نگاهی به مشکل قند خون

 • زمان درج : 7 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • نگاهی به مشکل قند خون
 • خیلی از افراد به صورت ژنتیکی در خطر بیماری دیابت نوع 2 قرار دارند این مساله سبک زندگی ما را مختل کرده است.اگر سبک زندگی خود را تغییر دهید خیلی راحت می توانید که قند خون را پایین بیاورید.
  درمان قند خون:
  روزه گرفتن
  روزه گرفتن یکی از بهترین راه ها برای بهبود حساسیت انسولین و پایین آورنده قند خون می باشد.تحقیقات نشان داده که چیزی که مصرف می کنیم اهمیتی ندارد روش خوردن و چه موقع خوردن است که خیلی اهمیت دارد.روزه یک راه ساده است که در طول شبانه روز 12 ساعت غذا می خورید و در 12 ساعت چیزی مصرف نکنید .مصرف کردن با این روش باعث پیروی از ریتم بدن انسان می شود و به سلول های شما کمک می کند که نسبت به انسولین واکنش نشان دهند.
  زیاد غذا نخورید:
  خوردن غذای زیادی باعث بالا رفتن قند خون می شود.زیاده روی در خون باعث صدمه به دیابت می گردد.یک روش ساده برای اینکه قند خون کم شود این است که غذای کوچکتری را مصرف کنید.سعی کنید آرام غذا بخورید و غذا را آرام بجوید پس مغز شما این فرصت را دارد که شما رامطلع سازد که چه وقتی سیر می باشید.اگر بدون فکر غذا بخورید خیلی بیشتر از آن مقداری مصرف می کنید که بدن شما احتیاج دارد.
  کاهش وزن:
  کسانی که به دیابت دچار هستند تحقیقات نشان داده که اگر ده درصد از وزن خود را کم می کنند می توانند آمادگی جسم خود را افزایش دهند.کم کردن وزن علاوه بر این باعث سلامت عروقی و قلبی می شود.کم غذا بخورید چربی های سالم و کربوهیدرات با کنترل غذایی به شما کمک خواهد کرد که وزن شما کم شود.
  ورزش منظم:
  ورزش کردن یک روش برای بهبود یافتن حساسیت انسولین می باشد.تحقیقات نشان داده که آموز ش مقاومت با آموزش ایروبیک می تواند دفع کلوگز را در بیماری دیابت زیاد کند.
  خوب بخوابید:
  هیچ وقت نیروی خواب را دست کم نگیرید.اگر خواب کافی در شب نداشته باشید باعث می شود که مقاومت انسولین کم شود که سبب می شود که قند خون بالا رود.خواب کافی در شب می تواند متابولیسم گلوکز را بهبود دهد و این امر سبب می شود که انگیزه این را داشته باشید که با رژیم غذایی جلو بروید و تمرین کنید.

  نگاهی به مشکل قند خون

  استرس
  داشتن استرس می تواند به تغییر در قند خون شما ارتباط داشته باشید نگذارید که استرس شما را از بین ببرد.یکی از روش هایی که شما می توانید استرس را مدیریت کنید مدیتیشن و یوگا می باشد.
  سیگار:
  برای کسانی که قند دارد سیگار نکشیدن اهمیت دارد.نیکوتین سیگار سبب می شود که مقاومت به انسولین زیاد شود.علاوه بر اینکه کنترل کردن قند خون سخت می شود می تواند بیماری های کلیوی ، قلبی و .. را هم زیاد کند.
  روغن های گیاهی و دارچین:
  روغن هایی که ضروری هستند می توانند برای حساسیت به انسولین فایده داشته باشید.بعضی از روغن هایی که ضروری هستند می توانند دیابت شما را کم کنند و بعضی از روغن ها هم می تواند وزن شما را کم کند و مقدار قند خون را زیاد می کند.بهتر است از پوست دارچین ، روغن نعناع ، روغن اسانس داوانا و روغن دانه گشنیز را مصرف کنید.
  دارچین را می توانید به نوشیدنی ها ، اسموتی ها که با شکلات درست می کنند اضافه نمایید.می توانید اسانس روغن دارچین را در رژیم غذایی خود اضافه کنید و می توانید هر روز از آن استفاده کنید توجه کنید که از روغن های اسانس مصنوعی استفاده نکنید.
  گیاهان و سبزیجات:
  بعضی از گیاهان و ادویه می توانند قند خون شما را کم کنند و باید آن ها را به رژیم دیابتی خود اضافه نمایید.زغال اخته و جینسینگ می توانند قند خون شما را کم کنند.دارچین هم تاثیر زیادی در کنترل گلسیمیگ دارد.
  سرکه سیب:
  سرکه سیب فایده های زیادی دارد یکی از فواید آن کم کردن قند خون میباشد.تحقیقات نشان داده سرکه می تواند به طور قابل ملاحظه ای به واکنش بدن شما به قند تاثیر زیادی داشته باشد و حساسیت انسولین را تقویت نماید.منظور ما از سرکه سیب ، سرکه طبیعی است نه کارخانه ای.
  بربرین
  بربرین یکی از گیاهانی می باشد که چند سال است برای درمان دیابت استفاده می شود.تحقیقات نشان داده که این گیاه می تواند قند خون را کاهش دهد و تجزیه کربوهیدرات را برای انرژی بهبود بخشد.علاوه بر این بربرین می تواند به اندازه داروی های قند خون تاثیر داشته باشد.
  دانه شنبلیله
  شنبلیه منبع زیادی از فیبرها را دارند که می توانند قند خون شما را کنترل کنند.تحقیقات نشان داده که شنبلیله می تواند قند خون شما را پایین آورد علاوه بر این به کم کردن سریع مقدار کلوگوز خون و تقویت تحمل گلوکوز کمک نماید.
  هندوانه ابوجهل
  هندوانه ابوجهل در خیلی از کشورهایی مثل ایران برای کم کردن قند خون استفاده می شود.هندوانه ابوجهل دارای موادی می باشد که سبب می شود که قند خون کم می شود ولی این گیاه را زیر نظر دکتر استفاده کنید چون استفاده زیادی از آن خطر دارد.گزنه هم برای کاهش قند خون مفید است که آن را با هندوانه ابوجهل استفاده کنید.
  سیر
  سیر از موادر می باشد که می تواند قند خون را کاهش و مقدار انسولین را زیاد کند ولی فرآورده های صنعتی بیشتر برای کم کردن کلسترول و چربی خون وارد بازار شده اند چون تاثیر زیادی در این زمینه را دارند اما همین فرآورده ها می تواند تا حد زیادی قند خون را کاهش دهند.
  خیار چنبر تلخ
  خیار چنبری که تلخ است می تواند برای درمان کردن قند خون فایده داشته باشید به خاطر اینکه تاثیر گلوکوز خون را کم می کند.به همین خاطر برای دیابت نوع 1 و 2 مفید می باشد ولی نمی توانید آن را برای جایگزینی کامل درمان انسولین استفاده کنید.
  برگ انبه
  برگ انبه می تواند با تنظیم کردن سطح انسولین در خون شما برای کنترل و درمان کردن دیابت مفید باشد.برگ های انبه دارای ویتامین A و C هستند که آنتی اکسیدان های قوی محسوب می شوند و در ابتدای درمان دیابت به شما کمک می کند.
  برای مصرف 15 عدد برگ انبه را در یک لیوان آب برای یک شب بگذارید خیس بکشد بعد در زمان صبح آن را از صافی بگذرانید و با معده خالی استفاده کنید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی به مشکل قند خون
  تعداد کل بازدید ها: 161
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه