مسافرت برای بارداران چه خطراتی میتواند داشته باشد

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مسافرت برای بارداران چه خطراتی میتواند داشته باشد
 •   مسافرت بارداری چه خطراتی دارد؟
  مسافرت بارداری در واقع یکی از سفرهایی است که می تواند برای خانم های باردار بسیار خطرناک باشد زیرا عموما چنین سفرهایی خطراتی را به دنبال خواهد داشت.
  در دوران بارداری خطراتی همچنان یک خانم باردار را نیز تهدید خواهد کرد ، این خطرات از همان ابتدای بارداری آغاز شده تا زمان انتهای بارداری هم وجود دارد . بخصوص خانم هایی که دوران بارداری ریسکی دارند یعنی خانم هایی که در هر شرایطی نیز باید احتیاط کند و به نوعی سلامتی او و جنین داخلش شکمش نیز تحت تأثیر هر نوع حرکتی قرار دارد. جنین از مادر خود تغذیه می کند بنابراین اگر مشکلی برای آن پیش آید می تواند به مرگ هم ختم شود و با این مرگ به دلیل عفونتی که رخ می دهد سلامت مادر هم بخطر افتد.


  سه ماهه اول نیز سه ماهه ای بسیار خطرناک است زیرا تمامی اعمال برای رشد جنین در این سه ماهه اتفاق می افتد. علاوه بر سه ماهه اول پزشکان به این موضوع نیز توجه دارند که سه ماهه سوم هم خطرات بی شماری دارد. بهترین زمانی که برای سفر کردن خانم های باردار وجود دارد و تأیید شده است در فاصله زمانی بین هفته های چهاردم تا هفته بیست وهشتم است ، این بازه در سه ماهه دوم بارداری قرار دارد. این فاصله جنین به اندازه ی کافی رشد یافته و خطرات زیادی بدن او را تهدید نمی کند و مادر هم وضعیت ثابتی دارد.


  در سه ماهه دوم بارداری تنها جنین رشد یافته اما مادر اضافه وزن زیادی نیز ندارد ، این نداشتن اضافه وزن می تواند به راحت تر راه رفتن کمک کند. بنابراین افرادی که در این سه ماهه قرار دارند و وضعیت آنها هم در ریسک خطر بالایی قرار ندارد و می تواند تمام فعالیت های خود را انجام دهد و محدودیتی هم ندارد در زمره ی گزینه هایی قرار دارد که برای مسافرت مناسب خواهد شد. از نظر مسافرت هایی که برای یک خانم باردار خطرناک خواهد بود می توانیم به سفرهایی که با هواپیما انجام می شود نیز اشاره نماییم. در این رابطه هر نوع سفری که بعد از هفته سی و شش انجام شود می تواند برای مادر خطرناک باشد.

  مسافرت برای بارداران چه خطراتی میتواند داشته باشد


  سفرهای هوایی یعنی سفرهایی که با هواپیما خواهد بود باید حدودا تا هفته ی سی و ششم انجام شود. تا حد امکان نیز باید از این سفرها جلوگیری کرد اما گاها پیش می آید که باید سفری انجام شود ، به همین دلیل باید با احتیاط کامل این سفرها انجام شود. پیش از این که وارد هواپیما شوید بهترین کار برای شما نیز اطلاع دادن به خدمه ی هواپیما خواهد بود ، در صورت با احتیاط بیشتری اوج گیری و نشستن بر روی باند فرودگاه انجام می شود. در دوران سفرها باید به این نکته هم توجه نماییم که نقش یک همسر برای برقراری ارتباط عاطفی می تواند کمک کننده باشد.  


   همیشه زمانی که قصد دارید به سفر بروید باید پرونده هایی که مربوط به اقدامات انجام شده در زمان بارداری شما است را با خودتان به همراه داشته باشید. در این صورت می توانیم بگوییم که اگر هر مشکلی در زمان بارداری شما رخ دهد در این صورت با داشتن مدارک حل نمودن آن توسط پزشکانی که در همان منطقه ای که به سفر رفته اید آسان خواهد بود.


  برای مسافرت در دوران بارداری بهتر است تا لباس هایی را با خود ببرید که در آنها راحت هستید. در صورتی که این لباس ها راحت نباشند احتمال فشار آوردن به شکم و شرایط راحت جنین وجود دارد . هرچه فشار در این ناحیه بیشتر باشد شرایط بدتر خواهد شد.  اگر تعدادی کفش برای سفر با خود حمل می کنید بهتر است تا این کفش ها از نوعی باشند که دارای پاشنه بلند نبوده و همچنین تنگ نباشند تا برای جریان یافتن خون در عروق پا مشکلاتی را ایجاد نکنند.


  یک خانم باردار در جریان سفر خود همواره باید این نکته را به خاطر بسپارد که در تعادل نگه داشتن وضعیت سلامتی بخصوص کم آبی می تواند برای رشد جنین او از اهمیت ویژه ای برخودار باشد. در صورتی که یک خانم باردار در این دوران مهم به کم آبی دچار شود عموما علائمی نظیر خستگی و بی حالی برای او رخ خواهد داد که در نتیجه بر روی سلامت جنین مؤثر است. همچنین در دوران بارداری بهتر است که از نوشیدنی های گازدار و علاوه بر آن نوشیدنی هایی گرم و دارای کافئین بالا همانند قهوه کمتر استفاده شود.


  در دوران بارداری بی تحرکی یک سم برای جلوگیری از رشد جنین به شمار می رود. بنابراین خانم های باردار باید در چنین وضعیتی اگر قصد سفر دارند همواره تحرک در همان محل را مدنظر خود قرار دهند. حتی اگر با خودروی شخصی خود سفر می کنید بهترین کار برای شما پایین آمدن از ماشین هر چند ساعت یکبار و در نتیجه قدم زدن کوتاه مدت خواهد بود.   حتما در مسیر خود میان وعده هایی را از قبل به صورت کاملا سالم نظیر میوه ، نان ، سبزیجات و . . . را آماده کنید تا با گرسنگی طولانی مدت مواجه نشوید.  


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مسافرت برای بارداران چه خطراتی میتواند داشته باشد
  تعداد کل بازدید ها: 117
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه