چطور با مشکل ضعف معده برخورد کنیم

 • زمان درج : 21 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چطور با مشکل ضعف معده برخورد کنیم
 • ضعف معده یکی از بیماری های رایج می باشد که دلایل زیادی دارد.ضعف معده معمولا به خاطر عادت های نادرست غذایی اتفاق می افتد.اگر زمانی که غذا می خورید درد داشتید و در زمان هایی که غذا نمی خورید درد در پشت گردن شما وجود دارد و احساس کردید که جای عبور غذا تنگ می باشد دلایل آن ورم در مری می باشد.
  سعی کنید که از چیزهایی که هضم آن ها آسان است استفاده کنید.کسانی که به ضعف معده و هضم دچار هستند باید عادت های ناپسند غذایی را درست کنند و آداب درست غذا خوردن را رعایت نمایند.
  افرادی که به این بیماری مبتلا هستند علاوه بر اینکه باید پرهیزهای لازم را انجام دهند باید خوردن کنجد و شنبلیله را هم ترک کنند چون هر دوی آن ها معده را ضعیف می کند.
  درمان ضعف معده:
  مصرف کردن شربت لیمو ، آب سیب از شربت هایی می باشد که کسانی که به ضعف هضم دچار هستند برای آن ها مفید است.کسانی که به ضعف هضم دچار هستند سعی کنند که غذایی چرب ، سرخ کردنی ، محصولات کارخانه ای ، قهوه ، کاکاو. ، نوشابه گازدار ، پیتزا ، آب سرد ، شلغم ، کدو ، خیار ، نارنگی استفاده نکنند.
  رژیم غذایی
  اگر در مرحله حادی قرار داشتید و معده شما زخم و خونریزی داشت در این کار باید کل غذاهای خوراکی را تا 3 روز مصرف نکنید بهتر است در 24 ساعت اول شما حتم آب هم مصرف نکنید بعد از 24 ساعت شما باید عسل به میزان 20 گرم چند بار استفاده کنید.
  اگر زخم معده خیلی حاد نیست برای این کار شما باید تا 24 ساعت همه غذاها را قطع کنید و تغذیه دهانی را با 300 گرم کربوهیدراتهای کم پروتئین مثل برنج و نان و یا مواد کم پروتئینی مانند شیر ماست معمولی ، سیب زمینی پخته و عسل خرما استفاده کنید.
  برای پیشگیری کردن از کاهش اسید معده که باعث افزایش یافتن فعالیت باکتری در معده و روده می شود باید از مصرف کردن نوشابه و غذا در روز مخصوصا در فاصله های غذا استفاده نکنید.
  -ریشه و برگ کرفس را بکوبید و با کمی عسل مخلوط کنید و روزی سه مرتبه در هر وعده یک قاشق مرباخوری پس از غذا مصرف کنید.
  -عسل و شیر برای معده خوب است و باعث نرم شدن روده ها می شود.
  استرس نشانه های زخم معده را زیاد می کند.عواملی که استرس زا هستند آن ها را مشخص کنید و سعی کنید آن ها را رفع کنید.بعضی از استرس ها را سخت است که مانع آن ها شوید ولی می توانید که آن ها را ورزش ، انجام دادن تمرین های ویژه ، گذراندن اوقات فراغت با دوستان بیاموزید.

  چطور با مشکل ضعف معده برخورد کنیم


  دخانیات را ترک کنید به مخاط معده صدمه وارد می کند.
  دشمن بد معده پرکردن از غذا می باشد.سعی کنید مدفوع خود را همیشه خارج کنید چون معده ضعیف می شود.
  نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که وقت غذا خوردن شما باید مناسب باشد صبحانه را باید در اول صبح مصرف کنید و برای ناهار هم یک ساعتی معین کنید.شام را هم در اول شب مصرف کنید خیلی از کسانی که مشکل دارند توجهی به زمان غذا ندارند و معمولا وعده های شام را دیر می خوزند و سریع می خوابند.البته برای کسانی که سنشان از 40 سال بیشتر است توصیه ما این است که با شکم پر بخوابند.
  زنجبیل یکی از موادی است که می تواند زخم معده را درمان کند می تواند از مربای زنجبیل هم استفاده نمایید ولی مربا با عسل باید درست شود.برای درست کردن مربای زنجبیل ،زنجبیل را به صورت یک خلال در یک ظرف غیر فلزی بگذارید و بعد به آن آب و یک قاشق آهک اضافه نمایید پس از دوساعت آبی که اضافه شده است را خالی نمایید بعد از آن 5 بار آب روی زنجبیل بریزید و خالی کنید.
  توجه کنید که تنها در بار اول آهک به آن اضافه نمایید و در دفعات دیگر احتیاجی به اضافه کردن آهک زنده نمی باشد آهک به دلیل این است که تندی زنجبیل را نفهمید.بعد از این کارها 3 برابر زنجبیل ، عسل اضافه نمایید و تقریبا 5 ساعت بگذارید این مواد خوب پخته گردند.زنجبیل با عسل برای افرادی که ناراحتی معده دارند و غذای آن ها خوب هضم نمی شود مفید است پیشنهاد ما این است که این مربا را یک قاشقا بعد از غذا مصرف کنید.
  بابونه شیرازی یکی از گیاهانی می باشد که برای دردهای معده مفید است.تنها نیاز است که چهار قاشق مرباخوری بابونه را با یک لیوان آب دم کنید.این دمنوش را صبح مصرف کنید نیم ساعت پس از مصرف صبحانه میل کنید.
  افرادی که دچار ریفلاکس هستند و معده آن ها ترش می کند می توانید گیاه نعناع فلفلی را از عطاری بخرید.یک قاشق غذاحوری از این گیاه را با یک لیوان آب برای ده دقیقه بگذارید دم بکشد.پیشنهاد ما این است که این دمنوش را قبل از وعده غذایی شام و ناهار مصرف کنید.می توانید از گیاه سوسن عنبر هم استفاده نمایید.
  مصرف نمک 70 بیماری را نابود می کند در روایتی تا 320 بیماری را هم درمان می کند البته منظور از نمک ، نمک دریا می باشد ولی مصرف نمکی که الان در بازار موجود است ضرر دارد و نباید مصرف شود.اگر قبل و بعد از غذا نمک مصرف کنید باعث می شود که معده شما گرم شود و باعث بهبود یافتن هضم غذا می شود.
  افرادی که طبع معده آن ها سرد است و با مصرف مقدار کمی مواد غذایی سرد مشکل پیدا می کنند می توانند انار ، به و سیب را استفاده کنند چون معده را تقویت می کند علاوه بر این افراد مرکبات را با گلپر مصرف کنند تا سردی مرکبات را از بین ببرند و مشکل ضعف معده آن ها حل شود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چطور با مشکل ضعف معده برخورد کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 626
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه