مراحل متفاوت اختلال خواب

 • زمان درج : 23 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • مراحل متفاوت اختلال خواب
 • طبقات مختلف در اختلالات خواب؟
  اختلالاتی که برای خواب در نظر گرفته اند در حقیقت می تواند متفاوت از تصور ما باشد شاید مواردی که شما فکرش را نمی کنید در این دسته جای داشته باشد.
  خواب برای داشتن آرامش اعصاب و همچنین برای آنکه بتوانیم به تمامی امور خود به صورت مشخص نیز رسیدگی کنیم از واجبات به شمار می رود. اختلال در خواب می تواند شامل این موضوع شود که یک فرد بسیار زیاد می خوابد یا آنکه یک فرد خستگی بیش از اندازه ای دارد اما خوابی به سراغ او نمی آید. حتی گاها پیش می آید که فرد مبتلا عموما به عوارضی نظیر مشکلات تنفسی در خواب خود مبتلا خواهد شد ، همچنین می توانیم بگوییم که مشکلات در زمینه ی حرکت هم از اختلالات خواب به شمار می رود.


  اگر شما یک روز به راحتی سر خود را بر روی بالش نگذارید این اطمینان را داشته باشید که نمی توانید در روز بعد آرامشی برای پرداختن به امور مختلف زندگی خود داشته باشید ، در حقیقت این یک قانون نانوشته خواهد بود زیرا انواع دردها به یکباره به سراغ شما می آیند. مثلا می توانیم سردرد ، درد در بدن ، بی اشتهایی ، کلافه بودن و سردرگم بودن را نمونه هایی از آن بدانیم. این مشکلات می توانند سبب آزار در یک فرد شوند و نگذارند که او به امور شخصی در زندگی خود برسد.


  اگر شما به اختلالاتی که در خواب خود با آنها مواجه هستید پاسخی مثبت نشان ندهید عموما می توان گفت که عوارض مربوط به آن رفته رفته شما را می تواند از پای درآورد. زیرا هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی به این اختلالات دچار هستید. اگر اعصاب بدن به یک بیماری درگیر شود رهایی از آن کار ساده ای نخواهد بود. بنابراین اگر خود نمی توانید بهبودی را در وضعیتتان به وجود آورید بهترین راه حل مراجعه به یک پزشک متخصص خواهد بود تا بتواند از نظر روانی نیز شما را بررسی نموده و مشکلات احتمالی را ریشه یابی نموده و برای رفع آنها به روش های پزشکی و روانپزشکی وارد عمل شود. گاها استفاده از درمان دارویی برای برخی از افراد واجب است.

  مراحل متفاوت اختلال خواب


   برای درمان اصلی در واقع یک نوع تست وجود دارد که ما آن را تست مربوط به خواب می دانیم. در اصطلاح پزشکی به این تست پلی سومنوگرافی می گویند. در صورتی که شما چنین اختلالاتی را در طول زندگی خود تجربه کنید عموما با استفاده از تست خواب مشکل اصلی در خواب برای شما نیز مشخص خواهد شد. این تست در اتاقی کاملا ساکت و به دور از هیجان و سرو صدا انجام می شود ، در چنین تستی می توانیم بگوییم که فرد به صورت طبیعی وارد اتاقی می شود که می تواند بر روی تخت آن استراحت نموده و به خواب فرو رود. دستگاه هایی به این فرد متصل هستند تا جریانات مختلف عصبی را در طول خواب نیز بررسی نمایند.  


  تست خواب حتی برای افرادی که گاها در خواب خود به اختلالاتی نظیر قطعی در نفس کشیدن یا خروپف طولانی دچار هستند توصیه می شود.  بسیاری از علل اختلالی را می توانیم با چنین روشی نیز بررسی نماییم. افراد زیادی بر اثر وقفه تنفسی در خواب فوت شده اند که تنها با یک تست و درمان پس از آن می توانیم از این مرگ های قابل پیشگیری نیز جلوگیری نماییم. برخی ها حتی در طول خواب خود حرکت های عجیبی را از خود بیرون می آورند مثلا می توانیم از حرکات مربوط به دست و پا بگوییم که به صورت کاملا غیرطبیعی نیز بروز پیدا خواهد کرد و تقریبا در حیطه ی کنترلی فرد قرار ندارد.


   اختلالات خواب می توانند به دسته بندی های متنوعی نیز تقسیم شوند ، برخی از آنها با سرو صدا همراه هستند مثلا همان دندان قروچه در حین خواب که می تواند سبب آسیب به دندان های فرد شود ، همچنین خروپف و یا بیرون آوردن صداهایی عجیب در طول شب نمونه هایی از آن محسوب می شوند. اما در مقابل می توانیم به اختلالات دیگری هم اشاره نماییم که مثلا سندروم پای بی قرار نمونه ای از آن به شمار می رود که فرد در طول خواب پاهای خود را تکان می دهد یا در زمانی که در جایی می نشیند دائما پاهای خود را تکان خواهد داد.   


    برای انجام تست خواب فرد باید خود را به صورت عادی در خانه اش تصور کند. بنابراین هرچه که برای حفظ این آرامش و راحتی برای او نیاز است مثلا پوشیدن لباس های راحتی ، به همراه داشتن وسایل از نوع شخصی ، حتی داروهایی که در طول روز باید از آنها استفاده کند نمونه ای از وسایلی هستند که میتواند برای راحتی خود به همراه بیاورد. این تست تا زمانی که فرد با استرس در چنین اتاقی حضور داشته باشد و به خواب عمیق شبانه نرود پاسخ منطقی و درستی نخواهد داد.  این تست می تواند علاوه بر تنفس ، سیستم قلب و عروق و ضربان قلب ، حرکت ها و سایر عوامل مؤثر در اختلالات خواب را نیز مورد بررسی خود قرار دهد.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب مراحل متفاوت اختلال خواب
  تعداد کل بازدید ها: 377
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه