چجوری مشکل پوست چرب رو حل کنیم

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> پوست و مو-->>>
 • بخش مربوطه : پوست و مو
 • چجوری مشکل پوست چرب رو حل کنیم
 •  
  پوست چرب به دلیل تولید کردن زیاد غدد چربی پوست میباشد.این غدد در زیر لایه سطحی پوست جمع می گردند.چربی که ترشح می شود بد نیست و می تواند برای مراقبت کردن از پوست و حفظ کردن رطوبت ، درخشندگی و سلامت موها مفید باشد ولی این نکته را بدانید که افزای شیافتن ترشح چربی سبب می شود که تجمع آن روی پوست زیاد شود و پوست چرب می شود.یکی از دلایل جوش و آکنه داشتن به دلیل این است که منافذ پوست به خاطر چربی بسته شده اند.استرس ، تغیر هورمون و ژنتیک می توانند دلایلی باشند که باعث افزایش ترشح سبوم می شود.
  درمان چربی پوست:
  شستن صورت
  ممکن است خیلی از افرادی که پوست آن ها چرب است صورت خود را در روز نمی شورند اگر پوست شما هم چرب است سعی کنید که صورت خود را حداقل دو مرتبه در روز شستشو دهید ولی افراط در این کار انجام ندهید سعی کنید که از مواد شوینده ای که اسیدی هستند استفاده نکنید.
  کاغذ بلاتینگ
  این کاغذ های کوچک از ترشح شدن زیاد چربی جلوگیری نمی کند ولی اگر پوست خود را با این کاغذ ها تمیز کنید سبب می شود که در روز پوستی درخشان و شفافی را داشته باشید.این کاغذ ها ارزان و در دسترس شما هستند اگر پوست شما چرب است از آن ها استفاده نمایید.
  عسل
  عسل یک داروی طبیعی برای پوست می باشد به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده ای که عسل دارد سبب می شود که از پوسته پوسته شدن پوست شما جلوگیری شود وبرای برطرف کردن آکنه هم مفید است.عسل یک مرطوب کننده طبیعی می باشد اما در چربی تاثیری ندارد.یک لایه نازکی از عسل را روی پوست خود بگذارید و بعد از چند دقیقه با آب بشویید.

  چجوری مشکل پوست چرب رو حل کنیم 


  گل رس آرایشی
  از گل رس آرایشی برای جذب کردن چربی پوست و درمان کردن خیلی از مسائل پوستی استفاده می گردد.گل رس سبز فرانسه به خاطر خواص جذب بالای چربی یک درمان خوب برای پوست چرب و آکنه می باشد.برای ساختن ماسک گل رس آب تصفیه شده یا گلاب را با یک قاشق چایی خوری رس مخلوط نمایید و کامل ورز بدهید تا یک خمیر یک دستی درست گردد.مخلوطی که آماده شده است را روی صورت بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود ماسکی که خشک شده است را با آب گرم شستشو دهید و بعد صورت خود را خشک کنید.پیشنهاد می کنیم گل رسی که خشک شده است را با آب گرم شستشو دهید و با دست نکنید.
  جودوسر
  از خاصیت های جودوسر برای پوست شما این می باشد که پوست ملتهب را تسکین می دهد و هم چربی های اضافه پوست را جذب می کند.جودوسر برای پاک کردن صورت خیلی مفید می باشد.جودوسر را می توانید به عنوان ماسکی استفاده نمایید برای درست کردن ماسک هم جودوسر را با عسل ، ماست و میوه هایی مثل سیب یا موز مخلوط نمایید.
  نصف فنجان جودوسر را با آب داغ مخلوط کنید تا خمیر درست گردد.یک قاشق عسل را به آن اضافه نمایید.خمیری که آماده است را برای 3 دقیقه در روی صورت خود بگذارید بعد با آب گرم شستشو دهید و خشک کنید.در بار بعدی خمیر را برای ربع ساعت روی پوست قرار دهید و پس از ان با آب گرم شستشو دهید و خشکش کنید.
  سفیده تخم مرغ ولیمو
  سفیده تخم مرغ و لیمو یک روش خوبی برای درمان کردن پوست چرب می باشد.هر دو ماده را می توانید با هم مخلوط نمایید.اسیدی که لیمو دارد ببه جذب کردن چربی کمک می کند ولی این روش برای کسانی که به تخم مرغ حساس هستند خوب نیست.
  یک سفیده تخم مرغ را با یک قاشق آب لیموی تازه مخلوط نمایید محلولی که آماده شده است را روی پوست صورت مالش دهید و بگذارید خشک گردد پس از آن با آب گرم شستشو دهید و خشکش کنید.
  بادام زمینی
  بادام زمینی علاوه بر ایکه برای پاک کردن پوست فایده دارد سبب می شود که چربی اضافی پوست شما هم از بین برود.برای تهیه کردن ماسک 3 قاشق چایی خوری بادام زمینی خام را پودر کنید و 2 قاشق عسل را به آن اضافه نمایید مخلوطی که اماده اشده را آرام روی صورت خود بمالید بعد صورت خود را با آب گرم بشویید.
  علاوه بر این می توانید ماسک بادام را فقط با بادام پودر شده استفاده نمایید.ماسک را ربع ساعت روی پوست بگذارید و بعد با آب گرم شستشو دهید.اگر حساس به بادام هستید از آن استفاده نکنید.
  آلوئه ورا
  یکی از گیاهانی که خاصیت در بهبود سوختگی و بقیه مشکلات پوستی دارد آلوئه ورا است پروهش ها نشان داده که آلوئه ورا می تواند در درمان کردن پوسته پوسته شدن صورت به به خاطر چربی اضافی پوست ایجاد شده اند مفید باشد.خیلی از افراد از آلوئه ورا برای درمان کردن پوست چرب استفاده می کنند.شما هم می توانید یک لایه ای از آن را قبل از خوابیدن روی پوست صورت بمالید و بگذارید تا صبح بماند.
  آلوئه ورا امکان دارد در بعضی افراد حساسیت پوستی را ایجاد نماید اگر تا الان از آلوئه ورا استفاده نکرده اید سعی کنید که اول کمی از آن را روی بازوی خوب بزنید اگر بعد از یک روز پوست شما واکنشی نداشت می توانید با خیالی آسوده از آن استفاده نمایید.
  روغن جوجوبا
  این روغن برای بهبود یافتن پوست چرب ، آکنه و سایر مشکلات پوستی مناسب است استفاده کردن از این روغن سبب می شود که غدد چربی پوست چربی کمی را ترشح داشته باشند و همین کار به تعادل چربی کمک زیادی می کند.بهتر است که در استفاده کردن از این روغن زیاده روی نکنید چون استفاده کردن زیاد از این روغن امکان دارد که اثر عکس داشته باشد سعی کنید که در ابتدای کار چند قطره از ان را در هفته ای دو مرتبه روی پوست بمالید تا نتیجه را مشاهده کنید.اگر نتیجه بخش بود می توانید هر روز استفاده کنید.
  جوش زدن های زیاد امکان دارد به دلیل مشکلات پوستی و یا آکنه باشد.سعی کنید که از متخصص پوست برای راهنمایی و راه های درمان مشورت بگیرید.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چجوری مشکل پوست چرب رو حل کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 530
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه