برای مشکل عفونت ریه چه میتوان کرد

 • زمان درج : 40 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • برای مشکل عفونت ریه چه میتوان کرد
 • به عفونت شش یا راه هواایی عفونت ریه گفته می شود.برخی از عفونت ریه خودشان درمان خواهند شد ولی اگر میزان عفونت بالا باشد درمان فوق می کند و امکان دارد سلامت شما را به خاطر اندازد.ریه از اعضای مهم بدن می باشند و برای حفظ سلامت شما لازم است.عفونت ریه معمولا با سرماخوردگی و آنفولانزا اتفاق می افتد.از علامت ها این بیماری سرفه های شدید با مخاطی به رنگ زرد یا سبز ، داشتن تنگی نفس ، ناراحتی در سینه ، داشتن تب بالا ، سر درد ، خسته بودن این علامت ها معمولا در مدت 10 روز بهبود یافته ولی سرفه و مخاط به مدت سه هفته طول می کشد.

  دلایل عفونت ریه:
  دلیل عفونت ریه قارچ ، ویروس یا باکتری می باشد.انگل ها هم امکان دارد باعث این عفونت شوند.عفونت باکتریایی معمولا از همه عفونت ها بیشتر می باشد.این عفونت ها را می توانید به وسیله آنتی بیوتیک درمان نمایید.عفونت باکتریایی باعث سوزش پوست می شود.
  عفونت های ویروسی احتیاج به دارو نداشته و خودشان خوب می شوند ولی در عفونت های حاد رنگ ناخن و لب ها به رنگ آبی در می آیند.از دست رفتن آب رفتن هم یکی از علایم عفونت ریه است که به عفونت گوش هم منجر می شود.
  سرفه های زیاد ، تنگی نفس ، درد در قفسه سینه از دیگر علایم این بیماری هستند که احتیاج به بررسی پزشک دارند.
  پیشگیری از عفونت ریه:
  -سیگار باعث صدمه به ریه و مبتلا شدن به بیماری های مزمن می شود.
  -حتی اگر هم به بیماری های مزمنی دچار نشوید سیگار کشیدن سبب می شود درمان بیماری هایی مثل ذات الریه و آنفولانزا طولانی شود.
  -شستن دست با آب و صابون
  -اگر به بیماری هایی مثل سرماخوردگی مبتلا شدید مراقب باشید تا زود بهبود پیدا کرده و از منتشر شدن آن به ریه جلوگیری شود.
  -یکی از روش های برای تقویت سیستم ایمنی بدن خوب خوابیدن و خوب خوردن می باشد
  -استراحت کافی سبب می شود که بدن شما به ویروس های عفونی مبتلا نشوند.

  برای مشکل عفونت ریه چه میتوان کرد
  درمان عفونت ریه:
  پنیرک
  پنیرک یک گیاهی می باشد که در طب سنتی دارای خواص زیاد است و از گل و برگ آن می توانید استفاده کنید خواص آنتی بیوتیکی آن بی شمار است تنها لازم است که 40 گرم ازاین گیاه را با یک لیتر آب برای ده دقیقه دم کنید و یک فنجان از آن را روزی سه مرتبه مصرف کنید تا بتوانید برونشیت ، عفونت های سرخک و مخملک را درمان کنید.
  گل پامچال:
  اسهال های عفونی به دلیل عفونت های معده و روده می باشد با این وجود برونشیت ، ذات الریه و اسهال های عفونتی را می توانید با گل پامچال درمان نمایید.برای دم کردن این گیاه 20 گرم را با یک لیتر آب برای مدت ده دقیقه دم کنید و پس از آن صاف کرده و مصرف کنید.از این دمنوش می توانید روزی سه مرتبه استفاده نمایید.
  بادرنجبویه:
  یکی از گیاهانی می باشد که می توانید برای پاک سازی بدن از آن استفاده نمایید.این گیاه می توانید خیلی از عفونت های بدن را درمان کند.بعضی اوقات هم شما از عفونت خود خبر ندارید در این مواقع پیشنهاد ما این است که 40 گرم از این گیاه را برای ربع ساعت دم کنید و بعد مصرف کنید تا عفونت احتمالی از بین برود برای تاثیر بهتر روزی سه مرتبه آن را استفاده کنید.
  بابادم:
  برای درمان کردن جوش های عفونی و چرکی از آنتی بیوتیک های قوی استفاده نمایید توصیه ما استفاده از دمکرده بابادم است.80 گرم از ریشه این گیاه را با یک لیتر آب جوش برای 20 دقیقه دم کنید و پس از آن روزی سه مرتبه از این دمنوش استفاده نمایید.
  اکالیپتوس:
  برای درمان عفونت های تنفسی توصیه ما استفاده از برگ اکالیپتوس است که خیلی از مردم به صورت بخور از آن استفاده می کنند.هر زمانی که به مشکل عفونت تنفسی دجار شدید 50 گرم از این گیاه را با یک لیتر آب جوش دهید و پس از ده دقیقه دم کشیدن روزانه 4 بار از آن استفاده نمایید.
  انجیر زرد شیرازی:
  برای درمان 50 گرم انجیر را با نیم کیلو شیر برای ربع ساعت جوش دهید.این محلول را برای گلودرد چرکی ، عفونت ، زخم درون دهان و آنژین ها مناسب می باشد.برای تاثیر بیشتر روزی 3 فنجان را از این جوشانده استفاده کنید و اگر دندان های شما به عفونت دچار شد پیشنهاد می کنیم که از گیاه آنغوزه استفاده کنید.این گیاه برای مصرف نیازی به دم کردن ندارد این گیاه یک حالت صمغی دارد و تنها نیاز است که آن را روی دندان بگذارید.
  پونه:
  اگر دوست ندارید که از داروی های شیمیایی استفاده کنید توصیه ما استفاده کردن دم کردن پونه می باشد.یک قاشق پونه را با یک لیوان آب جوش برای 10 دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد آن را صاف نمایید و با عسل روزی سه مرتبه مصرف کنید.
  عصاره گل مریم:
  برای استفاده از این گیاه عصاره آن را استفاده نمایید که برای درمان بیماری های ریه و تنفسی توصیه می شود.مریم گلی دارای کافور ، ترپن و سلنیوم است و زمانی که به شکل بخار استنشاق می شود می تواند اختلال های ریه را درمان نماید بنابراین از این گیاه هم برای دمنوش و هم بخور می توانید استفاده نمایید.
  خرگوشک:
  برگ گیاه اروپایی خواص زیادی دارد و می توانید برای تولید عصاره گیاهی از آن استفاده نمایید.در طب سنتی برای پاک کردن ریه از مخاط استفاده می شود.برای درست کردن این دمنوش یک قاشق چایی خوری از این گیاه را در یک فنجان آب جوش ریخته و پس از اینکه دم کشید استفاده کنید.
  عصاره نعنا:
  نعناع به دلیل داشتن ماده ای به اسم منتول می تواند در روی بدن شما و عضلات تنفسی شما تاثیر داشته باشد.این روغن دارای ترکیب های اضافی دیگری مثل پولگون و ایمونن می باشد در ضمن بخور آن هم برای درمان عفونت ریه عالی است.
  بارهنگ:
  این گیاه یکی دیگر از گیاهانی است که سال هاست برای مشکل تنفسی استفاده می شود و برای درمان عفونت ریه هم می تواند کارساز باشد.این گیاه به دلیل داشتن ترکیب های ضد التهابی یک گزینه عالی برای عفونت ریه به شمار می رود.


  برچسب ها : درمان عفونت ریه

  آمار باز دید این مطلب برای مشکل عفونت ریه چه میتوان کرد
  تعداد کل بازدید ها: 869
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه