زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟

 • زمان درج : 30 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> زناشویی-->>>
 • بخش مربوطه : زناشویی
 • زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟
 • زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟
  برای آنکه بچه ای که ماه ها در بدن شما نیز رشد یافته اند نیاز است تا از طریق زایمان نیز این کار را انجام دهید که زایمان خود به دو روش کلی زایمان طبیعی و سزارین نیز وجود دارد.
  زایمان برای هر خانمی که ازدواج کرده است رخ می دهد ، بنابراین می توان آن را یکی از اموز طبیعی بدن دانست که در هر فردی متناسب با بدنی که دارد درد ناشی از زایمان متفاوت خواهد بود. زایمانی که از این نوع باشد معمولا به صورت کاملا طبیعی رخ خواهد داد بنابراین بدن خود را با شرایط تطابق می دهد و نیازی نیست که شما هیچ کاری را انجام دهید تنها باید درد ناشی از آن را تحمل کنید تا نوزاد خود نیز به سمت بیرون حرکت کند. تغییراتی به صورت منظم برای بدن شما اتفاق می افتد تا یک زایمان نیز رخ دهد.
  اما در چند سال اخیر زایمان طبیعی نیز یکی از زایمان های بسیار حساس و خطرناک بوده زیرا زایمان هایی که به صورت ناایمن انجام شده اند و عوارضیکه پس از آنها رخ داده موجب شده تا اذهان عمومی نیز دچار تشویش شوند. مردم نمی دانند که می توانند از کدام روش بهره ببرند تا درد و ناراحتی ناشی از زایمان نیز کمتر شود. در صورتی که لگن یک مادر کوچک باشد عموما درد زیادی در زمان خروج یک نوزاد به او وارد می شود زیرا کانال زایمانی بزرگ و خوبی ندارد تا بچه به آسانی به دنیا آید. همیشه در زمان زایمان با جیغ ها و دردهای شدید یک مادر نیز مواجه می شوید که این کاملا طبیعی خواهد بود و نشانه ی سالم بودن نوزاد برای خروج خواهد بود.

  زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟

  آیا زایمان طبیعی مزایا دارد؟
  زایمان طبیعی در زمره ی زایمان هایی قرار دارد که می تواند به روش معمولی با درد زیاد و یا با روش زایمان در آب نیز انجام شود. این نوع از زایمان می تواند بسیار راحت تر از تصور ما باشد زیرا وجود آب می تواند برخی از انقباضات را در بدن ما کاهش دهد و در نتیجه بسیار درد کمتری را احساس کنیم. این نکات را می توان در کلاس های آموزشی که وجود دارد برای مادران نیز مورد توجه خویش قرار داد. زایمان های بدون درد حقیقتا می توانند درد کمتری داشته باشند اما کاملا بدون درد نیستند.
  بر اساس اینکه بدن یک مادر باردار دارای چه خصوصیاتی باشد تحمل درد و ناراحتی در آنها می تواند کاملا با هم تفاوت داشته باشد. برخی ها گویی اصلا هیچ دردی را احساس نمی کنند اما در مقابل برخی ها هستند که درد شدیدی را احساس می کنند. گاها این چنین توصیف می کنند که درد و ناراحتی ناشی از آن بسیار عمیق بوده است.   در صورتی که مادر باردار بیماری های زمینه ای داشته باشد معمولا روند زایمانی و حتی روند بارداری بسیار سختی به سراغ او خواهد آمد.
   از مزایایی که می توان گفت در زایمان طبیعی نیز وجود دارد کم بودن زمان بستری بودن در بیمارستان و دوران نقاهت پس از زایمان خواهد بود.در زایمان طبیعی نهایتا در سه روز ابتدایی مادر می تواند سلامتی خود را به دست آورد اما در زمانی که زایمان اط نوع سزارین باشد در حدود ده روز نیز درد و ناراحتی باقی خواهد ماند. درد ناشی از بریده شدن لایه های متنوع شکم در زایمان سزارین بسیار زیاد است و زمان بهبود آن نیز طولانی تر خواهد بود.
  میزان خونریزی که در زایمان طبیعی وجود دارد بسیار کمتر از زمانی خواهد بود که زایمان از نوع سزارین باشد. خونریزی که وجود دارد تنها در زمان خارج شدن جفت و جنین بزرگ شده از داخل شکم به بیرون است اما پس از آن دیگر خونریزی وجود ندارد. اما براز زایمان سزارین این دوره بسیار طولانی تر است و خونریزی نیز همانطور ادامه خواهد داشت. هم آغوشی در زایمان طبیعی به سرعت اتفاق می افتد و مادر خود این توانایی را دارد که به فرزندش شیر بدهد و کارهایش را انجام دهد ، اما در زایمان سزارین این دوره کمی طولانی تر است.
  برخی از مادران به داروهای بیهوشی که وجود دارند نیز حساسیت نشان می دهند. در این صورت می توانیم بگوییم که امکان عوارض بسیار حدی برای مادران بارداری که بیماری های قلبی و عروقی دارند بسیار بیشتر خواهد بود. از نظر عفونتی میزان عفونت در زایمانی که به صورت جراحی است بسیار بالاتر از خروج خودبه خودی نوزاد خواهد بود. مادری که زایمان سزارین انجام می دهد می تواند شیر خود را نیز به خوبی به فرزندش بدهد . این نوع شیر دارای مزایای بی شمار و مواد زیادی خواهد بود که ایمنی بدنش را نیز به وجود خواهد آورد.     
  درد ناشی از زایمان طبیعی به دلیل سه مرحله ی متنوع خواهد بود که در ابتدا شروع شدن دردهای ابتدایی برای خروج نوزاد خواهد بود ، در مرحله ی بعدی این درد نیز ناشی از آن خواهد بود که نوزاد در کانال خروجی قرار گرفته و در مرز خارج شدن از بدن مادرش است و در مرحله ی بعدی نیز برای خارج شدن جفت وجود تیم مامایی و سلامت نیز ضروری خواهد بود.

   
   


  برچسب ها : زایمان سزارین زایمان طبیعی

  آمار باز دید این مطلب زایمان طبیعی چگونه انجام می شود؟
  تعداد کل بازدید ها: 1,892
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه