التهاب | التهاب چیست و چه زمانی مفید است؟

 • زمان درج : 20 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • التهاب | التهاب چیست و چه زمانی مفید است؟
 • التهاب دال بر به مخاطره افتادن تندرستی است. و به علت ها مناسبی از مریضی‌های قلبی تا افسردگی، التهابات غیرقابل کنترل می‌توانند به طرق متفاوت مایه‌ی نقض تندرستی باشند. اما با وجود تمام جنجال‌های ضدالتهابی، مناسب است که به یاد داشته باشید، بعضی از التهابات قادرند مهاجمان مریضی‌زا یا مویژهمان بیشتر شدن مریضی‌ها را از میدان به در کنند.

  پزشک کاملیا داوتیان، پروفسور بالینی در دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس معتقد است که برخلاف التهابات مزمن(قرمز، زیاد)، التهابات مقطعی یا حساس اکثر سودمندند. از جمله وظایف سیستم ایمنی بدن، ایجاد مکانیزم‌های دفاعی التهابی است تا از بروز مسائل حاد ممانعت نماید.

  او در دنباله می‌گوید که اگر چه سیکل‌ی التهابات زیان آور دائما و به طور خفیف تکرار می‌شود اما التهابات سودمند ناگهانی بروز کرده و سریعا ناپدید می‌شوند. در اینجا به ۶ مورد از التهابات سودمند برای تندرستی ذکر می‌کنیم.

  1. التهاب دراثر نیش زنبور

  اغلب با درد همراه است و سریعا ملتهب می‌شود. پزشک جان هگینس می‌گوید که این التهاب هنظیر شیپور جنگ است و به سیستم ایمنی جسم اخطار می‌دهد که اتفاقی در حال وقوع است پس مواظب باش. آن التهاب هنظیر یک محافظ عمل کرده، از نقطه‌ی ضرر‌دیدهمراقبت می‌کند و مایع جمع شده در محل نیش خوردگی، سم نیش زنبور را رقیق کرده، تجزیه می‌کند و مانع از سوزش پوست می‌گردد.

  1. التهاب دراثر پیچ‌خوردگی قوزک پا

  هگینس معتقد است، تورمی که بلافاصله پس از جآسان پدید می‌آید همانند قالب ریخته‌گری عمل می‌کند. این التهاب، محل ضرر‌دیده را استوار نگه داشته و مانع از حرکت آن و بالطبع از ضرر‌های دیگر پیشگیری به عمل می‌آورد. یک چنین التهابی قطعا دردناک است و مانع از انداختن وزن جسم بر روی آن و تکرار آزار نقطه‌ی ضرر‌دیده می‌شود. حتی در پیچ‌خوردگی‌های شدید نیز التهاب پس از ۷ روز برطرف کردن می‌شود. در غیر این صورت به دکتر رجوع نمایید.

  1. التهاب دراثر تب

  هذیان و درد جسم قطعا خوشایند نیستند. اما اساسا تب، که همان التهاب تمام جسم قلمداد می‌شود، وظیفه‌ی ویژهی بر پیمانه دارد. داوتیان تشریح می‌کند که تب ماحصل ترشح اینترلوکین‌هاست، آنان مواد شیمیایی مخفی شده توسط گلبول‌های سفید خون هستند که برای دفاع از جسم در برابر باکتری‌های مویژهم ترشح می‌شوند. هیگنس می‌افزاید که زیست باکتری‌ها و دیگر موجودات زنده منوط به دمای متداولی جسم است. درنتیجه، زمانی که جسم دمای درونی جسم بالا می‌رود، مویژهمان احساس نارضایت دارند و بعضی زمان ها نیز تلف می‌شوند.

  1. التهاب دراثر ورزش شدید

  نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود، درست است؟ هیگنی می‌گوید، قطعا پس از ورزش در باشگاه یا دویدن، عضلات بیش از پیش حساس‌ می‌شوند. این دردناکی دراثر ضرر به عضلات کاملا طبیعی و سالم است. التهاب، ارسال سلول‌های ایمنی و شیمیایی سودمند را به نقطه‌ی ضرر‌دیده زیاد شدن می‌دهد و به بازسازیسلول‌های عضلانی ضرر‌دیده یاری فراوانی می‌کند. بنابراین، عضلات شما از همیشه قوی‌تر می‌شود.

  1. التهاب دراثر بریدگی

  آخ! داوتیان معتقد است که برای التیام کوچک‌ترین زخم‌ها نیز جسم شدت جریان خون را زیاد شدن می‌دهد تا فرایند بهبودی سرعت قسمتیدن به گردد. بدین ترتیب، خون فرایند التهاب غیرطبیعی را آغاز می‌کند که به التیام زخم‌ها یاری کرده و سبب انعقاد خون می‌گردد. قرمزی و تورمی که در اطراف زخم دیده می‌شود، همان التهاب است. جای بریدگی بایست ظرف چند روز التیام یابد. اما چنانچه نشانه ها عفونت هنظیر قرمزی رگ‌ها یا تب شدید در شما مشخص شد به دکتر رجوع نمایید.

  1. التهاب دراثر مواد فاسد

  خواه باکتری، ویروس یا سم باشد، قرار گرفتن دربرابر مواد فاسد سبب می‌شود تا جواب‌های التهابی برای مواجه و مقاومت با آنان وارد عمل شوند. داوتیان می‌گوید، جسم تلاش می‌کند تا با ارسال گلبول‌های سفید با مسئله مقاومت نماید. دلاوران فعال در سیستم ایمنی جسم در کنار نقطه‌ی منفعل تجمع، به مهاجمان حمله کرده و مانع از گسترش آن‌ها به دیگر نقاط جسم می‌شوند.


  برچسب ها : التهاب چیست التهاب التهاب چه زمانی مفید است

  آمار باز دید این مطلب التهاب | التهاب چیست و چه زمانی مفید است؟
  تعداد کل بازدید ها: 142
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه