چرا به مصرف آلوئه ورا توصیه می شود؟

 • زمان درج : 40 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تغذیه-->>>
 • بخش مربوطه : تغذیه
 • چرا به مصرف آلوئه ورا توصیه می شود؟
 • چرا به مصرف آلوئه ورا توصیه می شود؟
  آلوئه ورا در زمره ی گیاهانی قرار دارد که از نظر خواص درمانی بسیار مورد تأیید پزشکان بوده و همواره برای مصارف متنوعی نیز توصیه می شود.
  از دیرباز تاکنون این گیاه همواره مورد استفاده قرار داشته اما متأسفانه افرادی که آن را استفاده می کردند با نام علمی یا نام اصلی این گیاه آشنا نبوده اند و تنها از روی ظاهری که داشته نیز از آن بهره می بردند . به صورت خلاصه می توانیم به این نکته نیز توجه کنیم که گیاه آلوئه ورا همواره برای این مورد تأیید بوده که تمامی جراحت هایی که بر روی پوست به وجود آمده همانند جراحاتی که به سوختگی های نیز ارتباط دارد و شاید هم به زخم های مزمنی تبدیل شده اند را در مدت زمان طولانی استفاده خود بهبود می بخشد.
   ظاهری که این گیاه دارد تقریبا یک ظاهر خاص و جذاب خواهد بود زیرا با وجود آنکه یک گیاه است شما نمی توانید ساقه ای را برای آن ببینید. در حقیقت یک گیاه قطور بوده که اگر برگ های آن را برش بزنید مایعی ژلاتینی از آن به بیرون می آید که خواص آن دقیقا در همین قسمت وجود دارد و در همین مایع ژلاتینی دیده می شود. ساقه ای که برای آن دیده می شود بسیار کوتاه بوده و نهایتا تا یک متر رشد دارد. سیستمی که برای تکثیر آن وجود دارد یک سیستم بسیار ساده است.

  گیاه آلوئه ورا و فواید آن
  مهم ترین بخش از این مطلب به خواصی که آلوئه ورا برای ما به همراه دارد اشاره خواهد داشت. این گیاه در ابتدا تأثیر خوبی بر روی سلامت مربوط به دستگاه ایمنی در بدن ما دارد. بنابراین در صورتی که سیستم ایمنی در بدن شما  تحت تأثیر قرار داشته باشد و به بیماری هایی دچار شود با مصرف روزانه آلوئه ورا به صورت بخور یا به صورت حتی دمنوش می توانید این علائم را در بدن خود از بین ببرید. همانطور که می دانید در صورتی که عفونت ها در بدن باقی بمانند به صورت مزمن دیده خواهند شد و در نهایت می تواند برای بدن ما مضر تلقی شود.

  چرا به مصرف آلوئه ورا توصیه می شود؟
  در صورتی که در رژیم شما موادی ترکیبی از آلوئه ورا باشد میزان آهنی که در غذای شما وجود دارد هم از این طریق به خوبی جذب بدن شما خواهد شد. این آهن ها می تواند برای عملکرد مناسب بدن نقشی مهم را ایفا کنند. بنابراین باید از هر روشی کمک گرفت تا جذب آهن در بدن ما به حد مناسبی برسد. دراین صورت اکسیژنی که در خون ما وجود دارد هم به سطح واقعی خود نزدیک خواهد شد. سلول ها تحت تأثیر این مواد می توانند به خوبی تکثیر شوند و از رشد سلول های سرطانی به دلیل وجود مواد آنتی اکسیدان هم پیشگیری به عمل آید.
  پس از مصرف شدن این ماده کیاهی می توانید این انتظار را هم داشته باشد که هضم غذا در بدن شما بهتر از قبل صورت می پذیرد. در واقع می توانیم بگوییم که هضم غذا تحت تأثیر عوامل مختلفی وجود دارد ، معده یکی از مهم ترین نقش ها را بازی می کند. در چنین افرادی گفته شد که سطح آهن تنظیم می شود که یکی از علل مربوط به آن تنظیم شدن میزان جذب مربوط به ویتامینی معروف به نام ب 12 خواهد بود. علاوه بر آن خوب شدن زخم های بدن شما هم با سرعت بیشتری اتفاق می افتد که آن هم تحت تأثیر ویتامینی مفید با نام ویتامین ث است.
   از دیگر اثرات مربوط به آلوئه ورا می توانیم اشاره ای به خاصیت جوانسازی پوست داشته باشیم. خاصیت جوانسازی مربوط به پوست توسط هر ماده ای به صورت واقعی رخ نخواهد داد اما پس از استفاده ی شما از آلوئه ورا رفته رفته تمامی چین و پروک هایی که در صورت مشاهده می کنید از بین می رود. رطوبتی در داخل آن وجود دارد که این رطوبت می تواند به داخل پوست نفوذ کند.
   اگر اخیرا به صورت متوالی دچار تغییرات گوارشی در بدن خود می شوید همانند نفخ های پی در پی ، اسهال یا سفت شدن مدفوع می توانید این گیاه را مصرف نمایید. در واقع علاوه بر تأثیر در هضم غذا با استفاده از آنزیم هایی که دارد عملا می تواند این ناراحتی هایی که در هنگام غذا خوردن یا پس از آن به وجود می آید هم برطرف کند.  اگر بتوانید آن را به صورت مداوم در رژیم غذایی خود قرار دهید متوجه خواهید شد که رفته رفته این علائم در شما کاهش می یابد و سلامتی دوباره به سراغتان خواهد آمد.  
  جوش صورت شما هم توسط این ماده به خوبی تسکین می یابد اگر به این موضوع باور ندارید می توانید از طریق بهره بردن از یک تکه از این گیاه و قرار دادن آن بر روی جوش خود بهره ببرید. کم کم جوش و جای جوش باقی مانده از آن نیز از بین خواهد رفت. هم نوع خوراکی آن و هم نوعی که بر روی پوست صورت خود قرار می دهید توانایی از بین بردن جوش صورت را دارد.

   
   
   


  برچسب ها : فواید آلوئه ورا

  آمار باز دید این مطلب چرا به مصرف آلوئه ورا توصیه می شود؟
  تعداد کل بازدید ها: 569
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه