آشنایی با شایع ترین نوع سرطان در ایران سرطان معده

 • زمان درج : 5 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • آشنایی با شایع ترین نوع سرطان در ایران سرطان معده
 •  امروزه یکی از شایع ترین انواع سرطان ها در ایران سرطان معده است. سرطان معده در زمره ی شش سرطان ابتدایی در ایران به شمار می رود و متاسفانه یکی از پر خطر ترین اون ها که خیلی وقت ها بسیار دیر مشخص میشود و خدای ناکرده کار از کار گذشته وقتی بیمار متوجه بیماری خودش میشه
  برخی از سرطان ها در ایران هستند که نه تنها در زنان بلکه در مردان هم به تعداد بالایی اتفاق می افتد. سرطان معده در زمره ی این سرطان ها قرار دارد که هر دونوع جنسیت در ایران درگیر اون هستند. متأسفانه سرطان معده می تواند در موارد شدید سبب مرگ فرد شود. زیرا زخم های خونریزی دهنده در معده توسط این بیماری ها دیده شده است.  تعداد مطالعه های بسیار زیادی در خصوص بیماری سرطان معده نیز انجام شده که همگی آنها به تغذیه نادرست و مصرف غذاهای دارای مواد افزودنی در افراد اشاره دارد. این که در حال حاضر فعالیت بدنی بسیار پایینی وجود دارد.

  تشخیص دیررس سرطان در افراد
  سرطان معده در بین سرطان هایی قرار دارد که معمولا در ابتدا علائمی از خود نشان نمی دهد ، همین موضوع می تواند در تشخیص دیرهنگام این بیماری تأثیر واقعی خود را برجای بگذارد. برخی از سرطان ها در همان مراحل ابتدایی تغییرات موجود را نشان می دهند. به عنوان مثال در سرطان های گوارشی از نوع روده خونریزی هایی دیده می شود که نشان دهنده وجود یک بیماری است. برخی از سرطان ها تنها با یک درمان دارویی به اتمام نمی رسند زیرا زخم هایی ایجاد نموده اند که باید توسط جراحی این زخم ها را نیز از بین برد و سپس درمان شیمیایی را برای جلوگیری از ادامه رشد سلول های سرطانی انجام داد.  

  آشنایی با شایع ترین نوع سرطان در ایران سرطان معده

  علل اصلی ابتلا به سرطان معده
  یکی از بیشترین عللی که برای این بیماری در این سال ها در نظر گرفته اند استفاده نمودن از انواع مواد غذایی است. این مواد غذایی معمولا به صورت تازه تهیه نمی شود. مواد افزودنی برای ماندگاری بالا چنین موادی به آنها زوده می شود که همین مواد می تواند به دلیل بالا بودن میزان نمک و سود سبب تغییرات عمده ای در سیستم گوارشی بخصوص معده شود.

  استفاده از میوه ها پیشگیرنده و تحریک کننده
  گزینه ی بعدی میوه ها هستند. از گذشته تا به امروز برای این که سلامتی بدن خود را تضمین کنید استفاده از انواع میوه ها توصیه می شود. اما باید به این موضوع هم توجه نمود که منظور ما استفاده از انواع میوه ها به صورت ارگانیک و تازه است. زمانی که شما از میوه های کوددار و سمی استفاده کنید قطعا نمی توانید سلامتی بدن را تصمین نمایید و در اصل میوه ها هم عامل پیشگیرنده اند و هم میتونن تحریک کننده این بیماری باشند وبرای بیمار ناراحتی های بیشتری رو پیش بیارن. اغلب این سم ها در داخل پوست تجمع می یابد ، بنابراین بهتر است تا از مصرف نمودن پوست انواع میوه ها خودداری نمایید ، در این صورت تا حد زیادی تنها از فواید آن بهره خواهید برد. در مواقعی که بیماری سرطان در یکی از اعضای درجه یک خانواده شما وجود داشته باشد احتمال ابتلای سایر افراد هم وجود دارد بنابراین با چکاپ های دوره ای از چنین بیماری هایی پیشگیری کنید.
   


  برچسب ها : سرطان سرطان معده بیماری معده

  آمار باز دید این مطلب آشنایی با شایع ترین نوع سرطان در ایران سرطان معده
  تعداد کل بازدید ها: 130
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات