نشانه های ابتلا به سرطان پوست چیست

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نشانه های ابتلا به سرطان پوست چیست
 •   علائم مهم برای ابتلا به سرطان پوست؟
  سرطان پوست یکی از بیماری های نگران کننده ای خواهد بود که می تواند تأثیر منفی را بر روی ادامه ی زندگی فرد بگذارد که همواره اطلاع از علائم آن بسیار مهم خواهد بود.
  سرطان پوست علائمی دارد که معمولا این علائم را می توانید بر روی تغییرات ظاهری پوست خود مشاهده کنید ، اگر متوجه شده اید که به هر دلیلی تغییری بر روی پوست شما حاصل شده باید سریعا جهت اقدام لازم به یک پزشک متخصص در زمینه ی پوست نیز مراجعه نمایید تا پیگیری های لازم را انجام داده و در نهایت بتواند آنچه که برای سلامتی شما بیشتر نیاز می باشد را نیز در اختیارتان قرار دهد. در مواردی که تشخیص و درمان سرطان پوست به هر علتی به تعویق افتاده است ، خود فرد نیز باید عواقب آن را بپذیرد زیرا نسبت به هشدارها بی توجهی کرده است.


  در مراحل اولیه که تغییراتی در پوست شما حاصل می شود شاید نتوانید به این موضوع توجه کنید که تمامی تغییرات برای ابتلا به سرطان است بنابراین آنها را مورد بی توجهی خود قرار می دهید و این تغییرات رفته رفته پیشرفته تر خواهد شد که در حدود پنجاه درصد از موارد را می توان ابتلا به سرطان نامید . معمولا برخی از افراد هستند که توانایی بیشتری را برای ابتلا به این بیماری مهم دارند ، رده ی سنی بالاتر از شصت و پنج سال و همچنین علاوه بر آن افرادی که پوست هایی حساس دارند و با برخورد هر ماده ای حساسیت های بزرگی در آنها ایجاد می شود را می توانیم کاندید برای ابتلا به سرطان بدانیم. ما نباید از اسم سرطان واهمه داشته باشیم زیرا با غربالگری های اولیه می توانیم به موقع این بیماری را در همان ابتدای راه از بین ببریم.

    پوسته پوسته شدن در سرطان پوست

  در ابتدا شما می توانید علائمی را نیز ببینید که شاید در نظر شما علائمی عادی و اولیه باشند ، در حقیقت این عوامل می توانند نگرانی هایی را ایجاد کنند. علامت رفته رفته به پیشرفت می رسد که در نهایت می تواند سبب آسیب به پوست شما شود. پوسته پوسته شدن نشانه ای اولیه در ابتلا به سرطان پوست است که همان شاخی شدن سلوله های پوست نام دارد . این بیماری در نگاه اول تنها یک پوسته ساده است اما با گذر زمان و قرار گرفتن در آفتاب های شدید می تواند شرایط بدتری را به وجود آورد که در نهایت تبدیل به سرطان پوست شود.  

  نشانه های ابتلا به سرطان پوست چیست


  یک سری از نشانه های بدن و جسمی وجود دارد که در اغلب موارد ابتلا به سرطان ها دیده شده و آن هم خصوصیاتی خواهد بود که می تواند سبب تغییراتی در وضعیت سلامتی یک فرد باشد. عموما ما می توانیم به افرادی اشاره نماییم که پوست هایی کاملا روشن دارند ، پوست آنها نیز حالتی مز و سرخ به خود می گیرد ، علاوه بر آن می توانیم به این نکته هم توجه نماییم که این پوست ها می تواند حساسیت بالایی هم نسبت به گرما و سرما ، فلزات و . . . داشته و در نهایت رنگ چشم روشن یعنی سبز یا آبی هم فاکتوری برای ابتلا به سرطان به شمار می رود.


  خال هایی که به سرطان پوست تبدیل می شوند!
  شاید در صورت ما خال های متعددی وجود داشته باشد اما هر خالی نمی تواند به یک سرطان تبدیل شود ، در اکثر مواقع ما می توانیم به آنهایی اشاره نماییم که با گذر زمان رفته رفته حالتی متفاوت به خود می گیرند از نظر رنگی تغییر می کنند ، آنها می توانند چند رنگ باشند ، همچنین سایزی که برای ابتلا یک خال به سرطان داریم سایزی بزرگ تر از حالت های عادی است. رفته رفته بزرگی خال ها بیشتر خواهد شد و بنابراین می توانند نشان دهنده یک بیماری مهم در بدن شما باشند. حالتی نرم بر روی آنها وجود ندارد ، همچنین رده ی سنی که درگیر آن می شود در جوانی خواهد بود. اغلب خال ها یک برجستگی دارند و حتی برخی هم صاف هستند اما مرزی برای آنها وجود دارد ، در حالی که در خال های سرطانی این مرز مشخص نیست. خال هایی که یک رنگ باشند علامت خطرناکی برای سرطانی شدن ندارند اما اگر قطرش در حال پیشروی بوده و همچنین چند رنگ شود یک عامل خطر محسوب می شود.


  دور بودن از عوامل خطر همانند نور آفتاب ، پرتوهایی که در محیط کار به پوست بدن وارد می شود همانند افرادی که در رادیولوژی به کار مشغول هستند ، علاوه بر آن می توان بررسی های اولیه در افرادی که در خانواده ی در جه یک خود مورد ابتلا به سرطان را داشته اند ، نمونه هایی از راه حل های ساده برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری دانست.   


   

   
   


  برچسب ها : سرطان پوست

  آمار باز دید این مطلب نشانه های ابتلا به سرطان پوست چیست
  تعداد کل بازدید ها: 747
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه