غلظت خون چیست وبرای کنترلش چه کنیم

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • غلظت خون چیست وبرای کنترلش چه کنیم
 • غلظت خون یکی از شرایط پزشکی می باشد که به دلیل توازن نداشتن در تولید نوع خاصی از سلول ها اتفاق می افتد و اگر آن را به موقع تشخیص ندهید باعث می شود که یک تهدید برای شما به وجود آید.این بیماری خیلی آهسته رشد می کند ولی اگر این بیماری را درمان نکنید باعث می شود که یک تهدید برای شما باشد ولی افرادی که به خوبی از آن مراقبت نمایند سبب می شود که زندگی بیشتری را داشته باشند.معمولا وقتی مردم متوجه این بیماری می شوند که سن آن ها بیشتر از 60 سال است ولی در هر سنی ممکن است رخ دهد این بیماری در آقایان بیشتر رایج می باشد.
  انواع غلظت خون:
  اگر تولید کردن گلبول های قرمز به خاطر فرآیند اولیه مغز استخوان و یا وقتی که از طریق یک فرآیندی دیگر گلبول های قرمز اضافی را دریافت کنید به آن پلی سیتمی مطلق می گویند.
  پلی سیتمی اولیه
  به دلیل عامل های ذاتی سلول های قرمز می باشد و وقتی رخ می دهد که به خاطر اختلال در مغز استخوان سلول های قرمز اضافه در خون به وجود آید در موارد محدودی هنم سلول های سفید و پلاکت ها بیش از اندازه تولید می گردند.

  علایم غلظت خون:
  خسته بودن
  خارش
  مشکلات تنفسی وقتی که می خوابید
  تمرکز نداشتن
  کم شدن وزن
  احساس درد در شکم
  تار شدن دید
  ضعف داشتن
  عرق کردن زیاد
  خون ریزی داشتن یا کبودی
  درد در استخوان
  پوست صورت قرمز می شود
  لثه خونریزی دارد
  سوزش داشتن در پا یا دست
  اگر غلظت خون دارید ممکن است شما بیشتر از میزان طبیعی گلبول های قرمز هموگلوبین و هماتوکریت داشته باشید شما علاوه بر این امکان دارد شمارش زیاد پلاکتهای غیر طبیعی و گلبول های سفید را داشته باشید.اگر نتیجه CBC طبیعی نباشد پزشک شما ممکن است خون شما را برای جهش jak2 چک کند.کسانی که این نوع جهش را دارند آزمایش غلظت خون آن ها مثبت است همراه با بقیه آزمایش های خون به احتمال قوی برای تشخیص دادن غلظت خون به بافت برداری از مغز استخوان احتیاج دارید توجه کنید که اگر دکتر شما به شما بگوید که غلظت خون دارید زودتر می توانید خود را درمان کنید و درمان کردن خطرات آن را کم خواهد کرد.

  غلظت خون چیست وبرای کنترلش چه کنیم

  آزمایش های تشخیص غلظت خون:
  آزمایش خون:
  برای چک کردن آزمایش های خون که رایج هم هستند حتی اگر در گذشته هم انجام داده اید امکان دارد که دوباره به آن نیاز داشته باشید پزشک شما امکان دارد هر کدام از این آزمایش ها را تجویز نماید:
  شمارش خون
  لکه خون
  سطح اریتروپویتین
  شمارش کامل خون یک آزمایش می باشد که علامت این است شما غلظت خون دارید این اقدام های هموگلوبین پروتئینی می باشد که کمک به گلبول های قرمز می کند که اکسیژن را در کل بدن حمل نماید برای فهمیدن هماتوکریت به خون خود به عنوان تیله های زنگی در یک شیشه آب فکر کنید تیله های قرمز رنگ گلبول های قرمز خون می باشند و هماتوکریت هم یک عدد می باشد و به این معنی است که چقدر تیله های قرمز داخل شیشه یا چقدر گلبول های قرمز خون شما در خونتان جا می گیرد.
  لکه خون هم تعداد سلول های خون را زیاد می کند علاوه بر این شکل سلول خون شما را هم نمایش می دهد این به دکتر شما کمک خواهد کرد که بفهمد غلظت خون دارید و تا چه اندازه پیشرفت کرده است این آزمایش سریع می باشد پزشک شما امکان دارد که هون از آرنج یا به وسیله سوزن از انگشت شما بگیرد و معمولا نتیجه آن پس از دو روز دریافت می شود.
  خیلی از افرادی که به غلظت خون مبتلا هستند در یک ژن به اسم jak2 مساله دارند دکت شما می تواند از یک نمونه خون یا بافت برداری کردن از یک نمونه مغز استخوان برای چک کردن ژن jak2 استفاده نماید شما می توانید نتیجه را بعد از 6 روز دریافت نمایید ولی آزمایش شما امکان دارد که بیشتر طول بکشد.  درمان غلظت خون:
  سیر یک گیاهی می باشد که درمان خیلی از بیماری هاست این گیاه خواص ضد انعقاد خون را دارد به همین خاطر یک گزینه خوبی برای درمان کردن پلی سیتمی می باشد.این مکمل باعث می شود که خون شما رقیق شود و از مانع لخته شدن آن گردد.
  فلفل قرمز
  فلفل قرمز هم یکی دیگر از مواد برای رقیق کردن خون می باشد.کپسایسینی که در فلفل قرمز وجود دارد سبب می شود که جریان خون تحریک شود و سبب می شود که خون رقیق شده و گردش خون را منظم کند.
  ریشه گیاه بابا آدم
   این ریشه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد و برای پاک کردن خون بدن از سم هایی که باعث تحریک شدن مغز استخوان می شود موثر است.
  زنجبیل:از این گیاه بیشتر برای برطرف کردن حالت تهوع استفاده می شود ولی یک رقیق کننده قوی خون هم به شمار می رود.
  سیر:سیر یک گیاهی می باشد که درمان خیلی از بیماری ها می باشد.این گیاه خاصیت ضد انعقادی را در خون دارد به همین خاطر یک گزینه خوبی برای درمان کردن پلی سیتمی می باشد.این مکمل به شما کمک می کند که با توجه به وضعیت خون را رقیق کند و از لخته شدن آن جلوگیری نماید.
  معمولا یکی از داروهایی که تجویز می شود Hydroxyurea می باشد ولی توصیه ما این است که از درمان های طب سنتی و اسلامی استفاده شود چون این دارو عوارضی مثل استفراغ ، یبوست ، اسهال ، جوش و حالت تهوع را دارد.
  آلبالو ، آب لیمو ترش و موز می تواند خون شما را صاف کند در کل میوه ها و سبزی ها به دلیل اینکه ویتامین سی و فیبرهای نامحلول و محلول دارند یک عمل حفاظتی در برابر زیاد شدن غلظت خون و کم شدن مقدار فیبرینوژن و افزایش فشار خون می باشد.
  کیانی که گیاه خوار هستند خون آن ها رقیق تر است به همین خاطر آن ها احتمالش کم است که به سرطان روده بزرگ مبتلا شوند همچنین خون آن ها رقیق تر و فشار خون و فیبرینوژن کمتری نسبت به کسانی که هم سن آن ها هستند دارند.
  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب غلظت خون چیست وبرای کنترلش چه کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 461
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه