چجوری دندان درد رو کنترل کنیم و درد دندان را کاهش دهیم

 • زمان درج : 29 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • چجوری دندان درد رو کنترل کنیم و درد دندان را کاهش دهیم
 • دندان درد را چگونه برطرف کنیم؟
  یکی از شایع ترین دردهایی که شاید به عنوان یکی از بدترین دردهای تاریخ نیز بتوان از آن یاد کرد دندان درد خواهد بود. این درد رفته رفته امان شما را خواهد برید.
  معمولا دندان درد می تواند به عنوان یک درد لحظه ای و سخت نیز به فرد فشار آورد و انجام دادن کارهای روزمره اش را نیز مختل نماید. در واقع می توانیم بگوییم که این درد می تواند با علائمی هشدار دهنده نیز در ابتدا همراه باشد اما رفته رفته می تواند درد شدیت بیشتر پیدا کند. گاها هم پیش می آید که دندان درد خود را به صورت کاملا ناگهانی نشان می دهد و از قبل نیز هیچ علائمی ندارد. بنابراین می توانیم بگوییم که باید به گونه ای با چنین دردهایی کنار آمد اما راه هایی درمانی هم برای آن وجود دارند که می توانیم از آنها بهره مند شویم.
  اگر دندان که متورم شده و به نوعی به آن فشار وارد می شود به خوبی نیز درمان نشود قطعا می تواند به یک دندانی ختم شود که باید کشید. همانطور که اطلاع دارید اگر بخواهید دندان های خود را بکشید شاید از نظر هزینه ای مبلغی بسیار پایین را داشته باشد اما قطعا بعد از مدتی متوجه خواهید شد که این دندان کشیده شده تا چه اندازه می تواند بر روی زیبایی شما نیز تأثیر منفی خود را برجای بگذارد. پس تا سعی داریم باید در همان ابتدای کار از پیشرفته شدن علائم نیز جلوگیری نماییم.
  امروزه با توجه به هزینه های بسیار بالایی که ترمیم یک دندان در دندان پزشکی نیز برعهده دارد می توانیم بگوییم که رفتن به آنجا کار درستی نخواهد بود و قطعا می تواند هزینه های بسیار سنگینی را بر روی دوش ما باقی بگذارد. باید به این نکته همواره توجه داشته باشیم که رژیم غذایی عاملی بسیار مهم در ابتلا به انواع پوسیدگی دندانی خواهد بود. در واقع زمانی که شما شکلات می خورید ، قند اضافی را وارد مسیر دندان های خود می کنید و این قند اضافی اسید زیادی را تولید خواهد کرد که در نتیجه می تواند سبب بروز پوسیدگی های بسیاری شود. اگر در همان مراحل ابتدایی توجهی نکنیم قطعا عفونت های بیشتری رخ خواهد داد و به جای یک دندان چند دندان را درگیر می کند.

  چجوری دندان درد رو کنترل کنیم و درد دندان را کاهش دهیم

   طب سنتی و برطرف نمودن دندان درد
  اگر قصد داریم تا با کمک طب سنتی نیز علائم مربوط به دندان درد خود را از بین ببریم بهترین گزینه ای که مدنظر ما قرار دارد ، استفاده نمودن از روغن میخک خواهد بود. این روغن را می توانید از عطاری ها تهیه کنید زیرا هزینه زیادی هم ندارد. روغن مذکور می تواند تمامی باکتری هایی که بسیار مضر هستند را به نوعی از بین ببرد و بکشد ، بنابراین می توانیم بگوییم که سبب تسکین یافتن تمامی دردهای کم و زیاد در بدن ما خواهد بود.
   در مرحله ی بعدی بر اثر توصیه هایی که در پزشکی نیز مطرح می شود راه حل مفید استفاده نمودن از پیاز به عنوان یک ضد میکروب سریع الأثر خواهد بود. در واقع این ضد میکروب مفید می تواند در جای خود به خوبی عمل کند. شما می توانید پیاز خام را نیز در داخل دندان خود با استفاده از یک پنبه قرار دهید. البته استفاده نمودن از آب پیازی که در پنبه وجود دارد و قرار دادن آن بر روی آن ناحیه هم کمک کننده خواهد بود. رفته رفته درد کمتر می شود زیرا فعالیت میکروب ها نیز در زمان اندکی کمتر خواهد شد.
  گزینه ی بعدی برای کم شدن درد دندان محلول شفابخش آب و نمک است. در صورتی که بتوانیم یک آب را در داخل لیوانی بریزیم این آب هم از نوع گرم باشد ، نیاز است تا کمی از نمک را در درون آن اشافه نمایید. سپس می توانید دهان خود را با استفاده از محلولی که دارید نیز شستشو بدهید. رفته رفته درد نیز فروکش می کند. زمانی که دندان درد شما کم می شود گویی دنیایی از خوشبختی را به شما داده اند تا در آن لذت ببرید.
   برخی از مواقع در هر شرایطی هر کاری هم که انجام دهید نیاز است تا دندان از محل خارج شود زیرا سبب آلودگی های بیشتری خواهد شد. بنابراین می توانیم بگوییم که یکی از بهترین شرایطی که می تواند برای ما اتفاق افتد در خصوص جلوگیری از خونریزی های طولانی پس از کشیده شدن دندان ها است ، این خونریزی ها اگر قطع نشود می تواند سبب افزایش مشکلات در خصوص کم خونی و . . . شود و مشکل شما نیز چند برابر پیشرفت کند. استفاده نمودن از یکی از راه حل های طب سنتی گاها مفید خواهد بود این راه حل به ما می گوید که نمک را به همراه سرکه مخلوط نمایید و بر روی محل بریزید.
  می توانید از داروخانه ها ژل هایی را تهیه نمایید که این ژل با نام آلوئه ورا نیز مشهور است . مکانیسمی که دارد استفاده نمودن از خواب گیاهی برای کم شدن دندان درد شما خواهد بود.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چجوری دندان درد رو کنترل کنیم و درد دندان را کاهش دهیم
  تعداد کل بازدید ها: 450
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه