چیزهایی که از سیب زمینی نمیدونستن

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • چیزهایی که از سیب زمینی نمیدونستن
 • سیب زمینی یکی از پرمصرف ترین مواد است که می تواند بر روی سلامتی ما هم تأثیر گذارد و همچنین از بیماری های مهمی همانند سرطان پیشگیری نماید.

  سلامتی بدن با مصرف سیب زمینی
  سیب زمینی تقریبا در اکثر کشورهای جهان وجود دارد و در هر غذایی می توان از آن کمک گرفت. محبوبیتی که پیاز و سیب زمینی در کشورها برای تهیه انواع غذاها وجود دارد شاید هیچ ماده ی دیگری همانند آن وجود نداشته باشد والبته یکی از پرمصرف ترین و مغذیترین مواد غذایی نیز هست. اما شاید باور نکنید که چنین ماده ی پرخاصیتی می تواند بدن شما را در برابر انواع سرطان ها نیز محافظت نماید. علاوه بر بیماری مربوطه حتی تضمین کننده سلامتی در قلب و همچنین مغز شما خواهد بود.

  آشنایی با خواص درونی سیب زمینی
  زمانی که شما سیب زمینی را استفاده می کنید بدن از نظر برخی از مواد تأمین خواهد شد ، از جمله آنها می توانیم به متعادل شدن میزان فیبر ، همچنین تنظیم شدن میزان پتاسیم نیز اشاره داشته باشیم. بنابراین با مصرف این ماده می تواند فشارخون خود را کنترل کنید. حتی شما می تواند بیماری قند خون یا همان دیابت را توسط آن کنترل کنید. البته نباید مصرف خود را به حدی بیشتر از نیاز بدن خود افزایش دهید زیرا نتیجه ای نامطلوب به دنبال دارد ، میزان نشاسته ای که پس از مصرف در بدن شما افزایش می یابد می تواند سبب تشدید یک سری از بیماری ها در بدن شما شود.

  چیزهایی که از سیب زمینی نمیدونستن


  بهترین طریقه ی استفاده از سیب زمینی
  ما توصیه به مصرف سیب زمینی داریم اما در حقیقت این که چگونه این سیب زمینی را مصرف کنید بسیار مهم است. معمولا هدف ما سیب زمینی است که به صورت کاملا پخته باشد یا حتی نوع کبابی آن به شرطی که پوست ها از گوشت جدا شوند هم توصیه می گردد. اما سعی کنید تا از نوع سرخ شده استفاده نکنید هرچند فوق العاده جذاب و خوشمزه تر از نوع های پخته آن است، زیرا میکس چربی مربوط به روغن و همچنین نشاسته در بدن ضررهای خاص خود را دارد.

  علل بهبود عملکرد مغز با سیب زمینی
  سیب زمینی میتونه بر روی عملکرد مغز نیز تاثیرات مثبتی داشته باشه ،زمانی که شما این ماده را مصرف می کنید پس از آن سطح اسید آلفا لیپوئیک در بدن افزایش پیدا خواهد کرد ، پس از آن می توان انتظار داشت که ریسک فاکتورهای مربوط به انواع بیماری ها در بدن شما کاهش می یابد. مثلا بدن شما نسبت به افسردگی ، اضطراب ، استرس از خود مقاومتی نشان می دهد که در این صورت می تواند سلامت مغز را به دنبال داشته باشد. حتی احتمال ابتلا به بیماری نظیر آلزایمربا مصرف سیب زمینی بسیار کم می شود.
        
   


  برچسب ها : سیب زمینی

  آمار باز دید این مطلب چیزهایی که از سیب زمینی نمیدونستن
  تعداد کل بازدید ها: 517
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه