چجوری سرفه های آزاردهنده رو کنترل کنیم

 • زمان درج : 22 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • چجوری سرفه های آزاردهنده رو کنترل کنیم
 •  
  سرفه معمولا یک امر طبیعی به شما می رود.سرفه سبب می شود که گلوی شما از مواد تحریک کننده یا خلط پاک گردد.با این وجود سرفه های دائمی ممکن است که علامت یک شرایط خاصی باشد مثل آلرژی ، تنفس موجود درهوا یا عفونت های ویروسی باشد.
  در خیلی از اوقات سرفه ربطی به ریه ندارد علاوه بر این امکان دارد که دلیل سرفه برگشت مواد درون معده به مری باشد.امکان دارد که دلایل سرفه به خاطر سرماخوردگی ، عفونت سینوسی ، آلودگی هوا یا آلرژی باشد برای هر کدام از این ها داروی های متفاوتی وجود دارد ولی ما می توانیم با درمان های گیاهی با سرفه مبارزه کنیم.
  عسل
  عسل خواص زیادی دارد یکی از خاصیت های آن این است که گلودرد شما را رفع می کند.براساس تحقیقاتی که انجام شده است عسل خیلی بهتر از داروی شیمیایی می تواند سرفه را درمان کند داروهای شیمیایی به سیستم ایمنی بدن شما صدمه وارد می کنند ولی عسل علاوه بر اینکه خاصیت درمان دارد باعث تقویت کردن سیستم ایمنی بدن هم می شود.
  برای درمان کردن سرفه دو قاشق عسل را در یک لیوان آب ولرم بریزید و کمی آبلیمو هم به آن اضافه نمایید عسل سبب می شود که سرفه شما بهبود یابد و آبلیمو سبب می شود که گرفتگی گلوی شما از بین برود علاوه بر این می توانید عسل را با نان و میان وعده استفاده کنید.
  بروملین
   
  ممکن است که با خاصیت درمان کردن آناناس مخصوصا درمان کردن سرفه آشنایی زیادی نداشته باشید ممکن است درباره بروملین چیزی نشنیده باشید تحقیقات نشان می دهد که یک آنزیم در میوه و ساقه آناناس است که مخاط گلو را از بین می برد و باعث بهبود سرفه می شود.مصرف کردن یک تکه آناناس و بروملین جدا از فواید زیاد آن سبب می شود که سرفه شما برطرف شود.
  علاوه بر این این میوه باعث درمان کردن عفونت های سینوسی و آلرژی هایی که با سینوس ارتباط دارند می شود ولی با این وجود امکان دارد که با مصرف کردن آناناس این بیماری خوب نشود و بعضی اوقات احتیاج به درمان کردن التهاب و تورم هم باشد.
  البته توجه کنید که مکمل های بروملین را نباید به وسیله بچه ها و بزرگسالانی که داروهای رقیق کننده مصرف می کنند استفاده نمایند علاوه بر این بهتر است که آن ها را آموکسی سیلین استفاده نکنید چون سبب می شود که جذب آنتی بیوتیک بیشتر شود توجه داشته باشید که قبل از مصرف کردن هر مکملی با دکتر خود صحبت کنید.

  چجوری سرفه های آزاردهنده رو کنترل کنیم

  نعناع
  برگ نعناع دارای خاصیت درمانی زیاد است.عرق نعنا سبب می شود که گلو شما بهبود یابد و سبب می شود که خلط و گلوی شما پایین برود.مصرف کردن دمنوش نعناع و تنفس بخار آن هم فایده های زیاد را دارد.برای بخور کردن نعناع می توانید چهار قطره نعناع را در 150 سی سی آب بریزید.بعد یک حوله ای را در روی سر و ظرف آب بگذارید و از بخار آب تنفس داشته باشید.تلاش کنید که یک نفس عمیقی بکشید تا بخار آن باعث شود که گلوی شما نرم شود و سرفه شما هم برطرف شود.
  گل ختمی
  گل ختمی هر سال در تابستان رشد دارد.از سال های دور برگ ها و ریشه این گیاه را برای درمان کرد سرفه و گلو درد استفاده کرده اند.گیاه گل ختمی یک لعاب دارد که سبب می شود که گلوی شما مرطوب و التهاب آن رفع شود.دمنوش گل ختمی سبب می شود که سرفه شما بهبود یابد و گلو درد شما هم خوب شود.علاوه بر این دارای خاصیت ضد التهاب ، ضد اختقان و ضد عفونی کننده است و سبب می شود که مشکل دستگاه تنفسی و گوارش رفع شود.
  آویشن
  از این گیاه برای درمان کردن بیماری های تنفسی استفاده می کنند.در یک پژوهش نشان داده شده که عرق آویشن می تواند برای سرفه های برونشیت هم استفاده شود.برگ آویشن ترکیباتی را دارد که سبب می شود که التهاب سرفه کم شود و عضله های گلو آرام شوند.
  برای درست کردن این دمنوش دو قاشق چایی خوری برگ آویشن را در یک لیوان آب جوش بگذارید و برای ده دقیقه صبر کنید تا آماده گردد بعد آن را با قاشق هم بزنید و بنوشید.
  غرغره آب و نمک دریا
  غرغره کردن آب نمک یک روش خوبی برای درمان کردن سرفه و گلو می باشد نصف قاشق نمک را در یک استکان آب بریزید و آن محلول را غرغره کنید این کار سبب می شود که سوزش گلو و سرفه شما بهبود یابد.
  چهار تخمه
  چهار تخمه می تواند برای درمان کردن سرفه خشک ، درد قفسه سینه ، و گرفتگی صدا مفید باشد.برای مصرف این دارو یک قاشق غذا خوری را در یک لیوان آب جوش بریزید و ده دقیقه منتظر بمانید بعد محتویات داخل آن را مصرف کنید تا سرفه شما خوب شود.
  زنجبیل
  زنجبیل یکی از گیاهانی می باشد که فایده های زیادی دارد یکی از مهترین فایده های آن درمان کردن سرفه خشک و سرماخوردگی می باشد.از خواص آن می توان به خاصیت ضد التهابی و باکتری ، تقویت کردن سیستم ایمنی ، پایین آوردن کلسترول خون و ... اشاره نمود.
  برای تهیه این دمنوش عسل و لیمو را ترکیب کنید و بگذارید تا شعله آن برای ده دقیقه جوش آید.بعد یک تکه زنجبیل را درون آن بیندازید.در قدم بعدی آب را هم به آن اضافه نمایید دوباره این ترکیل را هم برای ده دقیقه حرارت بدهید مواد آن را در یک ظرف شیشه ای بگذارید و در یخچال قرار دهید و سه مرتبه در روز مصرف کنید.
  بخور آکالیپتوس
  بخور یکی از راه هایی خوب برای درمان کردن سرفه می باشد.استفاده کردن از بخور سبب می شود که بینی ، سیستم تنفسی و گلو مرطوب شود و با ایجاد شدن مخاط ، سرفه خشک و شدید را درمان می کند علاوه بر این باعث لطیف شدن پوست هم می شود.
  اسانس یک برگ اکالیپتوس خواص ضد میکروبی را دارد برای برطرف کردن التهاب سینه و گلو می تواند مفید باشد.علاوه بر این برای درمان کردن سینوس و سینوزیت هم فایده دارد می توانید از بخور اکالیپتوش هم برای ضد عفونی هوای اتاق نوزادان استفاده نمایید.


  برچسب ها : سرفه

  آمار باز دید این مطلب چجوری سرفه های آزاردهنده رو کنترل کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 394
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه