سنگ کیسه صفرا چیست

 • زمان درج : 53 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • سنگ کیسه صفرا چیست
 • سنگ کیسه صفرا به سنگ یا توده هایی می گویند که در صفرا و یا مجرای صفراوی تولید می گردد.کیسه صفرا یک کیسه کوچکی در سمت راست بدن شما در پایین کبد می باشد.بعضی از مواد شیمیایی که در کیسه صفرا هستند می توانند به یک سنگ بزرگی با چندین ذره کوچک تبدیل گردد.سنگ های زمانی درست می شوند که یک تعادل خوبی از مواد شیمیایی در کیسه صفرا نباشد.کسانی که اضافه وزن دارند احتمالش بیشتر است که سنگهای صفراوی را تولید کنند.متخصصان می گویند رژیمی که چربی کم داشته باشند و فیبر آن بالا باشد امکان دارد که از تشکیل سنگ های صفراوی جلوگیری کند.
  علایم سنگ کیسه صفرا
  خیلی از کسانی که به سنگ کیسه صفرا دچار می شوند هیچ علامتی وجود ندارد چون سنگ ها در کیسه صفرا هستند و مشکلی هم برای شما ایجاد نمی کنند.با این وجود امکان دارد که سنگهای صفراوی باعث کیسه صفرای ملتهب شوند.نشانه های اولیه آن درد می باشد و به صورت ناگهانی اتفاق می افتد و سریع بدتر می شوند.این درد ممکن است در قسمت راست بدن در پایین دنده ها باشد.
  سنگ های صفراوی امکان دارد زمانی تولید گردد که مواد شیمیایی مثل کلسترول ، کلسیم و کربنات سدیم در کیسه صفرا متعادل نباشد.اگر مجاری صفراوی به وسیله سنگهای صفراوی مسدود گردد جریان مایع گوارش به پانکراس هم امکان دارد مسدود گردد که سبب زردی و پانکراتیت می گردد.درمان آن معمولا جراحی برای برداشتن کیسه صفرا می باشد کسانی که به دلیل این اتفاق کیسه صفرا را برداشته اند احساس نفح دارند مخصوصا زمانی که وعده غذایی که چربی زیادی دارد مصرف می کنند.بعضی افراد امکان دارد که دفعه های مدفوع بیشتری را هم داشته باشند.
  انواع سنگ کیسه صفرا
  سنگ های کلسترولی:
  امکان دارد به دلیل وجود کلسترول بالا در صفرا تشکیل شوند.این نوع سنگ ها یکی از سنگ های شایع در امریکا هستند.
  سنگ های رنگدانه ای:
  این نوع سنگ ها وقتی به وجود می آیند که بیلیروبین زیادی دو مجرای صفرا باشد.این سنگ ها در بین افرادی که به بیماری های عفونت مجاری ، خونی یا کبدی مثل کم خونی مبتلا هستند رایج است.
  درمان سنگ کیسه صفرا
  سرکه سیب
  دو قاشق سرکه سیب و یک قاشق آب لیمو و یک لیوان آب گرم را در آب مخلوط نمایید و صبح مصرف کنیدوهر زمانی که دردی در سنگ های صفراوی تجربه می کنید سریع یک قاشق سرکه سیب را در یک لیوان آب سیب مخلوط کنید و مصرف کنید.این محلول را هر روز صبح با معده خالی استفاده کنید.

  سنگ کیسه صفرا چیست

   

  آب سیب
  یک لیوان آب سیب آماده کنید و هر روز از آن مصرف کنید.بهتر است که پوست سیب را نکنید.با مصرف روزی یک مرتبه یک لیوان از آن می تواند با سنگ های دردناک مبارزه کند.
  زردچوبه
  نصف قاشق چایی خوری زردچوبه را با نصف قاشق عسل مخلوط کنید و هر روز مخلوط عسل را با زردچوبه مصرف کنید چون هم برای سلامتی و هم برای حذف سنگ صفرا مفید می باشد.این محلول را می توانید هر روز مصرف کنید.
  شیره خارخاسک
  یک قاشق غذاخوری دانه خارخاسک ، سه فنجان آب و عسل تهیه کنید.دانه های خارخاسک را خرد نمایید و آن ها را جوش دهید.در یک لیوان آب جوش بریزید و بگذارید تا ربع ساعت بماند.چای گیاهی را بریزید و کمی عسل را به آن اضافه نمایید و آن را مصرف کنید.از این محلول سه فنجان در روز مصرف کنید.
  آب لیمو
  یک قاشق چایی خوری آب لیمو را به آب اضافه نمایید و صبح ناشتا مصرف کنید در روز به آب کمی لیمو اضافه نمایید و میل کنید.در روز می توانید 4 لیوان استفاده کنید.
  ذغال اخته
  هر روز می توانید یک لیوان آب ذغال اخته را مصرف کنید.اگر فکر می کنید که آب آن خیلی اسیدی می باشد می توانید آن را با آب کمی رقیق نمایید.هر روز از این نوشیدنی مصرف کنید تا بدن شما سالم باشد.
  روغن نارگیل:
  3 قاشق روغن نارگیل
  آب سیب ربع یک لیوان
  آب نصفی از لیمو
  گل سیر
  یک تکه کوچک از زنجبیل
  سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل را آرام گرم کنید همه مواد را به آن اضافه نمایید و ترکیب نمایید.این محلول را هر روز استفاده کنید.این محلول را می توانید هر روز برای چند هفته مصرف کنید.
  روغن کرچک
  یک فنجان روغن کرچک را آرام گرم کنید و یک پارچه ای را در آن خیس کنیدوروغن اضافه را از پارچه بردارید و آن را در سمت راست شکم قرار دهید در جایی که کیسه صفرا و کبد هستند.پارچه را یک پلاستیکی در نزدیک شکم بپیچید.کمپرس گرم را روی آن قرار دهید و بگذارید 40 دقیقه بماند.این کار را سه بار در هفته انجام دهید.
  چای سبز:
  2 قاشق چای سبز را برای 10 دقیقه در آب داغ بگذارید و مقداری لیمو و عسل را به آن اضافه نمایید.این محلول را در حالی که گرم است استفاده کنید.در روز می توانید 3 فنجان استفاده کنید.
  چغندر قند:
  چغندر قند را به قطعه های کوچک تقسیم کنید و آن ها را کمی با آب مخلوط نمایید تا بتوانید یک مایع خوبی را درست کنید روزی یک فنجان از آب آن را مصرف کنید.برای کم شدن درد صفرا می توانید هر روز از این محلول استفاده کنید.
  تربچه
  پوست تربچه را در بیاورید و آن را به قطعه های کوچکی تقسیم بندی کنید.تربچه ها را با کمی آب مخلوط نمایید تا آب تریچه بدست بیاورید.دو قاشق غذا خوری از این محلول را مصرف کنید.اگر سنگ شما بزرگ است روزی 6 قاشق از این محلول مصرف کنید ولی اگر کوچک است روزی 2 قاشق استفاده کنید.
  برگ نعناع:
  برگ نعناع را به آب اضافه نمایید.در فنجان را پوشش دهید و برای چند دقیقه بگذارید بماند.محلول را بچلانید تا برگ های آن خارج شوند.قبل از مصرف هم عسل به آن اضافه نمایید.پیشنهاد ما این است که یک فنجان از این محلول در بین وعده غذایی استفاده نمایید.
  آب گلابی:
  نصف لیوان آب گرم را با نصف لیوان آب گلابی و دو قاشق عسل مخلوط کنید خوب به هم بزنید این محلول را زمانی که گرم است مصرف کنید.می توانید از این محلول سه مرتبه در روز استفاده کنید.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب سنگ کیسه صفرا چیست
  تعداد کل بازدید ها: 879
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه