نگاهی به عفونت قارچی واژن

 • زمان درج : 43 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نگاهی به عفونت قارچی واژن
 • عفونت واژن یک مساله شایع در زنان می باشد که عواقب ناخوشایندی را دارد.عفونت قارچی واژن یک مساله است که اگر دلیل آن را ندانید و درمان نکنید باعث مبتلا شدن به سرطان های مربوط به دستگاه تناسلی می شود.
  دلیل عفونت قارچی واژن:
  رعایت نکردن بهداشت در درجه اول باعث مبتلا شدن به این بیماری می شود.یک باکتری به اسم لاکتوباسیلوس در واژن سبب می شود که رشد قارچ ها بیشتر شود و منجر به مبتلا شدن به این بیماری شود.دلیل دیگری استفاده کردن زیاد از آنتی بیوتیک ها می باشد که باعث از بین رفتن باکتری های محافظتی دستگاه تناسلی می شود.
  چاق بودن هم یکی دیگر از دلایل این مشکل می باشد.
  استرس دلیل خیلی از بیماری ها می باشد که درباره عفونت قارچی واژن با زیاد شدن سطح آدرنالین که باعث تاثیر روی هورمون های جنسی می شود.
  ضعیف بودن سیستم ایمنی و داشتن دیابت هم می تواند یکی دیگر از دلایل این بیماری باشد.
  استفاده کردن از قرص های ضد بارداری هم سبب می شود که تغییر در محیط تناسلی ایجاد شود طوری که سطح هورمون های استروژن زیاد می شود و این تغییر باعث رشد قارچ می شود.
  سعی کنید از لباس های زیر تنگ که از نوع پلاستیک و غیر پنبه هستند استفاده نکنید که باعث می شود که قارچ ها رشد کنند.شلوار های تنگ هم ممکن است که این احتمال را افزایش دهد سعی کنید یک مرتبه لباس زیر خود را عوض نمایید.
  درمان عفونت واژن
  دارچین و عسل
  برای درمان کردن عفونت واژن پودر دارچین را با عسل محلوط نمایید و خمیری را آماده کنید و آن را روی واژن بگذارید تا در زمان کوتاهی عفونت برطرف شود.علاوه بر این می تواند یک تیکه چوب دارچین را درون فنجان آب جوش دهید و بگذارید کمی سرد شود بعد عسل و آب لیمو را به آن اضافه نمایید و آن ترکیب را مصرف کنید مصرف روزانه آن نتیجه خوبی دارد.
  آویشن
  در یک فنجان آب جوشیده یک قاشق آویشن خشک بگذارید.حالا صبر کنید تا کمی دم بکشد و سرد شود.سه فنجان در روز مصرف کنید.
  سیر
  چند حبه سیر را له کنید و آن را با آب مخلوط نمایید تا یک خمیری درست شود این خمیر را دو مرتبه در روز در جای مورد نظر استعمال نمایید.

  نگاهی به عفونت قارچی واژن


  سرکه سیب
  ناحیه واژن را با سرکه سیب بشویید.خیلی از خانم ها بعد از دوره قاعدگی عادت دارند که خودشان را با آب سرکه پاک کنند.دکتر ها این روش را قبول دارند برای این کار 3 قاشق غذا خوری سرکه را در یک چهارم لیتر آب گرم مخلوط کنید و هر روز برای یک هفته با این محلول خود را شستشو دهید.
  پیاز:
  برای بر طرف شدن عفونت قارچی پیار را حرارت دهید و آن را در جایی که صدمه دیده بگذارید این کار به این دلیل تاثیر دارد که گار پیاز به پوست می رسد و باعث می شود که با قارچ مبارزه کنید.
  عسل
  عسل یک درمان مناسب برای عفونت واژن و سایر عفونت های قارچی می باشد.حداقل برای مدت بیست دقیقه عسل را در جایی که آلوده است استعمال کنید وبعد آن را شستشو دهید.این کار سبب می شود که سوزش و خارش عفونت برطرف گردد.
  کرنبری
  یکی از بهترین داروهایی که می توانید عفونت واژن را درمان کنید آب کرنبری می باشد.این آب ضد باکتری است و به حفظ ph ادرار کمک می کند و از این راه باعث جلوگیری از رشد قارچ می شود.هرروز یک لیوان از آب کرنبری را میل کنید.
  حمام نمک دریا
  حمام نمک باعث بهبود التهاب می شود و ناراحتی هایی که به خاطر عفونت قارچی است را کاهش می دهد.نمک دریا به آب داخل وان اضافه کنید و برای چند دقیقه در آن دراز بکشید برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید می توانید یک فنجان جوش شیرین هم به آب اضافه نمایید.
  سیاه دانه
  سیاه دانه یکی از درمان هایی است که برای عفونت قارچی مفید است.سیاه دانه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.برای درمان عفونت حداقل دو قاشق چایی خوری روغن سیاه دانه را روزانه استفاده نمایید.
  آلوئه ورا
  از آلوئه ورا می توانید به صورت خارجی و داخلی استفاده نمایید این گیاه به شما کمک می کند که علایم عفونت قارچی را بهبود بخشید می توانید آلوئه ورا را دوبار در روز به عنوان نوشیدنی استفاده کنید.این نوشیدنی باعث می شود سموم مضر حذف شود و سیستم ایمنی تقویت گردد.
  دمنوش ریحان
  یکی دیگر از راه های درمان عفونت قارچی استفاده کردن از دمنوش ریحان می باشد.سه لیوان آب را جوش دهید و یک قاشق برگ ریحانی که خرد شده رابه آن اضافه نمایید.این دمنوش را بعد از اینکه صاف کردید دو بار در روز مصرف کنید.اگر به عفونت دهان یا برفک مبتلا هستید می توانید از این دمنوش برای غرغره کردن استفاده نمایید.
  گردوی سیاه:
  از گردوی سیاه می توانید برای درمان عفونت قارچی استفاده کنید.از پوسته گردوی سیاه باید استفاده کنید برای اینکه پوسته را بدست بیاورید گردو را برای چند ساعت خیس کنید.البته گردوی شیر تراوش شیر را در پستان متوقف می کند اگر باردارید یا به کودک خود شیر می دهد از آن استفاده نکنید.
  روغن پونه کوهی:
  روغن پونه کوهی باعث درمان عفونت قارچی می شود.این روغن را در جایی که آسیب دیده است دو بار در روز بزنید.روش دیگر این است که سه قطره از این روغن را با آب مخلوط نمایید و دو بار در روز مصرف کنید.
  اکیناسه
  از قرن ها پیش از این گیاه برای درمان کردن عفونت قارچی استفاده می شود.این گیاه علاوه بر این باعث تقویت سیستم ایمنی شما می شود.نصف قاشقی از تنتور اکیناسه را با نصف لیوان آب اضافه نمایید و مواد را به هم بزنید و ترکیب آن را سه بار در روز مصرف کنید.
  روغن پالماروسا
  این روغن هم می تواند برای درمان عفونت قارچی مفید باشید.چهار قطره از آن را با دو قطره روغن درخت چای مخلوط نمایید ترکیبی که بدست آمده را در جایی که صدمه دیده استعمال نمایید.
  سدر:
  یک قاشق غذا خوری سدر را به یک فنجان آب اضافه نمایید.چند دقیقه جوش دهید و کمی منتظر بمانید تا سرد شود.یک پارچه تمیزی را در آن بگذارید و آن را در جایی که صدمه دیده بگذارید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی به عفونت قارچی واژن
  تعداد کل بازدید ها: 506
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه