بیماری های مشابه با انفلوانزا را بیشتر بشناسیم!

 • زمان درج : 42 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • بیماری های مشابه با انفلوانزا را بیشتر بشناسیم!
 • زدر فصلی که هم اکنون در آن قرار داریم یکی از شایع ترین بیماری هایی که ممکن است بر بدن اثر بگذارد بیماری انفلوانزا خواهد بود.
  در حقیقت بیماری انفلوانزا بیماری مهلکی نیست اما اگر در افرادی دیده شود که از نظر سطح ایمنی بدن در وضعیت نامناسبی قرار دارند این بیماری حتی می تواند کشنده هم باشد. مثلا افرادی را در نظر داشته باشید که سن بالای شصت و پنج سال دارند ، افرادی که دارای بیماری های خودایمنی هستند ، همچنین افرادی که باردار هستند با دستور پزشک باید این تزریق برای آنها انجام شود. انفلوانزا معمولا علایمی دارد که احتمال تشخیص و افتراق آن را با سایر بیماری ها مشکل می سازد. معمولا این تشخیص به تجربه یک پزشک بستگی دارد.  

  لیست بیماری های مشابه با انفلوانزا
  معمولا برخی از بیماری ها وجود دارند که با بیماری انفلوانزا اشتباه گرفته میشوند. از بین این موارد می توان به سرماخوردگی اشاره نمود. سرماخوردگی و انفلوانزا علایمی همانند سرفه ، عطسه ، بدن درد ، سردرد و . . .  دارند اما طول مدتی که بیماری انفلوانزا بر بدن اثر شدید خود را می گذارد تا پنج روز بوده در حالی که روند بیماری سرماخوردگی تقریبا ثابت بوده و در حدود ده روز است و به دیلی شباهت فراوان این دو بیماری با هم گاهی اون ها رو باهم اشتباه میگیرند.

  بیماری های مشابه با انفلوانزا را بیشتر بشناسیم

  ذات الریه و تشابه آن با بیماری انفلوانزا
  معمولا با شروع این فصل بخصوص در فصل بعدی یعنی زمستان احتمال افزایش بیماری هایی نظیر ذات الریه به دلیل عدم رعایت یک سری از نکات افزایش پیدا خواهد کرد. بیماری مورد نظر در حقیقت از نظر شرایط ایجاد تقریبا متفاوت است معمولا تب مربوط به آن یکباره تمام نمی شود و به صورت متناوب وجود دارد و با شدت های مختلفی بروز پیدا خواهد کرد. علاوه بر آن نوع سرفه هایی که در بیماری ذات الریه با آن مواجه هستید در ابتدا خشک و سپس حالت مرطوب یا خلطی پیدا خواهد کرد. حتی گاها سرفه های آنقدر شدید می شوند که فرد حالتی از تهوع دارد. یکی از بهترین راه حل ها استفاده از آنتی بیوتیک ها با نظر پزشک خواهد بود. البته بستگی به نوع عامل مربوط به این بیماری دارد که  اگر ویروسی باشد با استفاده از داروهای ویروسی درمان صورت می پذیرد.  
   
    بیماری مننژیت چه علائمی دارد؟
  در واقع یکی از بیماری هایی که معمولا علائم آن شاید با بیماری انفلوانزا اشتباه گرفته شود مننژیت خواهد بود. زیرا شرایطی همانند تب ، سردرد ، حالتی از تهوع ،حساس شدن به نور و صدا از علائم شایع بوده که در شایع ترین موارد به علت عوامل باکتریایی نیز دیده می شود. اما احتمال اینکه عوامل ویروسی هم موجب چنین بیماری شوند دور از انتظار نیست.

  درکل بیماری های زمسستانی از جمله آنفلوانزا و سرماخوردگی و.. شباهت فراوانی با هم دارند که برای تشخیص صحیح اون ها نیاز به بررسی صحیح پزشک است
   


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب بیماری های مشابه با انفلوانزا را بیشتر بشناسیم!
  تعداد کل بازدید ها: 496
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه