چرا یهو ضعف پا میگیریم و چجوری کنترلش کنیم

 • زمان درج : 33 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • چرا یهو ضعف پا میگیریم و چجوری کنترلش کنیم
 • مشکل ضعف پا معمولا در زمان هایی که دراز می کشید و یا استراحت می کنید رخ می دهد و اگر شدید نیست احتیاجی به درمان ندارد ولی اگر شما را اذیت کرد می توانید زیر نظر پزشک دارو مصرف کنید.
   
  ضعف پا می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود بعضی از آن ها خطرناک هستند می توانید از درمان های در دسترس هم برای بهبود استفاده کنید.مثل خیلی از دلایل دیگر ضعیف شدن پا امکان دارد زمانی طول بکشد که که پزشک شما تشخیص کامل دهد.درمان های زیادی برای فشار عصب وجود دارد مثل درمان های فیزیکی ، تجویز دهانی و داروی های التهاب علاوه بر این داروهایی وجود دارند که می توانید آن ها را در عصب تزریق کنید.
   
  ضربه خوردن پا یا در ناحیه لگن شما هم می تواند به مفصل های شما صدمه بزند که سبب ضعف پاهای شما شود.خیلی از اوقات اگر صدمه به پای شما و لگن وارد شود و شدید باشد سبب ضعف می شود و ممکن است درد هم داشته باشد .در این صورت اگر نخاع شما صدمه دیده امکان دارد که نتوانید درد را به اندازه کافی احساس کنید.
  مقداری از سموم مثل مسمومیت سربی و داروی هایی مثل شیمی درمانی هم می توانند دلیل ضعف پا باشند.اگر به صورت ناگهانی ضعف پا بعد از مصرف کردن یک دارو شوع شد حتما به دکتر خود بگویید چون ممکن است مسموم شده باشید.توصیه ما به جای استفاده از داروهای شیمیایی اولویت داروهای گیاهی است.
   
  سندروم گیلن باره
  سندروم یک اختلال خود ایمنی می باشد که خیلی کم اتفاق می افتد در این صورت سیستم ایمنی بدن شما شروع به حمله کردن به اعصاب می کند.ضعف در اندام و سوزن سوزن شدن هم یکی از علل این بیماری است.احساس سوزن سوزن شدن هم کم کم پیشرفت می کند و بعد از آن همه بدن شمارا فلج می کند.این سندروم در مواردی که شدید باشد ممکن است یک اورژانس پزشکی هم باشد.اگر این شرایط برای شما رخ داد می توانید در بیمارستان خود را درمان کنید.البته این بیماری در طب اسلامی هم درمان های خاص خود را دارد توصیه ما این است که در کنار این دارو از داروی های اسلامی هم استفاده شود.
  ضعف عضلاتی که در پاها ناگهان رخ می دهد امکان دارد که سکته مغزی باشد که خیلی خطرناک است و قسمتی از مغز شما نمی تواند اکسیژن دریافت کند.ضعف پایی که بدون هشدار است و در یک سمت بدن حس می کنید احتیاج به مراقبت های پزشکی را دارد.شما باید سریع با پزشک خود تماس داشته باشید.

  میو پاتی ماهیچه
  این بیماری معمولا با ضعف پا همراه است.میوپاتی ممکن است که باعث ضعف دست ها و بازوهای شما هم شود.این بیماری به دلیل مشکلات ارثی و ژنتیکی رخ می دهد و می توانید آن را با مطالعه های عصبی تشخیص بدهید درمان آن شامل درمان فیزیکی ، پشتیبان و دارو است.

  چرا یهو ضعف پا میگیریم و چجوری کنترلش کنیم

  سرطان
  البته سرطان یکی از دلایل خیلی کم ضعف پا می باشد.ضعف پا می توانید یکی از علامت های تومور مغزی و ستون فقرات هم باشد.علاوه بر این داشتن تومور در قسمت دیگر بدن مثل پستان ، کلیه و ریه می تواند به ستون فقرات و مغز منتقل شود و سبب ضعف پای شما شود.
  این به تشخیص پزشک شماست که ببیند این مشکل وجود دارد یا نه خیلی از اوقات تومورها می توانند با شیمی درمانی و یا جراحی درمان شوند.خیلی از اوقات ضعف پا علامت بیماری می باشد که احتیاج به توجه کردن سریع دارد.دلیل ضعف پا را می شود مدیریت کنید تا بیشتر نشود.

  ام اس
  ام اس یک بیماری عصبی می باشد که رایج است و با ضعف ، از دست دادن بینایی ، مختل شدن حس ها  و علایم دیگر مشخص می گردد.این بیماری ممکن است سبب ضعف پا هم شود و هر دوی پای شما را هم تحت تاثیر قرار دهد.در کل علامت های این بیماری ممکن است تا چند ماه طول بکشند و با گذشت زمان بهبودی حاصل می شود ولی امکان دارد بعد از هر تشدید قدرت شما کم شود و با دید شما کم شود.این بیماری زمان برای درمان نیاز دارد و باید چند تست مختلفی برای تشخیص دادن آن احتیاج است.امروزه درمان های زیادی برای درمان ام اس وجود دارد.خبر خوش برای شما این است که این بیماری را توانستند با طب اسلامی به طور کامل ریشه کن کنند می توانید از درمان های آن استفاده نمایید.

  درمان ضعف پا
  علاوه بر اینکه پزشک شما با توجه کردن به دلایل ضعف پا برای شما دارو تجویز می کنند بعضی نکات هم به شما پیشنهاد می کنیم مثلا ورزش کردن منظم می تواند برای سلامتی بدن شما ضروری باشد.تمرین هایی مثل پیلاتس ، شنا ، یوگا و..... می توانند برای تقویت کردن عضلات پاهای شما خوب باشند و تمرینات را زیر نظر دکتر انجام بدهید.
  جراحی کردن یکی از راه های اصلی درمان ضعف پا می باشد که به دلیل فشرده شدن عصب و یا مساله با نخاع رخ می دهد.با این وجود برای شکستگی هایی که سیاتیک و مهره هستند از داروهای مسکن می توانید تا شش هفته قبل از انجام دادن تمرین های فیزیوتراپی استفاده نمایید و باعث تقویت شدن عضلات پای شما می شوند.
  اگر علایم ضعف در پاهای شما زیاد نیست می توانید با سرگرم کردن خودتان این عارضه ها را از خود دور کنید.
  از نوشیدنی هایی که الکل دارند برای مدتی مشخص دوری کنید.نوشیدنی کافئین دار را هم قبل از خواب استفاده نکنید.
  استفاده کردن مداوم از نمک دریا می تواند به ضعف استخوان های شما کمک کند.کسانی که از نمک دریا استفاده می کنند ویتامین دی بدن آن ها از حد مجاز هم بیشتر است.
  اگر خواب شما تنظیم باشد خیلی از درد های شما برطرف خواهد شد خواب خود را تنظیم کنید.
  توجه کنید که امکان دارد ضعیف شدن پا به دلایلی که ذکر شد نباشد و ممکن است بخاطر خستگی و کارهای مداوم و سخت روزانه باشد شما امکان دارد که در یک کاری سخت کار کنید و بعد از دو سه هفته به ضعف پا مبتلا شوید اگر به این مشکل دچار شدید مدتی استراحت کنید ممکن است این مشکل رفع  گردد.  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب چرا یهو ضعف پا میگیریم و چجوری کنترلش کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 719
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه