قارچ ناخن چیست و چه راه حل هایی دارد

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • قارچ ناخن چیست و چه راه حل هایی دارد
 •  خیلی از مردم فکر می کنند که هر تغییری در انگشتان دست و پای آن ها ایجاد شود آنها به قارچ ناخن مبتلا شده اند.عفونت قارچ ناخن می تواند به خاطر عدم رعایت بهداشت رخ دهد یا از یک فرد دیگری سرایت کند.مطابق آماری که منتشر شده بیشتر از ده درصد از بزرگسالان در کشورهای غربی به قاچ ناخن دچار هستند.این مقدار در کسانی که سن آن ها بالای 60 سال است به بیست درصد هم رسیده است.قارچ ناخن معمولا در انگشتان پا اتفاق می افتد.
  علت قارچ ناخن
  در کسانی که سالم هستند عفونت قارچی ناخن بیشتر به دلیل عرق و رطوبت می باشد.یکی از جاهایی که انتقال و ایجاد قارچ انجام می شود در استخر یا باشگاه ورزشی می باشد.رفتن به سالن های زیبایی برای رسیدگی کردن به ناخن هم یکی از دلایل مبتلا شدن به قارچ ناخن می باشد.اگر در این جاها از وسایل بهداشتی استفاده نکنید ممکن است که قارچ ایجاد و منتقل شود.
  با توجه به اینکه قارچ ناخن از جاهای خاصی به فرد انتقال می یابد ولی زیاد هم مسری نمی باشد.قارچ ناخن  خیلی شابع است و ممکن است در یک خانواده بیشتر از یک نفر به آن دچار شوند و تنها راه سرایت آن تماس فیزیکی زیاد و نزدیک شدن به فرد است.
  در خیلی از مواقع قارچ ناخن بع غیر اینکه دردی داشته باشید از لحاظ ظاهری شما را ناراحت می کند ولی در بعضی افراد هم درد وجود دارد.این درد ها زمانی که کفش می پوشید یا فعالیتی انجام می دهید بیشتر می شود.بعضی از قارچ ها باعث تحت تاثیر قرار دادن ناخن هم می شوند.
  معاینه فیزیکی تنها روش خوبی برای تشخیص دادن قارچ ناخن نیست.شرایط مختلفی می توانند با قارچ ناخن شباهت داشته باشند بنابراین کار دکتر در تشخیص آن کمی سخت است.در اصل تحقیقات نشان می دهد که فقط پنجاه درصد از موارد تغییر ناخن ها به خاطر قارچ رخ می دهد.پس همیشه برای تشخیص درست به معاینه آزمایشگاهی احتیاج دارد.
  نمونه ای از ناخن با ایجاد کردن سوراخ در بهشی از آن برای چک کردن بیشتر به آزمایشگاه ازسال می شود.در آزمایش های نمونه چک می شود و توسط واکنش زنجیره پلی مراز مورد آزمایش قرار می گیرد.این کار برای تشخیص دادن ژنتیک ارگانیسم صورت می گیرد.نتیجه آزمایش معمولا دوماه زمان می برد ولی PCR فقط یک روز زمان برای تشخیص نیاز دارد ولی پول آن زیاد است به همین دلیل کمتر انجام می گیرد.
  درمان قارچ ناخن

  قارچ ناخن چیست و چه راه حل هایی دارد


  جوش شیرین:
  یکی از درمان های طبیعی برای قارچ ناخن جوش شیرین می باشد.در بین کسانی که به ناراحتی ناخن دچار هستند رایج است.دلیل اینکه جوش شیرین محبوب است این است که از ترکیبی درست شده که کار آن از بین بردن قارچ ها نمی باشد بلکه بهبود یافتن شرایط ناخن و جلوگیری کردن از رشد ناخن می باشد.
  اول دست های خود را با آب گرم شستشو دهید و با حوله نرمی ناخن خود را پاک نمایید.یک پیمانه آب را با دو پیمانه جوش شیرین در یک ظرفی بریزید.آن ها را هم بزنید تا یک چیری مثل خمیر درست شود.از گوش پاک کن استفاده نمایید و خمیر را در روی ناخنی که مبتلا شده است بمالید و برای ربع ساعت بگذارید بماند.بعد ناخن را شستشو دهید.این کار را دو مرتبه در روز انجام دهید.
  روغن نارگیل:
  یکی از کاربردهای روغن نارگیل که تاثیر زیادی دارد مبارزه کردن با قارچ ناخن می باشد.چون روغن نارگیل دارای اسیدهای چرب با زنجیره متوسط می باشد که برای قارچ کش های طبیعی در لایه چربی غشا قارچ می روند و باعث می شود که قارچ ها ضعیف شده و نابود شوند.
  برای استفاده اول کمی روغن نارگیل را روی دست بریزید.بعد آن را روی ناخنی که عفونت دارد بمالید و آرام ماساژ دهید.کمی صبر کنید تا روغن جذب شود و به طور طبیعی خشک گردد.برای اینکه نتیجه بهتری بدست بیاورید این کار را سه مرتبه در روز انجام بدهید در اصل اگر دوست دارید که ناخنی تمیز داشته باشید که هیچ وقت به قارچ دچار نشود می توانید از روغن نارگیل هم استفاده نمایید.
  سرکه سفید:
  سرکه سفید دارای ترکیب های ضد قارچی می باشد که می تواند عملکرد قارچ را در روی ناخن بدون هیچ عوارضی خنثی نماید.علاوه بر این می تواند Ph را متعادل نماید تا از این راه مسائلی که به قارچ ارتباط دارند از بین برود.علاوه بر ترکیب شدن با جوش شیرین می تواند سرکه سفید را هم به تنهایی استفاده نمایید که این کار یکی از درمان های خانگی قارچ ناخن می باشد.
  برای انجام این کار دو پیمانه آب را با یک پیمانه سرکه سفید مخلوط کنید و آن ها را خوب مخلوط نمایید و انگشتان خود را برای ربع ساعت در آن بگذارید.این درمان را هر روز تکرار نمایید تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید.
  سیر
  سیر می تواند مشکلاتی مثل سر درد ، سرفه و غیره را برطرف کند علاوه بر این می تواند عفونت قارچی را هم بهبود بخشد.سیر دارای ترکیباتی می باشد که به شما کمک می کند که با قارچ مبارزه کنید.
  اول مقداری مساوی روغن سیر و سرکه را با هم مخلوط نمایید و بعد آن را هم بزنید.این محلول را در روی ناخنی که مبتلا شده است بمالید و یک باند را دور آن بپیچید.این کار را چند ساعت انجام دهید عفونت قارچ بهبود می یابد.
  روغن اسطوخودوس
  این روغن برای درمان عفونت مخصوصا عفونت قارچی استفاده می شود و ثابت شده که برای درمان قارچ ناخن هم بعد از یک دوره استفاده می توانید نتیجه خوبی بگیرید.روغن اسطوخودوس دارای ترکیب های ضد قارچی می باشد که یک درمان کامل برای علایم قارچ ناخن می باشد.
  آب لبمو
  لیمو منبعی می باشد برای کسانی که به قارچ ناخن مبتلا هستند می تواند از عصاره آن استفاده نمایند.به دلیل وجود اسید سیتریک در لیمو برای درمان کردن قارچ ناخن خوب است به ویژه در زمان کوتاهی جلوی رشد قارچ گرفته می شود.
  برای استفاده آب یک لیمو را بگیرید و آن را روی ناخنی که به قارچ مبتلا شده بگذارید.سعی کنید که بگذارید ناخن شما ربع ساعت لیمو را به خودش جذب کند پس از آن با آب ولرم شستشو دهید.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب قارچ ناخن چیست و چه راه حل هایی دارد
  تعداد کل بازدید ها: 198
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه