آیورودا طب سنتی هند چیست

 • زمان درج : 41 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> اطلاعات دارویی-->>>
 • بخش مربوطه : اطلاعات دارویی
 • آیورودا طب سنتی هند چیست
 • آیورودا یکی از روش های درمان قدیمی هندی بوده که برای درمان کردن نفخ معده هم کاربرد داشته و این هنر با عشق و نور به قلب بیمار وارد می شود.

  تاریخچه آیورودا:
  این درمان دارای تاریخچه غنی بوده و بیشتر از 5000 سالبوده که در سانسکریت موجود است.این نظریه بیان کرده که همه حوزه های زندگی در سلامتی شما تاثیر داشته به خاطر همین می توانید موضوع های زیادی مثل بهداشت و درمان،معنویت،طالع بینی،هنر،حکومت و سیاست را پوشش دهد.
  خیلی از کتاب هایی که در قرن هشتم قبل از میلاد در دسترس بوده علاوه بر ارائه کردن دستورها و رویه ها دارای تاریخچه ای بوده که تکامل داروها را در طول زمان نشان می دهد.

  همه چیز در مورد آیورودا:
  دانش حال حاضر در مورد این رشته در مرحله اول مطابق با سه گان هبزرگ متن ها به اسم براتباری می باشد.

  فلسفه درمان:
  در آیورودا داشتن سلامتی کامل به عنوان یک تعدل میان بدن،ذهن،روح و رفاه اجتماعی تعریف شده و در اصل مفهوم تعادل و پیوستگی در کل متن،عمل و تفکر بیان خواهد شد با این وجود متصل کردن آیورودا به مراتب فراتر از فرد می باشد و به دنیا می رسد.
  نیازهای ضروری شامل:

  آیورودا طب سنتی هند چیست
  همه چیز در دنیا هم زنده بوده و هم غیر زنده و در اصل همه چیز در دنیا از 5 عنصر طبیعی بزرگ درسته شده است مثل هوا،آتش،آب،زمین و فضا
  یک ارتباط عمیق میان خود و محیط وجود داشته و ما در ابتدا در داخل خود به افراد اطراف به محیط بلافصل و به دنیا وصل بوده و این متصل بودن سلامتی شما را تضمین خواهد کرد.اگر تعادل برقرار نشود در تعامل با محیط خودش به روشی خوب و موثر باقی مانده با این وجود تعادل اولیه ما معمولا با سبک زندگی مختل خواهد شد.
  انتخاب کردن رژیم غذایی،شغل و روابط،ورزش همه اینجا باعث ایجاد شدن پتانسیل عدم تعادل جسمی عاطفی و روحی را داشته و این عدم تعادل سبب شده که عدم هماهنگی صورت گیرد و ما را بیشتر بیمار نماید.
  انسان ها مسئول انتخال کردن اعمال خود بوده و اگر انتخاب های آن ها متعادل بوده که باعث ارتقای سازگاری و ارتباط شود می توانیم به سلامتی خوبی دست پیدا کنیم.

  استفاده از داروی آیورودایک برای بهبود سلامتی:
  راه هایی که مردم از این دارو ها استفاده کرده به اندازه کاربران آن متفاوت می باشد خیلی از مردم برای تکمیل یا مکمل کردن درمان های شایع استفاده کرده برای مثال بعضی از پیروان این روش درمانی تاثیر شیمی درمانی را به حداقل خواهند رساند.برخی دیگر از رژیم جوان سازی برای تغذیه خود در زمان یک بیماری مزمن استفاده خواهند کرد و بعضی هم از آن ها پیروی خواهند کرد.

  فایده های سلامتی درمان کردن آیورودیک:
  -داشتن پوستی درخشان و سالم
  -کم کردن وزن یا حفظ آن
  -کم شدن استرس
  -کمک کردن به درمان بی خوابی
  -کم شدن التهاب
  -پیشگیری کردن از دیابت
  -فشار خون را بهبود می دهد
  اصول و قوانین آیورودا:
  -مصرف غذای پخته:
  در آیورودا دستگاه گوارش شما به عنوان یک آتش توصیف شده مانند یک آتش فیزیکی و هر وقتی که آی سرد یا غذا درون آن قرار دارید چه اتفاقی می افتد؟این آتش خاموش خواهد شد.
  با انجام این کار به اجاق گاز اجازه داده که قبل از اینکه به دهان شما رسید غذا را هضم نمایید.این یعنی دستگاه شما مجبور به کار کردن سخت نمی باشد.
  ادویه های گوارشی:
  ادویه ها هم قادر بوده آتش گوارش را افزایش داده و به پیشگیری از گاز در زمان مصرف منظم غذا کمک نماید به صورت مشخص دانه زیره سبز،دانه رازیانه،زنجبیل زنده شده و هینگ دارای ادویه های گوارشی قوی می باشند.
  اگر دوست دارید که با آن ها آشپزی کرده کمی کره حیوانی گرم کرده بعد نصف قاشق دانه زنیان،زیره سبز،دانه رازیانه و کمی نمک را هم اضافه نمایید.همچنین می توانید زنجبیل تازه را درون ماهیتابه سرخ کرده و تقریبا سی ثانیه هم زده و بعد این ترکیب را به گوشت،سبزی و لوبیا اضافه نمایید.
  اگر آشپزی انجام نمی دهید می توانید دانه زنیان،زیره سبز،رازیانه و چند دانه هینگ را درون یک مخلوظ کن گذاشته تا یک ادویه درست کنید تا بعدا آن را به غذاهای خود بیفزایید.
  نکته:اگر شما حساسیت حرارتی،سوزش در معده و اشکال در برگشت اسید معده داشتید قبل از مصرف کردن هینگ و زنجبیل با دکتر خود مشورت نمایید.
  جویدن آرام:
  در این درمان روشی که شما مصرف می کنید به همان اندازه مهم بوده که چه چیزی مصرف می کنید.زمانی که به سرعت غذا می خورید هضم شما دچار اشکال شده و به آسانی به بادکردگی و گاز دچار خواهید شد.
  هر لقمه از غذا را تا سی بار جویده خیلی از اوقات جویدن آن در زمان زیاد مشکل بوده ولی ایده ای که قرار است موثر باشد برای کم کردن میل به غذا خوردن است مخصوصا زمانی که گرسنه هستید و حواس شما پرت است.
  سه نیروی زیستی وجود داشته که به بیماری و سلامتی در آیرودا کمک خواهد کرد یکی از آن ها واتادوشا نام داشته و تابع اصلی آن حرکت می باشد.وقتی که خیلی سریع پس از خوردن غذا شروع به حرکت کنید یا در جلوی کامپیوتر کار کنید این نیروی زیستی هیجان زده خواهد شد.
  خوردن آرام و نشستن،توجه کردن کامل به غذا و بعد برای چند دقیقه در آن حالت باقی ماندن سبب می شود یک دنیای متفاوتی برای هضم غذا ایجاد گردد.

  -مصرف دانه رازیانه بعد از غذا:
  اگر تا الان به یک رستوران هندی رفته اید متوجه می شوید که آنها معمولا یک مقداری رازیانه را که با آب نبات و شکلات برای شما خواهند داشت.به خاطر این است که دانه های رازیانه گوارش شما را بالا برده و پاز را بعد از غذا خنثی خواهند کرد.
  زمانی که نصف قاشقی چایی خوری تخم رازیانه را پس از وعده های غذایی مصرف کرده یک منبع فوق العاده از اسید را ایجاد خواهید کرد.اگر شما اسیدیته و یا مشکلات مربوط به گرما را دارید می توانید از نصف قاشق چایی خوری زنیان و رازیانه برای منافع ضد گاز بجوید.
  -غذا خوردن هوشمند به صورت طبیعی
  -پرهیز کردن از مدهای غذایی
  -مصرف زیاد میوه و سبزی
  -داشتن ادویه های درست
  -تمیز کردن خودتان از درون
  -به سلامتی غذا خوردن
  -داشتن عادت های غذایی خوب
  -غذا خوردن برای جان خودتان  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب آیورودا طب سنتی هند چیست
  تعداد کل بازدید ها: 851
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه