علت و درمان های خانگی درد در دفع مدفوع

 • زمان درج : 37 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> درمان بیماری-->>>
 • بخش مربوطه : درمان بیماری
 • علت و درمان های خانگی درد در دفع مدفوع
 • یکی از معضلات گوارشی که شاید تاکنون برای شما هم اتفاق افتاده باشد دفع نمودن دردناک مدفوع خواهد بود. اما با روش هایی که به شما آموزش داده می شود این مشکل به آسانی حل خواهد شد.

  دفع نمودن مدفوع می تواند کار هر روزه شما باشد اما زمانی که برای هربار دفع آن درد شدیدی را تحمل کنید دیگر نیاز خود را برای دفع فراموش خواهید کرد و در نهایت می توان گفت که این مشکلات گوارشی شما را دوچندان می کند. یکی آنکه شما مشکل اصلی یعنی دفع دردناک خود را دارید و دیگری آنکه شما مدفوع خود را در بدن نگاه می دارید که همین عامل می تواند سبب سفت تر شدن مدفوع ، عفونت های داخلی و در نهایت مسدود شدن راه خروجی مدفوع شود. بنابراین باید با استفاده از توصیه های مختلف مدفوع خود را از بدن خارج کنید.

  یکی از مشکلات درونی بدن که می تواند در هر فردی دیده شود بیماری هموروئید خواهد بود. این بیماری را می توان با استفاده از توصیه های خانگی به صورت کامل مرتفع نمود. دردهای حاصل از آن را که در نهایت تبدیل به زخم می شود به خوبی درمان نمود و بدن را به سلامتی بازگرداند. هموروئیدی که درمانی برای آن صورت نپذیرد در نهایت به شقاق یعنی پاره شدن مقعد تبدیل خواهد شد که در نهایت کار درمانی مربوط به آن سخت تر از قبل می شود.

  علل در دفع مدفوع

  یکی از علل بسیار مهمی که می توانیم برای خروج دردناک مدفوع بدانیم بیرون زدگی روده بزرگ می باشد. این بیرون زدگی بر اثر فشار بیش از اندازه بر اثر خروج مدفوع سفت و در نهایت پاره شدن و خونریزی و زخم های پی در پی خواهد بود. در زمان بهبودی این زخم ممکن است که خارشی را تجربه نمایید که بسیار آزاردهنده خواهد بود و می تواند حضور شما را در جمع های عمومی تحت تأثیر خود قرار دهید.

  افرادی که در یک بازه زمانی کم افزایش وزن زیادی را تجربه می کنند می توانند به دفع دردناک در مدفوع دچار شوند. همچنین زمانی که شما اجسامی بسیار سنگین وزن را بلند می کنید ، علاوه بر آن حضور داشتن در وضعیت بسیار سخت بارداری ، دفع مدفوع شل بیش از اندازه و  . . . دلایلی برای زخم در اطراف مقعد خواهد بود. در برخی از شرایط وجود یک سابقه ارثی برای ابتلا به این بیماری می تواند مزید بر علت باشد.

  علت و درمان های خانگی درد در دفع مدفوع

   

  برخی از افراد هر رژمی غذایی که می گیرند یا از هر روشی که استفاده می کنند تا به این بیماری پایان دهند اما باز هم با بن بست مواجه می شوند. شاید این سؤال در ذهن بسیاری از ما نقش ببندد که علت این بیماری چه خواهد بود؟ علت اصلی افزایش فشار در رگ ها یا ابتلا به پرفشاری خون می باشد. زمانی که فشار به حد بالایی می رسد وریدها پرخون می شوند و عبور حتی مدفوع نرم هم می تواند سبب پارگی آنها شود. بنابراین با درمان مدفوع سفت خود می توانید به این درد نیز پایان دهید.

   درمان های رایج درد در دفع مدفوع

  در ابتدا باید رژیم غذایی روزانه خود را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که بتوانید یک رژیم کم چرب و پرفیبر را برای خود در نظر بگیرید در نهایت درد در زمان دفع مدفوع هم پایان خواهد یافت. میزان فیبر موجود در غذای شما باید با استفاده از انواع حبوبات نیز افزایش پیدا کند. مثلا می توانید در هر وعده ی خود پیش از صرف غذا از سالاد بدون سس کمک بگیرید که حاوی گوجه ، خیار ، هویج و کاهو باشد. همچنین وجود حبوبات در هر غذایی نشان دهنده پرفیبربودن آنها است. میوه هایی همانند توت فرنگی ، انجیر ، سیب و . . . هم برای درمان درد در دفع مدفوع کمک کننده خواهند بود. 

   علاوه بر مواد ذکر شده برای نرم تر شدن مدفوع خود نیاز است تا از آب به میزان کافی در رژیم روزانه خود کمک بگیرید. بیشترین درصد از وزن بدن ما را آب تشکیل می دهد ، در صورتی که آب مورد نیاز تأمین نشود در نهایت بدن می تواند علائمی از خشکی را نشان دهد. از جمله این علائم خشک بودن لب ها ، سفت شدن مدفوع شما خواهد بود. سعی کنید در طول روز حداقل از چهار لیوان آب بهره ببرید.

   زمانی که در وضعیت دفع مدفوع قرار دارید اما مدفوع شما سفت است و بیرون نمی آید از زورزدن پرهیز کنید. اگر به زور زدن ادامه دهید رگ ها با حالت تورم بیشتری همراه می شوند و این کار شما را سخت تر خواهد کرد. زمان دستشویی رفتن خود را برای دفع مدفوع حتی با وجود درد زیاد به تعویق نیاندازید که این کار می تواند وضعیت شما را نسبت به قبل بدتر کند.

  اگر می توانید کمی از ژل آلوئه ورا را تهیه کنید. این ژل می تواند درد و ناراحتی در قسمت مقعد شما را نیز بهبود ببخشد. برای تسکین درد ناشی از دفع مدفوع دردناک خود هم می توانید از روش قرار گرفتن در وان آب گرم و هم ار کیسه یخ استفاده کنید. هر دوی این روش ها رگ ها را به حالت اولیه باز می گردانند.


  برچسب ها : دفع مدفوع

  آمار باز دید این مطلب علت و درمان های خانگی درد در دفع مدفوع
  تعداد کل بازدید ها: 502
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه