درمان های اولیه عفونت چشم چیست
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>

درمان های اولیه عفونت چشم چیست

 • زمان درج : 1 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-03-28 07:00:02
 • بخش مربوطه : درمان بیماری

 چشم شما می تواند توسط انواع ویروس ها و باکتری دچار عفونت شود.هرکدام از عوامل سبب یک سری علایم می شود ولی علائمی که عمومی هستند شامل ، درد ، قرمزی چیم ، کم شدن بینایی و آبریزش از چشم می باشد.
عامل عفونت می تواند سبب عفونت یکی یا هر دو چیم شما شود و به کاهش دید هم منجر گردد.شایع ترین آن ها ورم ملتحمه و عفونت آلرژی می باشد.اگر مشکلات بینایی یا درد دارید سریع به پزشک مراجعه کنید ولی اگر زیاد نیست می توانید از درمان های خانگی استفاده نمایید.
عفونت چشم یکی ار بیماری هایی است که به دلیل ویروس یا باکتری رخ می دهد این بیماری سبب می شود که چشم شما متورم و قرمز شوند.اگر عفونت جدی شد امکان دارد به بخش های عمیقی از چشم شما نفوذ پیدا کرده و باعث کاهش دید گردد.اگر عفونت در اطراف بافت نرم پلک چشم رخ داد خطرناک می باشد و باید آن را درمان کنید.

درمانم عفونت چشم:"
کمپرس سرد یا گرم:
یک حوله ای را در آب سرد فرو کنید بعد آن را چلانده تا آب اضافی خارج گردد.پس از چند دقیقه حوله را روی چشم خود بگذارید.این کار را چند بار تا زمانی بهبود یابد انجام دهید.می توانید زمانی که علائمی از عفونت دیدید از این روش استفاده نمایید.این روش را چند مرتبه در روز انجام داده تا بهبود یابد.
چای سیاه:
یک چای کیسه را درون آب جوش گذاشته و بگذارید سرد شود و بعد روش چشم قرار دهید.این کار را چند مرتبه در روز تا برطرف شدن عفونت انجام دهید.در انجام این کار دقت داشته باشید چون اطراف چشم حساس هستند بهتر است که از چای خیلی داغ استفاده نکنید.
چای بابونه
دو لیوان آب درون ماهیتابه ریخته و کمی جوش دهید.دو عدد چای بابونه ، دو قاشق شگوفه گل همیشه بهار ، دو قاشق تخم رازیانه را به ماهیتابه اضافه نمایید.بگذارید برای ده دقیقه خیس بماند پس از اینکه خنک شد آب اضافه آن را گرفته و در دو پارچه توری بگذارید و به هر دوسمت آن عسل بریزید.
اسید بوریک
از اسید بوریک برای ضد عفونی کردن بیماری های خفیف استفاده می شود.به دلیل طبیعت معتدلی که دارد می تواند عفونت چشم را درمان نماید به عنوان قطره هم می توانید از آن استفاده نمایید.
گل یاسمن
یکی دیگر از درمان ها گل یاسمن است که سبب می شود تحریک و خارش کم شود.

 

درمان های اولیه عفونت چشم چیست
گل عینک:
یکی دیگر از درمان های عفونت چشم گل عینک می باشد که یک روش سنتی برای درمان استفاده می گردد.این روش علاوه بر حل مشکل دید باعث حمایت از قدرت بینایی هم می شود.می توانید 3 قطره از آن را سه مرتبه در روز استفاده کرده تا عفونت چشم درمان گردد.علاوه بر این به خاطر داشتن خواص ضد میکروبی می تواند انواع باکتری ها چشم را از بین ببرد.
نقره کلوئیدی:
یکی از روش های درمان عفونت چشم استفاده از نقری کلوئیدی می باشد که خاصیت ضد باکتریایی را دارد این روش اگر به صورت قطره استفاده گردد سبب از بین بردن عفونت شده و از التهاب مرده هم جلوگیری می شود.دو قطره از آن را داخل چشم ریخته و خوب پلک زده تا مایع آن به خوبی پخش گردد.
این کار را دو مرتبه در روز انجام داده تا نتیجه خوبی بگیرید.
ریحان:
ریحان به خاطر فواید درمانی و خاصیت آرام بخشی که دارد می تواند از چشم شما در برابر صدمه های محیطی محافظت کرده و به خاطر مقابله با عفونت های ویروسی ، قارچی یک روش عالی به شمار می رود.برگ های ریحان را برای زمان ده دقیقه در آب جوش خیس دهید بعد چشم خود را با این مایع شسته و برای کمپرس گرم از آن استفاده نمایید.
بهداشت را رعایت کنید
برای رها شدن از عفونت چشم بهتر است که همیشه بهداشت فردی را رعایت نمایید.هر فردی امکان دارد به این بیماری مبتلا شود ولی شما نباید اجازه دهید این بیماری انتشار پیدا کند سعی کنید همیشه دست های خود را با صابون و آب گرم شستشو دهید.انجام این کار قبل از تماس با چشم و صورت اهمیت دارد.از لوازم آرایشی که با چشم های آلوده در تماس بوده استفاده نکنید.وقتی عفونت چشمی دارید بالش و پتو که با پوست شما در تماس هستند شستشو دهید.
استفاده از لنزهای تماسی:
اگر از لنزهای تماسی به روش نادرستی استفاده نمایید سبب می شود که به عفونت چشمی مبتلا شوید.برای دوری از این مشکل قبل از استفاده از لنز دست های خود را با صابون بشویید.باکتری ها پس از کار روزمره روی دستان شما جمع می شوند.پس قبل و بعد از گذاشتن لنز دست های خود را خوب شستشو دهید تا عفونت چشم برطرف گردد.
خارج کردن خاک از چشم:
این روش یکی از درمان های عفونت چشم می باشد.خاک سبب می شود که به عفونت چشم دچار شوید.زمانی که خاک به چشم شما رفت چند بار پلک زده این کار سبب می شود که پلک های شما اشکل تولید کرده و آلودگی از چشم شما برطرف شود.
شستن چشم:
شستن چشم را از یاد نبرید.اگر استفاده از پنبه یخی به رفع آلودگی کمکی نکرد چشم شما باید تمیز گردد.برای پاک کردن خاک هم می توانید از قطره استفاده نمایید.
پاک کردن آرایش چشم:
تمیز کردن آرایش چشم سبب شده که عفونت چشم شما درمان شود.لوازم آرایشی می توانند غدد چشم را مسدود کند و سبب شود که چشم شما التهاب داشته باشد.پس حتما قبل از اینکه بخوابید آرایش خود را کامل تمیز کنید.
عسل:
عسل دارای خاصیت ضد باکتریایی می باشد و باعث می شود که عفونت برطرف شود.برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید توصیه ما این است که از عسل طبیعی استفاده نمایید.به نسبت مساوی عسل و آب مقطر را مخلوط کرده و به وسیله یک توپ پنبه ای روی چشم ها بزنید.این کار را سه مرتبه در روز استفاده نمایید تا علایم عفونت برطرف گردد.
علاوه بر این می توانید یک قطره عسل را به درون چشم خود بریزید.عسل به وسیله اشک طبیعی سبب می شود که هر آلودگی از چشم شما خارج گردد.این کاررا می توانید سه مرتبه در روز استفاده کنید.
سرمه:
استفاده کردن از سرمه خیلی برای چشم شما مفید است.سرمه اثمد و سرمه کافوری دو نوع از سرمه هایی هستند که برای درمان بیماری های چشم عالی هستند.


نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها
عفونت چشمی -
 • مطالب ویژه
 • جدیدترین ها
 • آخرین نظرات
  • 6 ساعت قبل
  • 2019-05-25 07:00:02
  • از خون بندناف بیشتر بدانید

     خون بند ناف که از آن به عنوان خون جفتی هم یاد می شود خونی بوده در جنینی که در حال تکوین داخل رحم بوده جریان دارد نگهداری کردن از خون بند ناف مزیت ها و خاصیت های زیادی در درمان کردن بیماری های لاعلاج را دارد.

  • 1 روز قبل
  • 2019-05-24 07:00:02
  • آشنایی با گل گاو زبان

    گل گاو زبان یکی از گیاهانی بوده که دارای خاصیت های زیادی است از سال های دور ایرانی ها با خاصیت این گیاه آشنا هستند و برای بهره گرفتن از خاصیت آن برگ و گل های آن را خشک کرده و برای درست کردن دمنوش و عرق گل گاو زبان از آن استفاده می نمایند.اگر شما خاصیت این گیاه عالی را نمی دانید می توانید این مطالب را بخوانید.

  • 2 روز قبل
  • 2019-05-23 07:00:01
  • چگونه در خانه افسردگی رو کنترل کنیم

   افسردگی هر مقداری که باشد باید آن را جدی بگیرید و با راه های مناسبی آن را درمان نمایید.هر موقع که احساس کردید انرژی شما کم شده است و احساس افسردگی دارید می توانید درمان های زیر را انجام دهید.

  • 3 روز قبل
  • 2019-05-22 07:00:01
  • دلیل درد پشت گردن چیست

   درد در پست سر امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد که بعضی از آن ها را باید جدی بگیرید مثل سر درد،جراحت داشتن و بعضی از بیماری ها که سبب تنش و درد در پشت سر می شوند.بنابراین شما باید متوجه شوید که شرایط جدی است سردرد که باعث درد در پشت سر شده امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد.

  • 4 روز قبل
  • 2019-05-21 07:00:01
  • علایم و خطرات برفک نوک سینه در شیردهی

   برفک نوک سینه ها در زمان شیردهی مادران یک بیماری رایج بوده که امکان دارد به درد و بیماری های دهانی در بچه ها هم منجر شود.عفونت در سینه مادر علائم زیادی دارد و سبب زخم خواهد شد.

  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-01 07:00:01
  • دانلود بازی gta 3 برای کامپیوتر

   امروز برای شما عزیزان و تمامی گیمر های ایرانی بازی gta 3 رو در سایت یاثار قرار دادیم باید این نکته رو همین اول بگم که بازی کم حجم شده ولی بازی توش تغییراتی داده نشده و به کمک نرم افزار های پیشرفته حجم بازی به شدت کاهش پیدا کرده که خوب این خیلی خیلی خوب هستش که شما و هم ما میتونید بازی رو با حجم بسیار کم 131 مگابایت میتونیم دانلود کنیم

  • 5 ماه قبل
  • 2018-12-15 09:04:56
  • دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده

   همانطور که میدونید سری کتاب های هری پاتر 7 کتاب بود و پس از معروف شدن و بعد از سال ها جی کی رولینگ دوباره کتابی رو مینویسه با نام هری پاتر و فرزند نفرین شده متاسفانه خود من تا امروز از منتشر شدن این کتاب اطلاع نداشتم ولی تا متوجه شدم سریع این کتاب رو پیدا کردم و در سایت یاثار برای شما دوستان خوبم برای دانلود قرار دادم

  • 5 ماه قبل
  • 2018-12-11 11:02:01
  • راه های تشخیص فردی برای فهمیدن بارداری

   بارداری جز نعمت های خوب خداست که البته برای اونایی که خواسته دنبال بارداری بوده اند شادی آورد و اون دوستانی که ناخواسته باردا شده اند چیز خوشحال کننده ای نیست است

  • 5 ماه قبل
  • 2018-12-08 10:44:12
  • دانلود کتاب هری پاتر و سنگ جادو فارسی و به زبان انگلیسی

   اولین سری از کتاب های هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو متولد شد و در دنیا این کتاب توانست به سرعت مشهور شود و یکه تاز فروش شود . این کتاب به وسیله نوسنده انگلیسی خانم جي كي رولينگ نوشته شده و کتاب وی به زبان های مختلف از جمله فارسی ترجمه

عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید

سوال امنیتی : حال جمع 1 + 1 چند است