عفونت مثانه چه نشانه هایی دارد

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • عفونت مثانه چه نشانه هایی دارد
 •    عفونت مثانه یکی از عفونت هایی می باشد که در مثانه اتفای می افتد که به آن عفونت مجاری ادرار هم گفته می شود.این عفونت امکان دارد در هر قسمتی از مجاری ادرار مثل مثانه ، کلیه اتفاق افتد.عفونت مثانه معمولا به صورت ناگهانی اتفاق می افتد برخی از آن ها هم در طول زمان رخ می دهند.اگر آن ها را زود درمان کنید باعث می شود که عفونت گسترش زیادی نداشته باشد.
  افراد زیر معمولا به این عفونت بیشتر مبتلا می شوند :
  سالمندان
  افرادی که تحرک لازم را ندارند
  مایعات کمی مصرف می کنند
  افرادی که سایقه جراحی را دارند.
  افرادی که گرفتگی مجرای ادرار را دارند
  افرادی که مجرای ادرار آن ها به دلیل حادثه یا مادرزادی در حالت عادی قرار ندارد
  افرادی که به خاطر مسدود شدن مثانه یا مجاری ادرار سخت ادرار می کنند.
  کسانی که پروستات آن ها بزرگ شده است.
  خانم هایی که حامله هستند
  کسانی که به دیابت مبتلا هستند
  در کل خانم ها بیشتر از آقایان به بیماری عفونت مثانه دچار می شوند ولی آقایان هم به صورت کامل در برابر آن مقاومت ندارد.

  عفونت مثانه چه نشانه هایی دارد

  علایم عفونت مثانه:
  علایم این بیماری بستگی به شدت آن دارد اگر شما به عفونت مثانه دچار شوید سریع پس از ادرار کردن متوجه خواهید شد زمانی که عفونت زیاد شود درد آن هم بیشتر خواهد شد.
  از شایع ترین علائم این بیماری می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  ادرار خونی
  تکرار بیش از اندازه ادرار
  بد بو شدن ادرار
  سوزش یا درد زمان ادرار کردن
  احساس درد یا فشار در قسمت پایین کمر یا شکم
  در زمان عفونت مثانه امکان دارد که به کمر درد هم مبتلا شوید که به درد کلیه ها هم مرتبط است.برعکس کمردرد عضلانی این نوع کمردرد امکان دارد در هر دوطرف کمر یا میان آن احساس گردد.این علایم یعنی عفونت مثانه هم به کلیه ها رسیده و عفونت داشتن کلیه هم امکان دارد باعث تب خفیف هم گردد.
  دکتر با تشخیص دادن نتیجه ادرار می تواند عفونت مثانه را تشخیص بدهد او نمونه ادرار شما را آزمایش می کند و موارد زیر را بررسی می کند:
  گلبول سفید ، گلبول قرمز ، باکتری ،  نیتریت و بقیه مواد شیمیایی که ممکن است در مثانه شما در ادرار مشاهده گردد.

  پیشگیری از عفونت ادرار:
  -هر زمانی که احساس ادرار کردید آن را تخلیه کنید و آن را کاملا خالی نمایید.
  -پس از اجابت مزاج موضع را از جلو به عقب تمیز نمایید تا از وارد شدن باکتری مدفوع به پیشابراه جلوگیری گردد.
  -قبل و بعد از رابطه جنسی ادرار کنید و دستگاه تناسلی را شستشو دهید.
  بهتر است لباس های زیر شما از جنس نخی باشد و از جوراب شلوارهایی که بخش بالای آن نخی می باشد استفاده نمایید.
  پرهیز کردن از کافئین چون سبب می شود که مثانه شما تحریک شود.

  درمان عفونت ادرار
  مصرف کردن مایعات می تواند به دفع شدن باکتری از مثانه به شما کمک کند ولی بهترین مایعات آب می باشد امکان دارد که دکتر به شما توصیه کند که ویتامین سی را استفاده کنید.یکی از مزایای مایعات این است که باعث جلوگیری از چسبیدن باکتری به دیواره مثانه می گردد.
  جوش شیرین:
  جوش شیرین یکی از درمان ها برای درد عفونت مثانه می باشد تنها کافی است که یک قاشق مرباخوری جوش شیرین را در یک لیوان آن مخلوط نمایید و آن را مصرف کنید.این کار را هر روز انجام دهید و علایم آن برطرف شود.
  آب ذغال اخته:
  یکی دیگر از درمان ها برای مبتلا نششدن به عفونت مثانه در خانم های باردار آب ذغال اخته می باشد.ذغال اخته دارای انزیم هایی می باشد که می تواند در درمان کردن عفونت مثانه فایده داشته باشند.پس نوشیدن این آب سبب می شود که شما به عفونت مثانه دچار نشوید.
  نکته:اگر شما بیماری سنگ کلیه دارید و یا از داروی های رقیق کننده خون استفاده می کنید بهتر است که از ذغال اخته استفاده نکنید.
  سرکه سیب:
  می توانید خودتان را در آبی که سرکه سیب دارد بشویید.این کار باعث می شود که سوزش زمان ادرار به دلیل عفونت مثانه برطرف گردد.
  کیسه آب گرم:
  استفاده کردن از کیسه آب گرم باعث می شود که دردی که به خاطر عفونت مثانه وجود دارد برطرف گردد.
  خوک طلایی:
  خوک طلایی به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند جداره مثانه را ترمیم نماید باعث بند آوردن خونریزی شود و زخم عفونت را هم درمان نماید.
  بید گیاه:
  بید گیاه یک درمانی برای کم کردن التهاب در مثانه و پروستات می باشد و برای درمان کردن سنگ کلیه موثر است.
  لیمو:
  یک قاشق چایی خوری از آب لیمو را در 180 میلی لیتر آب جوش مخلوط نمایید.این محلول را می توانید برای برطرف کردن سوزش و خونریزی عفونت مثانه استفاده کنید.
  علف طلایی:
  یکی از بهترین داروها برای درمان درد عفونت مثانه علف طلایی می باشد و یک عامل ضد قارچ مناسب می باشد و می توانید درد ناشی از عفونت را هم کاهش دهد.علف طلایی می تواند برای مثانه شما به عنوان یک تنظیم کننده عمل نماید.
  سیر:
  مصرف سیرخام برای درمان عفونت مثانه مفید می باشد.سیر یکی از بهترین موادی است که می تواند عفونت مثانه را درمان نماید.سیر یک درمان ضد ویروسی مناسب می باشد که می تواند عفونت را به سرعت درمان نماید.
  روغن پونه کوهی:
  شما با روغن پونه کوهی می توانید عفونت مثانه را درمان کنید.از جایی که این آنتی بیوتیک طبیعی می باشد می تواند برای درمان کردن عفونت خیلی خوب عمل نماید.همچنین جعفری هم می تواند به درمان عفونت مثانه کمک نماید از گیاهان دیگر هم می توان به مولین و مارشمالو اشاره نمود.
  پوشیدن لباس مناسب:
  باکتری ها در یک محیط خیس رشد می کنند.اگر شلوار و لباس شما تنگ باشد سبب می شود که رطوبت در آلت تناسلی شما بماند و یک محیط خوبی را برای رشد کردن باکتری فراهم نماید.اگر لباس های گشادی را بپوشید سبب می شود که پوست شما نفش کشیده و باکتری از مجاری ادرار دور شود.
  خیلی از عفونت های مثانه خیلی هم خطرناک نیستند که به سلامتی شما ضربه وارد کنند این روزها پژوهشگران تلاش می کنند که برای مبتلا نشدن به این بیماری واکسن بزنید ولی توضیه ما این است که از درمان های طب سنتی و اسلامی استفاده شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب عفونت مثانه چه نشانه هایی دارد
  تعداد کل بازدید ها: 615
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه