داروهایی که نباید خودسرانه حذف کنید

 • زمان درج : 28 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • داروهایی که نباید خودسرانه حذف کنید
 • یک سری از داروها هستند که اگر ما مصرف کنیم بدن ما نیز به آن عادت دارند اما در حقیقت می توانیم بگوییم که مصرف نکردن آن بهتر از قطع یکباره دارویی است که شما به آن عادت نموده اید.
  داروهایی وجود دارند که به صورت روتین از آنها استفاده خواهیم کرد ، این داروها برای سلامتی بدن ما و تنظیم شدن تمامی آیتم های سلامتی واجب است زیرا بدن ما به مشکلاتی دچار شده که حالا نمی تواند سلامتی خود را دوباره به دست آورد و ما باید از طریق روش های کمکی که وجود دارد آنها را نیز دسته بندی کنیم. پس سعی کنید داروهایی که برای شما تجویز می شوند را در حد اعتدال مصرف کنید و از قطع یکباره آنها بپرهیزید. در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.
  در مرحله ی ابتدایی می توانیم به داروهایی اشاره نماییم که برای تنظیم نمودن سطح فشار خون در بدن ما ضروری هستند. عموما چنین داروهایی می تواند سطح سلامتی را در بدن ما حفظ کنند زیرا افزایش ناگهانی یا کاهش ناگهانی فشار خون به منزله ی آن است که بدن نمی تواند حالت نرمالی داشته باشد. اگر پزشک یک دوره درمانی را برای مصرف نمودن داروی فشار خون برای شما در نظر گرفته بهتر است که این دوره را به صورت کامل به اتمام برسانید.

   


  داروهایی که پزشک شما تجویز می کند عموما داروهایی هستند که عوارضی به دنبال دارند ، اگر دستور مصرف دارو را مطالعه نمایید در آن تأکید شده که در ابتدا از مصرف خودسرانه دارو خودداری نمایید و در مرحله ی بعدی دارو را بر اساس تایمی که پزشک تعیین می کند مصرف نمایید ، زیرا کمتر از آن زمان و حتی بیشتر از آن زمان می تواند برای بدن مضر باشد یا بیماری را به صورت کامل از بین نبرد و سبب تشدید شدن عوارض بدی شود. شاید شما خود نیز تصور کنید که به صورت کامل خوب هستید اما در واقع اینگونه نیست و معمولا داروها می توانند نیمه عمر خود را به شما نشان دهند و پس از مدتی این نیمه عمر کاهش پیدا خواهد کرد و علائم بیماری باز خواهد گشت. در برخی از موارد دیده می شود که افراد به دلیل عدم رعایت شرایط مناسب در بیمارستان بستری خواهند شد.
  داروهایی که رقیق کننده برای خون هستند هم در زمره ی داروهایی قرار دارند که بدن نسبت به آنها وابستگی نشان می دهد و در صورتی که مصرف نشوند می تواند با عوارض همراه گردد. این داروها عموما باعث می شوند که لخته هایی در خون شما تشکیل نشود ، این لخته ها سبب خواهند شد که حمله هایی از نوع قلبی یا مغزی نیز اتفاق افتند. عموما لخته های موجود می تواند در سیاهرگ ها و بخصوص در سرخرگ ها نیز تشکیل شوند. پزشک برای چنین افرادی داروهایی رقیق کننده تجویز می کند تا زمانی که این دارو مصرف شود علائم بدی نخواهید داشت اما در غیر این صورت علائم مربوط به لخته خون شامل درد در قفسه سینه و . . . احساس خواهد شد.  

  داروهایی که نباید خودسرانه حذف کنید


  معمولا داروهایی که برای کاهش اضطراب کاربرد دارند توسط یک روانپزشک یا برخی از متخصصان برای آرامش بخش بودن تجویز می شوند. این داروها می توانند علائمی را نشان دهند که از بین رفتن سریع علائم اضطراب از جمله استرس ها ، لرزش ناشی از استرس ، سردردها و . . . خواهد بود. افرادی که داروهای مربوط به اضطراب را مصرف می کنند اگر ناگهانی قطع کنند علائم می توانند  مشابه ترک کردن ناگهانی الکل و مواد بوده و فرد درد و سردرگمی زیادی را تحمل کند.
  داروهایی که حالت تسکین دهنده دارند در زمره ی داروهای مصرفی شایع قرار دارند زیرا این داروها پس از انجام عمل های جراحی نیز باید استفاده شوند تا فرد درد ناشی از آنها را فراموش کند. البته حد مصرفی برای این داروها در نظر گرفته خواهد شد که اگر بیشتر استفاده شود عموما فرد به آن وابستگی شدید پیدا می کند و در نهایت می توانیم بگوییم که ترک کردن برای او غیرممکن خواهد بود. پس نباید دستور پزشک را خودسرانه قطع کنید.  
  افرادی که مشکلات مربوط به تشنج دارند یعنی دائما علائمی از تشنج دارند باید بسیار از خود مراقبت نمایند. در برخی از شرایط این علائم نیز تشدید خواهد شد. این افراد عموما باید داروهای خود را تا سنی به صورت همیشگی مصرف نمایند اما پس از انجام آزمایش های روتین می توانیم قطع آن را تعیین کنیم.  بعد از اینکه فرد به صورت ناگهانی دارویی را قطع کنید علائمی نظیر سردرگم شدن ، هماهنگ نبودن گفتار با رفتار و عدم تعادل و . . . دیده می شود.
  یک سری از داروها وجود دارند که برای متابولیسم نیز اهمیت دارند یعنی سوخت و ساز بدن ما به دلایلی برهم خورده و نیاز داریم تا برای تنظیم ماندن آنها از این داروها کمک بگیریم که از جمله ی آنها می توانیم به داروهایی تیروئیدی اشاره نماییم.  هم برای پرکار شدن و هم برای کم کار شدن تیروئید چنین داروهایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
   


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب داروهایی که نباید خودسرانه حذف کنید
  تعداد کل بازدید ها: 425
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه