عوارض ناشی از آسیب به کیسه صفرا

 • زمان درج : 56 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • عوارض ناشی از آسیب به کیسه صفرا
 • متأسفانه یکی از اعضایی که شاید بیشتر از اعضای دیگر مورد کم لطفی ما قرار می گیرد کیسه صفرا است اما این کیسه به شدت آسیب پذیر می باشد. و بدتر اینکه آسیب آن به صورت نهفته در بدن میماند تا حالت وخیم به خود بگیرد


  تنها زمانی که دردهای شدیدی در قسمت بالایی شکم یعنی دقیقا در جایی که کیسه صفرا قرار دارد به سراغ شما می آید شاید متوجه حور چنین عضوی باشید اما در واقع این کیسه می تواند نقش مهمی را در زمینه ی گوارش ما ایجاد نماید و یک فرد را از نظر سلامتی به چالش درآورد.  پیش از هر چیزی نیاز است تا اطلاعاتی در خصوص کارایی این عضو بدانیم و سپس با عوارض و علائم ناشی از آسیب آن آشنا شویم.


  عملکرد کیسه صفرا
  کیسه صفرا یک نوع کیسه در کنار کبد است. در واقع در پروسه ی مربوط به هضم و جذب مواد غذایی زمانی که کبد کارهای خود را انجام می دهد در نهایت صفرا تولید خواهد کرد که نشان دهنده سموم تولید شده از غذایی است که در این لحظه نیز به بدن شما راه یافته است. در نهایت در مرحله ی بعدی می توان هضم خوبی را انتظار داشت. در مواقعی که بدن با مواد پرچربی مواجه شود برای درمان نمودن آنها نیاز دارد تا هرچه سریع تر صفرای بیشتری را تولید نماید. در زمانی که تولید صفرا با مشکل مواجه شود یا مجرایی که وظیفه ی انتقال صفرا را برعهده دارند مسدود شوند در آن زمان می توان انتظار داشت که عملکرد مربوط به آن تغییر خواهد کرد و درد و ناراحتی شدیدی ایجاد می شود.

  عوارض ناشی از آسیب به کیسه صفرا


  عوامل تأثیرگذار در درد کیسه صفرا
  زمانی که در کیسه صفرا سنگی وجود داشته باشد ، که اغلب درد ناشی از سنگ در زمره ی بیشترین نوع دردها می باشد و بسیار وحشتناک است. در مواقعی کولیک های صفراوی وجود دارد این نوع درد بر اثر انسداد رخ می دهد که می تواند ناشی از گیر کردن سنگ های کوچک در مسیر باشد. در بیشترین درصد از موارد هم علامتی وجود ندارد که شما به وجود درد و ناراحتی در این ناحیه شک کنید. در صورتی که فرد میزان زیادی از الکل مصرف کند یا حتی به دلایل مختلفی در کیسه صفرای او التهاباتی دیده شود می توان انتظار دردهایی بیشتر را در این ناحیه داشت.


   علائم مربوط به بیماری کیسه صفرا
  علائمی که پس از آسیب به کیسه صفرا می توان انتظار آن را داشت عبارتند از دردهایی عمیق و شدید در شکم ، دردهایی که معمولا به سمت راست شکم و گاها به سمت کمر فشار وارد می کند. دردهایی که پس از مصرف نمودن انواع مواد غذایی چرب می توان انتظار بدتر شدن آنها را داشت. درد هایی که اغلب به صورت کرامپی وجود دارند. حتی این دردها پس از کشیدن نفس های عمیق هم تشدید می شوند و بیماررا اذیت میکنند
   
   
  کیسه صفرا یکی از اعضا مهم و حیاطی بدن است است که باید به سلامت آن توجه ویژه ای کرد  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب عوارض ناشی از آسیب به کیسه صفرا
  تعداد کل بازدید ها: 650
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه