لیست کالاهای خطرناک در خانه که با سرطان پیوند خورده‌اند

 • زمان درج : 10 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • لیست کالاهای خطرناک در خانه که با سرطان پیوند خورده‌اند
 •  

  ما با خیل عظیمی از گزارشات مبنی بر ترسی که در وجود مردم رخنه کرده مواجه شدیم زیرا آنان تمایل داشتند بدانند که آیا این مواد حقیقتا از فاکتور های سرطان‌زاست، امکان پذیر است سرطان‌زا باشد، به گونهی سبب سرطان خواهد شد یا نه، یا اینکه اطلاعات دقیقی دال بر سرطان‌زا بودن آنان نداریم.

  حقیقت امر این است که ما دقیقا نمی‌دانیم بعضی کالاها تا چه مقدار می‌توانند پرمخاطره باشند؛ اما مناسبترین کاری که می‌توان انجام داد، دارا بودن اطلاعات علمی و تصمیم‌گیری بر مبنای این اطلاعات است. به همین منظور در اینجا به معرفی ۵ کالای متعارف در خانه ذکر می‌کنیم که می‌توانند سرطان‌زا باشند.

  1. صابون ضدمیکروب

  تریکلوزان، یکی از مواد فعال در صابون از جمله مواردیست که (به ویژه به تازگی) به شدت آماج حملات قرار گرفته زیرا اثبات شده فاکتور تصلب بافت‌های کبدی و سرطان در موش‌هاست. این مکانیزم عینا، یکسان آن چیزیست که در جسم انسان اتفاق می‌افتد. پژوهشگران دانشکده دکتری سن دیگو در دانشگاه کالیفرنیا باور دارند قرار گرفتن دربرابر تریکلوزان برای مدت زیاد به طور قطع پیامدهای دنبال خواهد داشت. آنان شرح مذاکرات و یافته‌های خود را در مجله انجمن ملی علوم منتشر کردند.

  پروفسور رابرت توکی می‌گوید: “کشف بیش از اندازه تریکلوزان در محیط و استفاده فزاینده آن در محصولات استفاده کنندگان، اثرات مخربی دارد که بر خاصیت ها ممحدودهش غالب گشته و زمینه ریسکات خیلی جدی برای سمی شدن کبد را فراهم می‌آورد، همانطور که برای موش‌ها پدید آورد، به ویژه زمانی که با مواد دیگری که فعل و انفعالات مشابهی را ایجاد می کنند، ترکیب شوند.”

  البته همگان زیان‌بار بودن تریکلوزان را باور ندارند. موسسه بهداشت امریکا بیانیه‌ای در رابطه با این مطالعات منتشر و ادعا کرد که این تحقیقات تحریف شده‌اند.

  پزشک پائول دلوئو رئیس سابق موسسه تندرستی محیط زیست امریکا می‌گوید: “واقعیت این است که موش‌ها دربرابر میزان بی‌شماری تریکلوزان قرار گرفتند که احتمال ارتباط با این مقدار تریکلوزان در تقویت حقیقی برای انسان غیر امکان پذیر است. دهه‌هاست آگاهیم که موش‌ها مدلهای مناسبی برای ارزیابی اثرات تریکلوزان بر انسان نیستند.

  1. لاک ناخن

  از dibutyl phthalate (DBP) ، گونهی از فتالات‌ها که سرطان‌زا هستند، پرهیز نمایید. فتالات‌ها در لوازم آرایشی، شوینده‌های بدن، خوشبوکننده‌ها و بطری‌های پلاستیکی نیز یافت می‌شوند. گروه‌های فعال در زمینه حفظ محیط زیست بیان کردند که Toluene نیز شدیدا سمی است. Formaldehyde که برای مقاوم‌سازی ناخن‌ها مصرف می‌شود، از جمله موادیست که اثر آن در سرطان اثبات شده و شاید شما نیز بخواهید از آن احتراز نمایید.

  1. شامپو

  پارابن‌ها در شامپو‌ها، لوازم آرایشی و لوسیون‌ها یافت می‌شوند. به تازگی شرکت‌ها تبلیغ می‌کنند که محصولاتشان از ابتدا عاری از هرگونه پارابن بوده یا از چه وقتی آن را از مواد محصولاتشان حذف نموده‌اند. تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، از وجود پارابن در جسم خانم ها مبتلا به سرطان سینه خبر داد. بر اساس اعلان انجمن سرطان امریکا، اگرچه شواهد روشنی دال بر پرمخاطره بودن پارابن موجود در خوراکی ، داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی مواظبت از پوست، بر تندرستی مردم وجود ندارد، اما در صورتی که نسبت به تندرستی خود بی قرارید از محصولات شامل پارابن پرهیز نمایید.

  1. رایحه‌ شوینده‌های لباس و درایرشیت‌ها

  مطالعات انجام شده در دانشگاه واشنگتن اثبات کرد این کالاها می‌توانند شامل مواد سرطان‌زا باشند که از طریق منافذ در هوا پخش می‌شوند.

  پزشک آنه استینمن، عضو هیئت علمی دانشگاه معتقد است: “این موارد از جمله منابع آلوده کننده و جالب توجه هستند زیرا انتشار آنان در هوا از طریق ماشین لباسشویی اساسا غیر قابل کنترل است. اما اگر از طریق دودکش یا لوله‌ها خارج شوند امحل کنترل آنان وجود خواهد داشت اما در صورتی که از ماشین لباسشویی خارج شوند نه.”

  بر اساس اعلام و دید بعضی منابع، استنشاق مواد شیمایی در طی وقت قادراست زیا‌ن‌بار باشد. اگر خواهان در امان ماندن از ریسکات آنان هستید، بدانید که می‌توان جوش‌شیرین را جانشین درایرشیت‌ها، شوینده‌ها و نرم‌کننده نمود.

  1. بطری‌های پلاستیکی

  اثبات شده که فتالات‌ها که در ساخت بطری‌های پلاستیکی به کاربرده می‌شوند و سبب فایده انعطاف‌پذیری آنان می‌گردند، تعادل هورمون‌ها را بر هم زده، در دچار به تنگی نفس اثر داشته و منجر به سرطان می‌شوند. خیلیی از مطالعات نشان می‌دهند که این مواد خیلی زیان‌بارند. افزون بر اینکه تهدیدی برای دچار به سرطان هستند، به تازگی به رابطه با کم کردن از بهره هوشی بچه ها نیز متهم شده‌اند. این امر زمانی اثبات شد که در جسم مادرانی که بچه های با بهره هوشی پایین داشتند دی- ان- بوتیل فتالات و دیسوبوتیل یافتند.

  هنوز ابهاماتی درباره اینکه از چه چیزهایی بایست اجتباب نمود و چه چیزهایی مناسب هستند وجود دارد. در اینترنت جستجو نمایید یا از کار گروه‌‌های فعال محیط زیست درباره بی‌ریسک یا پرمخاطره بودن این محصولات خانگی اطلاعات کسب نمایید.


  برچسب ها : کالاهای خطرناک که با سرطان پیوند خورده‌اند کالاهای خطرناک لیست کالاهای خطرناک لیست کالاهای خطرناک مرتبط با سرطان

  آمار باز دید این مطلب لیست کالاهای خطرناک در خانه که با سرطان پیوند خورده‌اند
  تعداد کل بازدید ها: 83
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه