نگاهی گذرا به لیزیک چشم و لنز تماسی

 • زمان درج : 27 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • نگاهی گذرا به لیزیک چشم و لنز تماسی

 • لنز های تماسی نوع جدیدی از جراحی در عمل پزشکی و درمان بیماری های چشمی است که با استفاده از قطعات پلاستیی بر روی قرنیه چشم میتوان مشکلات مربوط به عیوب انکساری را درست کرد

  خطرات مربوط به عمل لیزیک چشم
  لیزیک چشم در زمره ی عمل هایی قرار دارد که می تواند سبب تغییراتی در سلامت چشم ها شود ، معمولا برای افرادی در نظر گرفته می شود که دارای عیوب باشند.
  چشم ها از اعضای حساس بدن محسوب می شوند این اعضا به دلیل در تماس بودن با انواع بیماری ها و عوامل بیماری زا به شدت تأثیر قرار گرفته و سلامتی آنها تحت چنین شرایطی به خطر می افتد. اما در برخی از افراد بیماری های مربوط به چشم از زمان کودکی وجود دارد. به عنوان مثال می توان به این موضوع اشاره داشت ، برخی از بچه ها از زمان ابتدای تولد به علائم واکنشی نشان نمی دهند و گویی چیزی را نمی بینند. با مراجعه به یک متخصص می توانید با استفاده از عینک این بینایی را بازگردانید و سپس پس از مدتی با عمل لیزیک این بینایی را به چشم های فرزند خود باز گردانید.

  نگاهی گذرا به لیزیک چشم و لنز تماسی

  لیزیک چشم ها یا لنزهای تماسی
  لنزهای تماسی از جمله لنزهایی هستند که بینایی چشم ها را به شما باز می گردانند اما پس از مدتی به دلیل استفاده بیش از اندازه از این لنزها احتمال آلودگی سطحی چشم نیز بیشترمی شود. معمولا عفونت های پی در پی که بخصوص در چشم ها وجود دارند دلیلی به جز استفاده از لنزهای تماسی آلوده و غیراستریل نخواهند داشت. لنزها تنها یک بازه زمانی کوتاه برای مصرف دارند اما متأسفانه برخی ها این بازه را در نظر نمی گیرند برای بارها از آن استفاده خواهند کرد.  لنزهای تماسی تنها برای استفاده های کوتاه مدت توصیه خواهد شد. بنابراین توصیه می شود که اگر از عینک زدن خسته شده اید بهتر است تا عمل جراحی لیزیک را انتخاب نمایید.

  موارد استفاده از عمل لیزیک
  شما تنها زمانی می توانید از عمل جراحی لیزیک کمک بگیرید که در حقیقت شماره مربوط به عینک شما در یک مدت طولانی یک ساله ثابت بماند. در غیر این صورت احتمال بازگشت مشکل بینایی حتی پس از عمل لیزیک هم وجود خواهد داشت. با عمل لیزیک سلامتی چشم ها برای سال های سال ادامه دارد و بازگشت پذیر نخواهد بود. در واقع مؤثرتر از عمل لیزیک برای بازگشت سلامتی چشم ها عمل دیگری معرفی نشده است.

  عوارض مربوط به عمل لیزیک
  یکی از مهم ترین اثرات پس از انجام عمل لیزیک را می توان به خشک شدن چشم ها اشاره نمود. در صورتی که چشم ها خشک باشد قطره های مرطوب کننده داده می شود که پس از گذشت حدود چند ماه این معضل نیز برطرف خواهد شد. معمولا خشک شدن چشم در جوان تر ها که میزان رطوبت چشم آنها در حد عادی است مشکلی به وجود نمی آورد اما در افراد مسن تر که رفته رفته چشم ها پس از گذشت سن با معضل خشکی مواجه هستند این عارضه بیشتر دیده می شود. حتی مصرف داروهای دیگر هم می تواند به تشدید این عارضه کمک بیشتری کند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب نگاهی گذرا به لیزیک چشم و لنز تماسی
  تعداد کل بازدید ها: 367
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه