چجوری خارش بدن رو درمان کنیم

 • زمان درج : 5 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> پوست و مو-->>>
 • بخش مربوطه : پوست و مو
 • چجوری خارش بدن رو درمان کنیم
 • خارش امکان دارد شما را عصبی کرده ولی بعضی اوقات خارش دادن آن باعث می شود بدتر شده بنابراین سعی کنید که احساس خارش را تحمل کنید و دست به این کار نزنید چون که شرایط شما بدتر خواهد خواهد شد.

  دلایل خارش:
  داشتن پوست خشک
  یکی از رایج ترین دلایل خارش به خاطر خشک شدن لایه بیرونی محافظ پوست می باشد.سرامیدها چربی های به خصوصی بوده که برای موانع پوست شما عمل کرده ولی در مقدار کم.خارش دادن آن امکان دارد که رضایت فوری در شما ایجاد نماید ولی امکان دارد به لایه سطح پوستی که در حال حاضر در خطر است صدمه وارد کند.

  برطرف کردن خارش:
  دوش آب گرم گرفته ولی خیلی گرم نباشد که باعث جلوگیری از هیدراتاسیون و آبرسانی پوست گردد و بعد توسط پماد مرطوب کننده و یا کرم آبرسان پوست خود را مرطوب نمایید.

  نیش حشرات:
  زمانی که یک پشه روی شما نشسته سیستم ایمنی آن باعث ترشحات بزاقی شده و باعث حمله با منتشر کردن هیستامین خواهد شد و این دومین دلیل اصلی خارش می باشد یکی دیگر از دلایل خارش های معمولی چیگر است.چیگر به یک بچه حشره می گویند که در حوزه های گیاهی و جنگل ها مشاهده می کنید.گیاهان نیشکر یک آنزیم را درون پوست برای تخریب کردن بافت آزاد کرده که سبب می شود که سلول های پوست و پیرامون آن صدمه ببینند.مواظب مورچه های آتشین بد نام هم باشید چون برای حمله سمی را آزاد کرده که سبب می شود حفره های حفیف خونی ایجاد شود در هر صورت در هر مواردی خارش ندهید.
  خارش سبب می شود که التهاب بیشتر شده و هر وقتی که خارش می دهید مشکل آن بیشتر شده و بدتر شدن مواد شیمیایی سبب شده باکتری ها دزدکی ورود پیدا کرده و باعث عفونت شوند.
  برای برطرف کردن خارش هم یک بسته یخ را در محل خارش قرار داده و ضو عفونی کننده های ضد خارش هم می توانید خارش را درمان کنند.
  زخم ها:
  در این مورد شما زخم و برش ها را مشاهده می کنید و در زمان هایی که در حال بهبودی است یک نقطه از بدن شروع به خارش کرده و شما را اذیت خواهد کرد.این قسمت از واکنش التهابی می باشد ولی زمانی که پوست را خارش می دهد به اعصاب پوست صدمه رسانده و برای بهبود آن تلاش می کنند سیم هایشان را عبور بدهند که باعث احساس خارش خواهد شد.اگر پوست خود را خارش دهید به پوست ظریف صدمه وارد کرده که تلاش در بهبودی آن خواهد داشت و با این کار کارکرد درمان طولانی تر خواهد شد و زخم آن بیشتر می شود.باکتری هایی که در ناخن شما بوده سبب می شود به درون زخم رفته و باعث عفونت گردد و مشکل شما بدتر خواهد شد.
  برای برطرف کردن خارش حس سرما  خنکی باعث بهبودی آن شده پس تلاش کنید که یک موضع خنکی مثل محصول سارنا را داشته باشید.

  چجوری خارش بدن رو درمان کنیم
  سوختن در آفتاب:
  چیزی که مشاهده می شود درد و ناراحتی آفتاب سوختگی به اندازه کافی برای استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب کافی نمی باشد.خارش آن زیاد است علاوه بر این از آن به عنوان خارش جهنمی هم یاد می شود مثل زخم های دیپر آفتاب سوختگی هم باعث ارسال پاسخ التهابی به مغز خواهد شد.در صورتی که اعصاب در این مورد آسیب دیده اند و آن ها باعث خارش خواهند شد خارش باعث شده که پوست برش پیدا کرده و روند بهبود آن کاهش یابد و خارش هم بدتر شود.
  برای رفع این خارش می توانید از ژل های آلوئه ورا و کمپرس سرد استفاده کرده و خارش حاصله از آفتاب سوختگی آرام شود و علاوه بر این کرم کورتیزون سبب کم شدن التهاب خواهد شد.
  اگزما
  این مشکل که به پوست خشک و خشن اشاره دارد شرایطی است که در آن موانع پوست شما به درستی کار نخواهند کرد.به هر دلیلی که رخ دهد تاثیر یکسان می باشد.لکه های پوست سبب شده که در حضو بعضی از پارچه ، عطر، آلرژی زای هوا حساسیت نشان بدهند و باعث خارش شوند نباید آن ها را خارش دهید چون بدتر می شوند.پوست ضخیم سبب شده که چروکیده تر و تیره تر شود و باعث احساس خارش بیشتری هم خواهد شد و درمان آن هم مشکل تر است.این مساله امکان دارد با هر خارشی رخ دهد مخصوصا اگر با اگزما همراه شده وقتی که خارش مزمن گردد.علاوه بر این امکان دارد به خارش سخت پوست دچارشده باشید که به وسیله خارش های شدید پوست بلند می شود.
  برای رفع این خارش استفاده از کمپرسهای سرد و کرم های ضد حساسیت قادر است که کمک کننده باشد ولی اگر خارش خیلی زیاد بود حتما به دکتر بروید.او به شما یک استروئید موضعی قوی و علاوه بر این آنتی هیستامین برای آرامیش التهاب و کمک کردن به خواب شما تجویز خواهد کرد.
  پسوریازیس
  در این حالت سیستم ایمنی شما بیش از اندازه فعال شده و سلولهای پوست شما باسرعت بالایی تولید خواهند شد به گونه ای که سلولهای جدید به سطح پوست آمده و در حالت عادی از 28 تا 30 روز می باشد.به خاطر اینکه پوست قادر نیست به اندازه لازم سلولها را بیرون ریخته و سلول های مرده پوست که پوسته پوسته و بعضی اوقات خارش دارند انباشته می شوند.مبارزه کردن با آن از خاراندن آن مهم تر است.قسمتهایی از اپیدرم که در روی رگ های خونی قرار گرفته امکان دارد باعث خونریزی شده در وقتی که لکه های پوستی را خارش می دهید.
  برای برطرف کردن این خارش هم مثل دیگر خارش های مرطوب کننده ها به شما کمک کرده ولی دکتر شما قادر است که درمان های خاصی را مثل درمان نور ماورا بنفش و داروهای متفاوتی را تجویز نماید.
  شوره سر
  پوسته های سفید سر بد بوده ولی پوست سر خارش داشته که سبب می شود شما اذیت شوید.از نظر فنی شوره سر به وضعیتی که سر از یک نوع قارچ به اسم مالاسزیا دارد می گویند.این قارچ در پوست سر همه مردم وجود داشته ولی برای کسانی که به شوره سر دچار هستند مالاسزیا باعث تحریک و رشد زیاد سلول های پوست خواهد شد.
  برای درمان شامپوهای ضد شوره مناسب هستند.
  همه درمان هایی که ذکر شد برای طب مدرن بودند ولی توصیه ما این است قبل از استفاده از این درمان ها حتما به پزشک سنتی و اسلامی مراجعه کنید.


  برچسب ها : خارش بدن

  آمار باز دید این مطلب چجوری خارش بدن رو درمان کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 164
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات