راحتترین روش درمان خانگی وزوز گوش

 • زمان درج : 53 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • راحتترین روش درمان خانگی وزوز گوش
 • وزوز گوش یک بیماری نمی باشد ولی یک نشانه از بیماری هایی مثل کم شدن شنوایی در سالمندان ، صدمه به شنوایی ، سیستم گردش خون و عارضه برخی از داروها می باشد.وزوز گوش گاهی اوقات طبیعی است ولی می تواند یک هشدار بیماری هم باشد.
  وزوز گوش وقتی رخ می دهد که شما یک سر و صدایی مانند باد ، سوت زدن ، نیش زدن درون گوش تاثیر می گذارد این مساله ممکن است مداوم باشد یا در زمان هایی خاص رخ دهد.کسانی که وزوز گوش دارند معمولا در شب و یا لحظه های آرام حس می کنند امکان دارد که با سر درد و سرگیجه هم همراه باشد واین مشکلی نیست که در سیستم گوش شما رخ دهد امکان دارد که به خیلی از بیماری های مختلفی ارتباط داشته باشد و معمولا کسانی که به وزوز گوش دچار هستند مشکل شنوایی هم دارند.
  دلایل وزوز گوش:
  در خیلی از اوقات فرآیندهای عصبی طبیعی کم کم باعث فراموش شدن وزوز گوش می شود ولی در خیلی از اوقات وزوز گوش شما را ناراحت می کند و در گاهی اوقات خیلی شدید هم است که شما نمی توانید آن را تحمل کنید شایع ترین علت صدمه به صدا می باشد که به وسیله موسیقی که صدای آن بلند است دیده می شود و یا به صورت زیاد در برابر صداهایی مثل استفاده زیاد از پخش کننده های موسیقی می باشید.
  کسانی که سن آنها بالای 60 سال می باشد معمولا بیشتر در معرض وزوز گوش به خاطر پیری می باشند که باعث صدمه زدن به شنوایی می گردد.بعضی از داروها برای گوش شما سم می باشند و سبب می شود که به گوش خود صدمه بزنید مثل آسپرین ، جنتامایسین ، کینین و استرپتومایسین که توصیه ما این است که به جای این داروهای شیمیایی از داروی های طب سنتی و اسلامی استفاده شود.
  بعضی از صدمه هایی که به صورت ، سر ، گردن وارد می شود امکان دارد که باعث وزوز گوش شود.صدمه رسیدن به مغز ، لرزش داشتن در گوش مثل ضربه محکم و ناگهانی رخ می دهد.
  -از دست دادن زیاد خون از بدن
  -بعضی از بیماری هایی مثل دیابت ، فشار خون زیاد ، تصلب شریان و سرطان های مغزی و فک هم امکان دارد دلیل وزوز گوش هم باشد.استفاده کردن از محرک هایی مثل قهوه ، الکل و سیگار هم می تواند باعث وزوز گوش شود.
  خیلی از اوقات وزوز داشتن گوش باعث صدمه نمی شود ولی باعث می شود که احساس ناراحتی ، اضطراب ، بیخوابی و افسردگی داشته باشید ولی موارد دیگر مثل سرگیجه داشتن ، کم شدن شنوایی ، سردرد را نباید نادیده بگیرید و باید سریع تشخیص داده شوند و درمان گردد مخصوصا اگر کسانی که به وزوز گوش دچار هستند با کم شدن شنوایی مبتلا می شوند باید به دکتر بروند توصیه ما این است که اولویت درمان طب سنتی و اسلامی باشد.

  راحتترین روش درمان خانگی وزوز گوش

  درمان وزوز گوش
  سرکه سیب:
  یک قاشق چایی خوری سرکه سیب را با یک قاشق عسل و یک لیوان آب گرم مخلوط کنید برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید می توانید از زنجبیل هم استفاده کنید این محلول را تا وقتی که گرم است بنوشید.این محلول را سه مرتبه در روز مصرف کنید تا وقتی که وزوز گوش از بین برود.این محلول علاوه بر درمان وزوز گوش می تواند سرفه و سرماخوردگی را هم درمان کند.
  جینگو بیلوبا
  این دارو برای درمان وزوز گوش ساده می باشد و یک گیاه دارویی است شما می توانید عصاره این گیاه را از داروخانه تهیه کنید مطابق مصرف می توانید 4 بار در روز استفاده کنید تا وزوز برطرف شود توجه کنید که این دارو برای کودکان نباید استفاده شود حتما با دکتر خود درباره ترکیب داروها صحبت کنید.
  ریحان
  از ریحان می توانید در وعده های غذایی خود استفاده نمایید یا می توانید ریحان را له نمایید و آب آن را دریافت کنید یا چند قطره ریحان دارچین را به گوشی که وزوز دارد بپاشید.این روش را می تواند دو مرتبه در روز و برای 4 روز استفاده کنید.
  سیر
  سیر را می توانید برای ادویه استفاده نمایید اضافه کردن سیر به وعده غذا علاوه بر اینکه به بهبود طعم غذا کمک می کند سبب می شود که وزوز گوش شما هم خوب شود.روش دیگری که می توانید از سیر استفاده کنید این است که پوست سیر را بگیرید و لهش کنید.سیر را در روی یک پارچه نازک و تمیز بگذارید بعد پارچه را برای پوشش سیر پوشش دهید آن را برای نیم ساعت در گوش بگذارید وزوز گوش برطرف می شود.
  اگر باز هم وزوز گوش برطرف نشد دوباره می توانید این روش را انجام دهید توجه کنید که دوساعت زمان می برد.
  نمک دریا
  اگر وزوز گوش شما زیاد باشد کمی نمک دریا سرخ کنید و آن را در کیسه کوچکی بگذارید و آن را نزدیک گوش خود زمانی که گرم است بگذارید شوری ملایمی که دارد سریع باعث کم شدن وزوز گوش می شود.توجه کنید که منظور ما از نمک ، نمک دریا است نمکی که دربازار موجود است استفاده نکنید روش دیگری که می توانید از نمک دریا استفاده کنید این است که یک قاشق چایی خوری نمک دریا یا یک قاشق گلیسیرین و یک فنجان آب گرم را با هم مخلوط نمایید.این محلول را به درون بینی اسپری کنید تا حس کنید که به گلوی شما رفته است دو مرتبه در روز این کار را انجام دهید تا نتیجه خوبی بگیرید.
  زنجبیل
  زنجبیل را باید به غذا اضافه نمایید تا عطر و بوی آن به غذا وارد شود تا برای درمان کردن وزوز گوش به شما کمک کند همچنین می توانید بعضی از قطعات تازه را بجوید.این کار می تواند به کم شدن فشار در گوش شما کمک کند و باعث شود که وزوز گوش شما کم شود.
  کدو تنبل
  استفاده کردن از کدو تنبل می تواند به درمان وزوز گوش شما کمک کند.سعی کنید که از کدوتنبل در وعده های غذایی خود استفاده نمایید بعد از مصرف مداوم نتایج خوبی را احساس خواهید کرد به همین خاطر کدو تنبل یکی از داروی های عالی برای درمان کردن وزوز گوش می باشد.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب راحتترین روش درمان خانگی وزوز گوش
  تعداد کل بازدید ها: 894
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه