اقدامات لازم جهت پیشگیری از افزایش چربی خون

 • زمان درج : 46 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • اقدامات لازم جهت پیشگیری از افزایش چربی خون
 • چربی خون بالا یکی از مهم ترین اختلالاتی است که باید نسبت به آن واکنشی نشان دهید ، زیرا همین اختلال جزئی می تواند حتی به بیماری های مهمی تبدیل شود.

  چربی خون بالا معمولا پایه گذار برخی از بیماری ها می شود و بسیار واجب است که به  نشانه هایی از چربی بالای خون در بدن  توجه کنیم تا بتونیم پیشگیری کنیم .چربی بالا میتونه عامل بیماری های فراوانی باشه از جمله این بیماری ها می توانیم به سکته ها از نوع قلبی و مغزی نیز اشاره داشته باشیم. چربی خون بالا در زمره ی اختلالات لیپیدی قرار دارد. لیپید نام دیگر چربی می باشد. راه حل های بدون دردسر آن در واقع برنامه ریزی برای انجام ورزش و در مرحله ی بعدی استفاده از یک نوع رژیم غذایی مناسب خواهد بود که میزان چربی خون را در مدت زمان کمی کاهش دهد.                       

  ابتلای افراد به افزایش چربی خون
  چربی خون که بالا باشد معمولا می تواند نشان دهنده ی بالا بودن چربی های بد و کاهش چربی های خوب باشد . علاوه بر کلسترول ، تری گلیسرید هم در زمره ی چربی های خون قرار دارد که در افراد مبتلا بالا می رود. اولین بیماری های مورد هدف در زمانی که چربی خون بالا است بیماری های مربوط به قلب می باشد. زیرا تصلب شرایین سبب گرفتگی رگ ها و همچنین سکته ها می شود. این خطر به دلیل کاهش خونرسانی خواهد بود. در صورتی که میزان کلسترول بد بالا وخوب پایین باشد ، کلسترول خوب شما نمی تواند کلسترول های بد را به بیرون براند و در نهایت سطح آن بالا می رود.

  اقدامات لازم جهت پیشگیری از افزایش چربی خون


  غذا : اولین تیر برای کاهش چربی خون
  چربی خون را باید با روش هایی نوین کاهش داد. غذا در اولین گزینه هایی قرار دارد که باید به آن توجه داشته باشید.به دلیل افزایش مصرف فست فودها معمولا چربی خون نیز رفته رفته بدون آنکه تغییری در ظاهر شما ایجاد شود بالا می رود. برخی از افراد لاغر هستند اما چربی خون بالایی داند. روغن ها و همچنین مواد غذایی که انتخاب می کنید بهتر است تا از نوع غیر اشباع باشد. در مواردی که شما از انواع غذاهای دارای چربی بالا همانند گوشت ، مواد غذایی سرخ شده بهره می برید انتظار انواع بیماری های مرتبط را داشته باشید. برای خود برنامه ریزی کنید تا رژیم متعادلی داشته و مصرف این مواد را هم کاهش دهید.
   
  بیماری های مرتبط با افزایش چربی خون
  چربی خون زمانی که بالا می رود می تواند بدن را برای انواع بیماری ها مستعد کند. مثلا بیماری هایی نظیر کم کاری تیروئید ، دیابت ، بیماری های کلیه ، انواع بیماری های متابولیکی  مثل فشار خون ، بالا رفتن خطر ابتلا به کیستیک شدن تخمدان ها و . . . از جمله آنها به شمار می رود. زمانی که چربی خون بالا می رود فرد علائمی در درون خود احساس می کند که شاید تاکنون آن را تجربه نکرده است. مثلا علائمی از سرگیجه ، احساس خواب آلودگی ، خستگی شدید ، وجود حالتی از تهوع ، حتیت درد گرفتن قفسه سینه از جمله علائم مهمی هستند.
   


  برچسب ها : چزبی خون نشانه های چربی خون علائم چربی خون

  آمار باز دید این مطلب اقدامات لازم جهت پیشگیری از افزایش چربی خون
  تعداد کل بازدید ها: 479
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه