درمان فردی فشار خون پایین

 • زمان درج : 17 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • درمان فردی فشار خون پایین
 • فشار خون پایین به وضعیتی می گویند که در آن فشار خون فرد کم می باشد و سبب می شود ک علایمی مثل سرگیجه ، حالت تهوع ، تپش قلب و سردی پوست می گردد.فشار کم خطرناک می باشد و خطراتی مثل شوک برای شما اتفاق می افتد.شوک به وضعیتی یپمی گویند که خون به ارگان های بدن مثل قلب و مغز نمی رسد و از دیگر خطر های این بیماری تمرکز کم می شود و باعث می شود که شما سرگیجه بگیرید.

  انواع فشار خون:
  فشار خون انقباضی:این عدد بالاترین عدد در سنجش مقدار فشار خون می باشد.این عدد در اصل میزان فشاری می باشد که قلب شما در زمان تپش و خون رساندن به بدن ایجاد می کند.
  فشار خون انبساطی:به کمترین میزان فشار خون می گویند و به میزان فشار خون در زمان استراحت اشاره می کند.
  در حالت عادی فشارخون شما باید از 120 کمتر و روی 80 میلیمتر جیوه باشد.که در اصطلاح به آن 12 روی 8 گفته می شود.عدد 12 نشان دهنده فشارخون انقباضی و 8 هم فشار انبساطی می باشد.
  در حالت عادی حداکثر میران فشار 90 و حداقل آن 60 میلی متر جیوه می باشد.اگر این اعداد از مقداری که ذکر شد کمتر باشند فشار خون شما پایین است.یعنی اگر فشار خون انقباضی 115 میلی متر جیوه و فشار خون انبساطی 50 میلیمتر جیوه داشته باشد این یعنی فشار شما از حالت عادی کمتر می باشد.
  کم شدن فشارخون حتی 20 میلی متر جیوه هم امکان دارد خطرناک باشد یعنی اگر فشار شما ناگهان از 10 میلیمتر به 90 افت کند خطرناک می باشد و شما ممکن است سرگیجه بگیرید و غش کنید به این دلیل که مغز شما به اندازه کافی خون دریافت نمی کند.
  دلایل کم شدن فشارخون:
  از دست دادن آب بدن که به خاطر اسهال ، استفراغ و ورزش می باشد.
  خون ریزی شدید
  التهاب داشتن اندام ها
  کم شدن ویتامین B12
  بیماری قلبی که سبب می شود ماهیچه ها ضعیف شود و باعث ضربان قلب و لختگی خون می شود.
  استفاده کردن از داروی فشار خون بالا ، مصرف کردن داروهای کلسیم و افسردگی
  نارسایی قلبی عروقی
  مصرف کردن مواد مخدر و الکل
  اگر علت افت داشتن فشار به دلیل یک بیماری قلبی باشد امکان دارد که شما دردی را در قفسه سینه احساس کنید و ممکن است که به حمله قلبی دچار شوید.
  نمک
  مصرف نمک می تواند فشار خون پایین شما را تنطیم کند توصیه ما استفاده از نمک دریا می باشد.یک قاشقه نمک را در یک لیوان آب بگذارید و آن را مصرف کنید.
  کشمش:
  کشمش یکی از راه های درمان فشارخون می باشد.40 دانه کشمش را در یک فنجان آب برای یک شب بگذارید خیس شود.صبح ناشتا وقتی که معده شما خالی است کشمش ها را استفاده کنید.علاوه بر این می توانید آب آن ها را هم مصرف کنید.این روش را برای یک ماه ادامه دهید.
  ریحان:
  ریحان یک روش خوب برای درمان کردن فشارخون پایین می باشد چون دارای ویتامین C ، پتاسیم و منیزیم می باشد علاوه بر این می تواند استرس شما را هم کم کند.15 عدد برگ ریحان را عصاره آن ها را بگیرید و یک قاشق عسل را به آن اضافه نمایید در صبح این آب را مصرف کنید.علاوه بر این شما می تواند چند عدد برگ ریحان را در صبح مصرف کنید.

   

  درمان فردی فشار خون پایین
  شیرین بیان:
  یکی دیگر از داروی درمان فشارخون پایین ریشه شیرین بیان می باشد که باعث می شود که تجزیه کورتیزول متوقف گردد و باعث حمایت از عملکرد آدرنالین می شود علاوه بر این در درمان کردن سندروم خستگی مزمن تاثیر دارد.یک قاشق پودر شیرین بیان را در یک فنجان آب جوش برای پنج دقیقه بگذارید دم بکشد و روزانه از آن استفاده نمایید.
  آب چغندر قند
  این آب می تواند در درمان فشارخون پایین تاثیر زیادی داشته باشد.یک فنجان از آب چغندر قند را هر دو هفته مصرف کنید.
  بادام و شیر
  یکی از درمان های خانگی بادام و شیر می باشد.چند عدد بادام را در آب برای پنج دقیقه خیس کنید.زمان صبح پوست بادام را جدا نمایید و آن ها را له کنید تا خمیر گردد و در آخر این خمیر را با یک فنجان شیر گرم مخلوط کنید و هر روز صبح مصرف کنید.
  رزماری
  رزماری برای درمان فشار موثر است چون باعث تحریک سیستم عصبی می شود و سبب می شود که گردش خون بهبود یابد.در روز 10 میلی لیتر از روغن رزماری را با غذاهای خود اضافه نمایید.
  آب هویج:
  آب هویج را با مقداری عسل مخلوط کنید.این محلول را دو مرتبه در روز با معده خالی مصرف کنید.
  آب لیمو:
  آب لیمو هم برای درمان کردن فشارخون تاثیر دارد.مخصوصا زمانی که کم آبی دارید.آب لیمو را با کمی نمک و شکر مخلوط نمایید.این کار باعث می شود که کبد شما تحریک شود و به هضم شما کمک نماید.
  جینسینگ:
  برای این کار یک قاشق جینسینگ را با آب مخلوط نمایید بعد آن را جوش دهید و عسل را به آن اضافه نمایید و در روز سه مرتبه از آن استفاده نمایید.
  ضربدری کردن پا زمان نشستن
  زمانی که می نشینید پاهای خود را ضربدری کنید چون کسانی که فشار خون آن ها بالا است این نوع نشستن برای آن ها مشکل دارد ولی کسانی که فشار آن ها پایین است ضربدری کردن پا سبب می شود که فشار آن ها بالا رود.
  افزایش وعده غذایی:
  خوردن غذای کم ولی زیاد در روز سبب می شود که فشار خون شما پایین آید.این به این خاطر است که وعده های کوچک از افت فشار خون شما جلوگیری می کند.
  ورزش:
  ورزش کردن برای سلامت بدن شما فایده دارد علاوه بر این تاثیر زیادی در تنظیم کردن فشار شما دارد.یک پیاده روی می تواند  برای سلامتی جسم و روح شما فایده داشته باشید اگر فشار شما تنظیم نبود بهتر است که ورزش های سنگین استفاده نکنید چون امکان دارد که به شما صدمه بزند.
  فشار خون کم تنها درصورتی که علائمی وجود داشته باشند مشکل به شمار می رود.کسی که فشار خون او پایین است باید از علائم آن اطلاعات داشته باشد و از داروهایی که فشار او را تنظیم می کنند مطلع باشد.


  برچسب ها : فشار خون پایین

  آمار باز دید این مطلب درمان فردی فشار خون پایین
  تعداد کل بازدید ها: 477
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه