درمان های اولیه عفونت چشم چیست

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان های اولیه عفونت چشم چیست
 •  چشم شما می تواند توسط انواع ویروس ها و باکتری دچار عفونت شود.هرکدام از عوامل سبب یک سری علایم می شود ولی علائمی که عمومی هستند شامل ، درد ، قرمزی چیم ، کم شدن بینایی و آبریزش از چشم می باشد.
  عامل عفونت می تواند سبب عفونت یکی یا هر دو چیم شما شود و به کاهش دید هم منجر گردد.شایع ترین آن ها ورم ملتحمه و عفونت آلرژی می باشد.اگر مشکلات بینایی یا درد دارید سریع به پزشک مراجعه کنید ولی اگر زیاد نیست می توانید از درمان های خانگی استفاده نمایید.
  عفونت چشم یکی ار بیماری هایی است که به دلیل ویروس یا باکتری رخ می دهد این بیماری سبب می شود که چشم شما متورم و قرمز شوند.اگر عفونت جدی شد امکان دارد به بخش های عمیقی از چشم شما نفوذ پیدا کرده و باعث کاهش دید گردد.اگر عفونت در اطراف بافت نرم پلک چشم رخ داد خطرناک می باشد و باید آن را درمان کنید.

  درمانم عفونت چشم:"
  کمپرس سرد یا گرم:
  یک حوله ای را در آب سرد فرو کنید بعد آن را چلانده تا آب اضافی خارج گردد.پس از چند دقیقه حوله را روی چشم خود بگذارید.این کار را چند بار تا زمانی بهبود یابد انجام دهید.می توانید زمانی که علائمی از عفونت دیدید از این روش استفاده نمایید.این روش را چند مرتبه در روز انجام داده تا بهبود یابد.
  چای سیاه:
  یک چای کیسه را درون آب جوش گذاشته و بگذارید سرد شود و بعد روش چشم قرار دهید.این کار را چند مرتبه در روز تا برطرف شدن عفونت انجام دهید.در انجام این کار دقت داشته باشید چون اطراف چشم حساس هستند بهتر است که از چای خیلی داغ استفاده نکنید.
  چای بابونه
  دو لیوان آب درون ماهیتابه ریخته و کمی جوش دهید.دو عدد چای بابونه ، دو قاشق شگوفه گل همیشه بهار ، دو قاشق تخم رازیانه را به ماهیتابه اضافه نمایید.بگذارید برای ده دقیقه خیس بماند پس از اینکه خنک شد آب اضافه آن را گرفته و در دو پارچه توری بگذارید و به هر دوسمت آن عسل بریزید.
  اسید بوریک
  از اسید بوریک برای ضد عفونی کردن بیماری های خفیف استفاده می شود.به دلیل طبیعت معتدلی که دارد می تواند عفونت چشم را درمان نماید به عنوان قطره هم می توانید از آن استفاده نمایید.
  گل یاسمن
  یکی دیگر از درمان ها گل یاسمن است که سبب می شود تحریک و خارش کم شود.

   

  درمان های اولیه عفونت چشم چیست
  گل عینک:
  یکی دیگر از درمان های عفونت چشم گل عینک می باشد که یک روش سنتی برای درمان استفاده می گردد.این روش علاوه بر حل مشکل دید باعث حمایت از قدرت بینایی هم می شود.می توانید 3 قطره از آن را سه مرتبه در روز استفاده کرده تا عفونت چشم درمان گردد.علاوه بر این به خاطر داشتن خواص ضد میکروبی می تواند انواع باکتری ها چشم را از بین ببرد.
  نقره کلوئیدی:
  یکی از روش های درمان عفونت چشم استفاده از نقری کلوئیدی می باشد که خاصیت ضد باکتریایی را دارد این روش اگر به صورت قطره استفاده گردد سبب از بین بردن عفونت شده و از التهاب مرده هم جلوگیری می شود.دو قطره از آن را داخل چشم ریخته و خوب پلک زده تا مایع آن به خوبی پخش گردد.
  این کار را دو مرتبه در روز انجام داده تا نتیجه خوبی بگیرید.
  ریحان:
  ریحان به خاطر فواید درمانی و خاصیت آرام بخشی که دارد می تواند از چشم شما در برابر صدمه های محیطی محافظت کرده و به خاطر مقابله با عفونت های ویروسی ، قارچی یک روش عالی به شمار می رود.برگ های ریحان را برای زمان ده دقیقه در آب جوش خیس دهید بعد چشم خود را با این مایع شسته و برای کمپرس گرم از آن استفاده نمایید.
  بهداشت را رعایت کنید
  برای رها شدن از عفونت چشم بهتر است که همیشه بهداشت فردی را رعایت نمایید.هر فردی امکان دارد به این بیماری مبتلا شود ولی شما نباید اجازه دهید این بیماری انتشار پیدا کند سعی کنید همیشه دست های خود را با صابون و آب گرم شستشو دهید.انجام این کار قبل از تماس با چشم و صورت اهمیت دارد.از لوازم آرایشی که با چشم های آلوده در تماس بوده استفاده نکنید.وقتی عفونت چشمی دارید بالش و پتو که با پوست شما در تماس هستند شستشو دهید.
  استفاده از لنزهای تماسی:
  اگر از لنزهای تماسی به روش نادرستی استفاده نمایید سبب می شود که به عفونت چشمی مبتلا شوید.برای دوری از این مشکل قبل از استفاده از لنز دست های خود را با صابون بشویید.باکتری ها پس از کار روزمره روی دستان شما جمع می شوند.پس قبل و بعد از گذاشتن لنز دست های خود را خوب شستشو دهید تا عفونت چشم برطرف گردد.
  خارج کردن خاک از چشم:
  این روش یکی از درمان های عفونت چشم می باشد.خاک سبب می شود که به عفونت چشم دچار شوید.زمانی که خاک به چشم شما رفت چند بار پلک زده این کار سبب می شود که پلک های شما اشکل تولید کرده و آلودگی از چشم شما برطرف شود.
  شستن چشم:
  شستن چشم را از یاد نبرید.اگر استفاده از پنبه یخی به رفع آلودگی کمکی نکرد چشم شما باید تمیز گردد.برای پاک کردن خاک هم می توانید از قطره استفاده نمایید.
  پاک کردن آرایش چشم:
  تمیز کردن آرایش چشم سبب شده که عفونت چشم شما درمان شود.لوازم آرایشی می توانند غدد چشم را مسدود کند و سبب شود که چشم شما التهاب داشته باشد.پس حتما قبل از اینکه بخوابید آرایش خود را کامل تمیز کنید.
  عسل:
  عسل دارای خاصیت ضد باکتریایی می باشد و باعث می شود که عفونت برطرف شود.برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید توصیه ما این است که از عسل طبیعی استفاده نمایید.به نسبت مساوی عسل و آب مقطر را مخلوط کرده و به وسیله یک توپ پنبه ای روی چشم ها بزنید.این کار را سه مرتبه در روز استفاده نمایید تا علایم عفونت برطرف گردد.
  علاوه بر این می توانید یک قطره عسل را به درون چشم خود بریزید.عسل به وسیله اشک طبیعی سبب می شود که هر آلودگی از چشم شما خارج گردد.این کاررا می توانید سه مرتبه در روز استفاده کنید.
  سرمه:
  استفاده کردن از سرمه خیلی برای چشم شما مفید است.سرمه اثمد و سرمه کافوری دو نوع از سرمه هایی هستند که برای درمان بیماری های چشم عالی هستند.  برچسب ها : عفونت چشمی

  آمار باز دید این مطلب درمان های اولیه عفونت چشم چیست
  تعداد کل بازدید ها: 673
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه