کهیر توجه نماییم. اگر کهیر و علائم مربوط به آن نیز وجود داشته باشد بدن می تواند رفته رفته خود را و همچنین مقاومتش را در برای این عامل از دست بدهد و واکنش هایی از نوع آلرژیکی نیز بیشتر دیده می شوند که می تواند مربوط به مواد غذایی مصرفی حتی داروها یا عطرهایی که استفاده می شود و همچنین در تماس بودن با افرادی که این بیماری را دارند پایه ای برای ابتلا به درد و ناراحتی قوزک پا شود.
  اگر کهیر در هر جایی از بدن ما دیده شود می تواند نازیبایی را هم که با خود به همراه دارد را نیز نشان دهد. این نازیبایی ها می توانند برجستگی های بسیار بزرگی باشند که بر روی بدن وجود دارد و حالتی از قرمزی نیز برای آنها دیده می شود. خارش مربوط به کهیر بدتر از هر نوع خارش مربوط به بیماری های پوستی دیگری است زیرا زمانی که شما خارشی را انجام می دهید سطح وسیعی دچار قرمزی خواهد شد.

  خارش مربوط به پوست خشک
  پوست خشک در زمره ی پوست هایی قرار دارد که حتی می تواند دچار زخم و قرمزی هم باشد و به خونریزی منجربه شود زیرا در لابه لای خشکی هایی که در پوست شما دیده می شود پوست تحت فشار زیادی قرار گرفته است. این خشکی به این دلیل رخ داده است که عموما غده ها که مربوط به پوست هستند تحت این شرایط نمی توانند عرقی تولید نمایند که در نهایت این عرق کردن بتواند سبب چرب شدن پوست شما شود.
   برای خشک شدن پوست می تواند حتی سرد شدن هوایی که در اطراف شما وجود دارد هم بسیار تأثیرگذار باشد بنابراین در فصول سرد سال خشک شدن پوست دست ها عموما دیده می شود و این خود یعنی معضلی که با آن درگیر هستید. می توانید از دستکش ها و نرم کننده های پوست نیز بهره لازم را ببرید.

  قوزک پا و کبد
  عموما کبد از جمله اعضایی از بدن ما خواهد بود که بیمار بودن آن می تواند تظاهراتی را بر روی پوست نیز نشان دهد. معمولا خارش قوزک پا دلیلی دارد که دلیل آن هم تغییر در عملکرد کبد و انتقال آن به قوزک پا خواهد بود. در صورتی که سطح بیلی روبین نیز بالا برود می تواند خارش در قوزک پا را به دنبال داشته باشد که بر اساس این اتفاق باید دلیل آن را جویا شوید و تا می توانید به دنبال رفع نمودن آن باشید.
  برای آنکه بتوانید این مشکل را در قوزک پا خود برطرف نمایید در مراحل اولیه می توانید از طب سنتی و روغن هایی که برای چرب نمودن نیز مورد استفاده قرار دارند بهره ببرید که یکی از آنها را می توانیم روغن نارگیل بنامیم در مرحله ی بعدی به شما توصیه می کنیم تا در صورت بهبود نیافتن از درد و ناراحتی مراتب را به نزد یک پزشک متخصص ارجاع دهید و در پی بررسی بیشتر با استفاده از تست های تشخیص و درمان های دارویی لازم باشید.
   


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب دلایل و راه‌های پیشگیری از خارش قوزک پا
  تعداد کل بازدید ها: 493
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه