چگونه قارچ پوستی رو با روش های خانگی کنترل کنیم

 • زمان درج : 55 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چگونه قارچ پوستی رو با روش های خانگی کنترل کنیم
 • قارچ پوستی یک عفونت مسری می باشد که امکان دارد که با تماس داشتن با یک فرد دیگری انتقال یابد.درمان کردن این بیماری خیلی اهمیت دارد چون امکان دارد که در همه بدن گسترش داشته باشد و باعث عوارض دیگری هم شود.قارچ پوستی یک عفونت پوستی انسانی می باشد که به وسیله یک قارچ که به آن یک میکرو ارگانیسم می گویند و معمولا مواد مرده را استفاده می کند به انسان انتقال می یابد.
  در آدم ها لایه بیرونی پوست از سلول های مرده درست شده است که یک مانع بیرونی می باشد این مانع باعث حفظ سلامتی شما می شود ولی اگر صدمه ببیند می تواند در برابر عفونت های زیادی باشد.بعضی از انواع قارچ ها هستند که سریع می توانند به پوست شما نفوذ کنند.
  دلایل قارچ پوستی:
  قارچ پوست یک محیط گرمی را می خواهد برای پای ورزشکار ها قارچ سبب ایجاد شدن یک وضعیت در کفش و جوراب هایی که تمیز نیستند می گردد.عادت معمول خیلی از ورزشکاران می باشد.کفش هایی که عرق زیادی دارند خاک و باکتری دارند و به همین دلیل سبب می شود عفونت کنند.
  عفونت های قارچی هم می توانند به وسیله قارچ های میکروسکوپی که در روی بافت های مرده پوست ، ناخن ومو وارد می شوند ایجاد گردند.مناطق عمومی مثل اتاق کمد در ورزشگاه ، دوش عمومی یا استخر یکی از مکان های رایج هستند که باعث رشد قارچ پوست می شوند.تنها تماس داشتن می تواند باعث قارچ پوستی گردد پس اهمیت دارد که به درمان این عفونت بپردازید تا افراد دیگر مبتلا نشوند.قارچ پوستی هم در بخش های مختلف بدن پخش می گردد.قارچ پوستی داشتن زیاد خطرناک نیست ولی می تواند درد آور باشد پس تا زمانی که می توانید آن را کنترل نمایید درمان کنید.
  درمان قارچ پوستی:
  ماست
  یک تیکه پنبه را در ماست خیس نمایید و آن را در روی جایی که آسیب دیده است قرار دهید بگذارید نیم ساعت بماند و آن را با آب گرم بشویید . بعد آن را خشک کنید این کار را دو مرتبه در روز انجام دهید تا عفونت از بین برود.
  سرکه سیب:
  یک قسمتی از سرکه سیب را با چهار بخش از آب رقیق نمایید مخلوط آن را روی پوستی که صدمه دیده بگذارید و سی دقیقه صبر کنید و بعد آن را شستشو دهید و بعد خشکش کنید.

  چگونه قارچ پوستی رو با روش های خانگی کنترل کنیم

  سیر
  دو حبه سیر را خرد نمایید و بعد به آن چند قطره روغن زیتون برای درست کردن خمیر اضافه نمایید تا رطوبت خوبی را ایجاد نمایید و در روی سطح آلوده خود بگذارید و نیم ساعت صبر کنید.منطقه ای که تحت تاثیر خودتان است را با آب شستشو دهید و آرام پوست را خشک کنید.این کار را دو مرتبه در روز انجام بدهید تا عفونت را درمان کنید.
  روغن درخت چای:
  روغن درخت چای را می توانید با روغن زیتون به نسبت مساوی مخلوط کنید و محلول را روی جایی که آلوده است قرار دهید و بعد از بیست دقیقه آن را با آب گرم بشویید.این کار را چند مرتبه در روز انجام دهید تا نتیجه خوبی بگیرید.
  زنانی که باردار هستند نباید از روغن درخت چای برای درمان کردن قارچ پوستی استفاده کنند.تحقیقات نشان داده که روغن چایی سبب می شود که بعضی از واکنش های آلرژی ایجاد شود.اگر مقدار زیادی از روغن درخت چای در روی پوست باشد می تواند عوارض شدیدی را داشته باشد.
  روغن نارگیل
  روغن نارگیل را در جایی که آلوده شده است بمالید طوری که به صورت طبیعی خشک گردد.این کار را 3 بار در روز انجام بدهید تا عفونت شما از بین برود.
  بابونه
  چند قاشق را از گل بابونه در چهار لیوان آب جوش دهید بعد آن را صاف نمایید و چند مرتبه در روز برای کم کردن عفونت مخمر روده مصرف کنید.برای درمان عفونت واژن هم می توانید این دمنوش را استفاده نمایید یا می توانید بابونه را در وان حمام قرار دهید و خودتان را در محلول بگذارید تا به صورت طبیعی باعث درمان قارچ پوست شود.
  روغن آویشن:
  روغن آویشن را با روغن زیتون به نسبت مساوی مخلوط نمایید.این محلول را روی جایی که صدمه دیده بگذارید و چند ساعت منتظر بمانید و بعد شستشو دهید.
  این روغن با ترویج قاعدگی روبرو است خانم هایی که باردار هستند نباید از آن استفاده نمایند.
  افرادی که کمبود آهن دارند برای استفاده از این روغن احتیاط کنند چون امکان دارد به صورت موقت جذب آهن را کم کند.
  برگ زیتون:
  چند برگ زیتون را له نمایید و آن ها را به صورت خمیر در بیاورید.خمیر را روی پوست قرار دهید و سی دقیقه صبر کنید و شستشو دهید.این کار را دو مرتبه در روز انجام بدهید تا عفونت از بین برود.
  خانم هایی که حامله هستند یا بیماری دیابت یا فشار را دارند نباید از برگ زیتون استفاده نمایند اگر شک دارید اول از دکتر خود سوال کنید.
  آب کرنبری:
  اگر طعم آب کرنبری را دوست ندارید می توانید از قرص آن هم استفاده نماید که همان تاثیر را دارد این قرص را سه مرتبه در روز استفاده کنید.
  روغن اسطوخودوس:
  دو مرتبه در روز را چند قطره روغن اسطوخودوس را در جایی که صدمه دیده بزنید.بیست دقیقه صبر کنید و بعد آن را شستشو دهید.
  برگهای مارگوزا
  عصاره برگ مارگوزا با دو قاشق چایی خوری پودر زردچوبه مخلوط نمایید تا یک خمیر خوبی درست شود.خمیر را سه مرتبه در روز برای کم کردن سوزش و خارش در رابطه با قارچ پوست به پوست خود بزنید.
  انجیر
  آبی که از انجیر می گیرید را در روی پوست خود بزنید تا عفونت پوستی شما بهبود یابد.این کار را دو مرتبه در روز برای یک هفته می توانید استفاده نمایید تا نتیجه خوبی را بگیرید.
  زنجبیل:
  چای زنجبیل را با مقداری عسل مخلوط نمایید تا یک راه خوبی برای درمان کردن قارچ پوستی شما باشد.این محلول را می توانید 4 بار در روز استفاده نمایید تا نتیجه خوبی را بگیرید.
  کسانی که به سنگ های صفراوی ، انسداد روده و زخم ها دچار هستند نباید زیاد از زنجبیل مصرف کنند چون ممکن است باعث عوارض جانبی هم شود.
  گل لوتوس
  کمی از گل لوتوس را با شیر مخلوط نمایید و محلول را در منطقه ای که آلوده شده سه بار در روز بزنید.این کار را برای 15 روز انجام بدهید تا مشکل شما رفع شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چگونه قارچ پوستی رو با روش های خانگی کنترل کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 1,085
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه