چجوری عفونت گوش میانی رو شناسایی کنیم

 • زمان درج : 15 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چجوری عفونت گوش میانی رو شناسایی کنیم
 •    عفونت گوش معمولا در یخش میانی گوش اتفاق می افتد گوش میانی به وسیله عفونت ضعیف شده و سبب می شود که گوش توسط مخاط یا مایع در پشت پرده گوش مسدود شده و بر حس شنوایی شما تاثیر داشته باشد.
  علائم عفونت گوش:
  عفونت گوش درد زیادی دارد.نوزادان می توانند این درد را بیان کنند ولی موارد شایعی که باید به آن توجه داشته باشید:
  -کشیدن و تکان دادن گوش
  -داشتن تب
  -اشکال در خواب
  -ترشح و مایع از گوش خارج می شود
  -نق زدن و خسته بودن
  -گریه غیر عادی
  -اشکال در شنوایی
  در بزرگسالان معمولا علایمی مثل متورم شدن گوش میانی و درد زیاد در گوش اتفاق می افتد.
  اگر درمان درستی انجام نگیرد امکان دارد که تغییرات دائمی زیادی در استخوان و گوش رخ دهد مانند:
  -کیست داشتن در گوش میانی
  -سخت شدن بافت گوش
  -صدمه رسیدن به بخشی از گوش که کمک به حفظ تعادل می کند.
  -فلج شدن صورت
  --التهاب در اطراف مغز
  -خارج شدن آب زیاد از گوش

   

  چجوری عفونت گوش میانی رو شناسایی کنیم

   

  درمان عفونت گوش:
  پد داغ:
  برای اینکه درد ساکت شود بهترین درمان استفاده کردن از پد گرم و یا بطری آب گرم است که آن را روی گوش بگذارید.علاوه بر این می توانید پارچه ای را در آب گرم قرار داده و آن را روی گوش بگذارید.پد گوش را برای مدت زیادی روی گوش قرار ندهید برای پنج دقیق قرار دهید و اگر لازم بود تکرار کنید.
  سیر:
  سیر برای خواص ضد درد و ضد میکروبی شناخته شده است.چند قطه از روغن سیر را در گوش خود قرار دهید.این کار سبب می شود که درد بهبود یابد.این کار می توانید سه مرتبه در طول روز انجام بدهید.علاوه بر این می توانید 3 قاشق سیر را در آب قرار داده و برای 5 دقیق جوش دهید.پس از خرد کردن به آن ها نمک دریا اضافه نمایید.
  پارچه ای را در این محلول قرار داده و بعد آن را روی گوش خود بگذارید به جز این محلول می توانید روزی 3 عدد سیر خام هم برای بهبود مصرف نمایید.
  آب برگ انبه:
  عصاره برگ انبه می تواند برای درمان عفونت گوش مفید باشد.3 عدد برگ انبه را رنده کنید تا آب آن ها خارج شود.به وسیله قطره چکان سه قطره از آن را در گوش بریزید بگذارید چند دقیقه بماند و پس از آن احساس بهبود در گوش مشاهده می کنید.این کار را سه مرتبه در طول روز انجام بدهید.
  پیاز:
  پیاز علاوه بر اینکه یک ماده ای برای پخت و پز است برای درمان هم استفاده شده است.پیازی را بشویید و آن را خرد نمایید و برای دو دقیقه در مایکروفر بگذارید و پس از خنک شدن عصاره آن را بگیرید.سه قطره از آب آن را در گوش خود بریزید و چند دقیقه صبر کنید سپس سر خود را چرخانده و آب را بیرون بریزید.
  نمک دریا
  یکی از درمان های خانگی نمک دریا می باشد.یک فنجان نمک را برای چند دقیقه در مایکروفر بگذارید.بعد از آن نمک داغ را در جوراب ریخته و انتهای آن را با یک کش گره زده و دراز بکشید.جوراب را در زیر گوش چرکی خود برای 10 دقیقه بگذارید.گرمای جوراب باعث تخلیه شدن مایع از گوش می شود.برای بهبود بیشتر می توانید این کار را چند دفعه در روز انجام دهید.
  ریحان:
  از برگ های ریحان می توانید برای درمان عفونت گوش استفاده نمایید 5 عدد برگ ریحان را بردارید و عصاره آن ها را گرفته و آن را در محل چرکی بگذارید ولی نباید به گوش وارد شود.مخلوط روغن نارگیل و ریحان را هم می توانید برای عفونت گوش استفاده کنید یک تکه پنبه را برداشته و آن را در محلول بزنید و بعد به بخش درونی ، لبه بیرونی گوش مالش دهید این کار را چند مرتبه در روز انجام بدهید.
  سرکه سیب:
  یکی از درمان های قارچ گوش سرکه سیب می باشد.محلولی از سرکه سیب و آب را به نسبت مساوی تهیه کنید.علاوه بر این از الکل هم به جای آب می توانید استفاده نمایید.یک تکه پنبه را برداشته و آن را در محلول بگذارید.پنبه ای که خیس شده را برای پنج دقیقه در روی گوش قرار بدهید بعد پنبه را برداشته و دراز بکشید تا محلول خارج گردد می توانید برای خشک کردن گوش هم از سشوار استفاده نمایید.
  شیر مادر:
  کودکان معمولا خیلی کمتر به عفونت گوش دچار می شوند.شیرمادر می توانید یک درمان عالی برای عفونت های گوش باشد.علاوه بر این برای درمان عفونت چشم ، سوختگی و زخم استفاده می گردد.آنتی بادی های طبیعی که در شیر مادر موجود است سبب کم شدن درد و تورم می شود.به وسیله قطره چکان سه قطره از شیر مادر را در گوش چرکی ریخته و این کار را هر دو ساعت یک مرتبه انجام دهید.
  روغن زیتون یکی از درمان های عفونت گوش است.کمی از روغن زیتون را گرم کنید و بعد از گرم شدن چند قطره از آن را درون گوش بریزید.روغن زیتون باعث می شود که مخاط و موم نرم شود.موم را هم می توانید توسط گوش پاک کردن جمع کرده و بیرون بکشید.بهتر است گوش پاک کن را زیاد در گوش فرو نکنید چون امکان دارد به پرده گوش صدمه وارد شود از روغن خردل هم می توانید برای درمان استفاده نمایید.
  مولین:
  مولین سرخ یک گیاه گلدار وحشی می باشد که در مناطق متفاوتی رشد کرده و برای بهبود عفونت گوش استفاده می شود.یک قاشقا چایی خوری گل ملین را با نصف فنجان آب جوش دهید و بگذارید خنک شود بعد یک قاشق از مولین را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کرده و بگذارید یک شب بماند یک قطره از آن را در گوشی که چرک دارد بریزید.
  روغن سداب:
  استفاده از روغن سداب که به فیجن معروف است برای درمان عفونت گوش عالی می باشد هر شب دو قطره از آن را در گوش بریزید سبب می شود که سنگینی گوش شما برطرف شده و درد آن هم کم شود این دارو برای درمان همه بیماری های گوش مفید می باشد.اگر پس از چند روز استفاده گوش سنگین تر شد نگران نشوید طبیعی است تا عفونت برطرف شود.برای تهیه این روغن هم با نمایندگی های مجاز آبت الله تبریزیان تماس بگیرید.  برچسب ها : عفونت گوش

  آمار باز دید این مطلب چجوری عفونت گوش میانی رو شناسایی کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 543
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه