راه حل سریع و خانگی برای صدای شکم

 • زمان درج : 8 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • راه حل سریع و خانگی برای صدای شکم
 •   
  صدای شکم یک پدیده طبیعی می باشد که هر کس آن را امکان دارد تجربه کرده باشد و معمولا به دلیل گرسنگی ، هضم نشدن غذا یا خوردن بعضی غذاها رخ می دهد با این وجود این صداها همیشه از شکم نیست ممکن است از روده کوچک در نزدیکی دستگاه گوارش هم باشد.
  صداهایی که معمولا می شنوید معمولا زیاد نگران کننده نیستند ولی اگر علایم دیگری با این صداهای باشند امکان دارد که علامت یک بیماری باشند این علامت ها مثل نفخ ، تب ، تهوع ، استفراغ ، اسهال مدفوع خونی و یبوست هستند.
  زمانی که غذا به روده کوچک وارد می شود باعث آزاد شدن آنزیم هایی در بدن می شود که به تجزیه کردن غذا کمک کند و جذب کردن مواد مغذی را آسان کند.حرکت های حلقوی یک سری انقباض عضلانی می باشد که برای منتقل کردن غذا در امتداد قسمت گوارشی اتفاق می افتد این فعالیت هایی مثل جا به جا کردن مواد غذایی و گاز و هضم جزئی می باشند به صدای شکم شما کمک می کنند.
  اگر هم هیچ غذایی را در ساعت گذشته مصرف نکنید باز هم بدن شما به صورت منظم حرکات حلقوی را انجام می دهد روده و معده باعث آزاد شدن اسید و آنزیم هایی می شود که برای هضم کردن غذا آماده گردد.این صداها می تواند تا بیست دقیقه طول بکشد امکان دارد که در هر ساعت دوباره تکرار شوند تا وقتی که غذا مصرف کنید.
  بعضی اوقات صدای شکم می تواند به یک مشکل پزشکی ارتباط داشته باشد مخصوصا اگر علایم دیگری مثل اسهال یا یبوست را داشته باشد عواملی که ممکن است باعث صدای شکم شوند آلرژی های غذایی ، تحمل نکردن مواد غذایی خاص ، بیماری هایی که در روده و معده هستند ، انسداد روده ، سندروم روده.خیلی از صداهایی که شما از روده می شنوید طبیعی است ولی صدای شکمی که با علامت های دیگر باشد امکان دارد که به خاطر شرایط جدی تری و استفاده کردن از دارویی خاص باشد.

   

  راه حل سریع و خانگی برای صدای شکم

   

  درمان صدای شکم

  مصرف یک لیوان آب می تواند یک راه خوبی برای حل کردن مشکل صدا باشد.مخصوصا وقتی که در آن وقت چیزی برای خوردن نداشته باشید.آب علاوه بر اینکه شکم شما را پر می کند می تواند به فرایند گوارش شما کمک کند.این کارها می توانند یک اقدام لازم برای رفع سر و صدای شکم و کم کردن آن باشند برای اینکه نتیجه خوبی بدست آورید آب را آرام بنوشید چون مصرف کردن آب زیاد در زمان کوتاه می تواند سر و صدای شکم شما را زیاد کند.
  خوردن غذا
  زمانی که شکم شما برای مدت زیادی خالی باشد باعث می شود که یک صدای بلند از آن بشنوید مصرف یک غذایی کوچک و یا یک میان وعده امکان دارد برای مدت کوتاهی این صدا را از بین ببرد.اگر غذا در شکم شما هم وجود داشته باشد سبب می شود که این صداها کم شود.اگر صدای شکم در روز زیاد باشد می تواند علامتی از این باشد که شما باید وعده غذایی منظمی را داشته باشید.
  آرام جویدن:
  هضم کردن غذا از راه عمل فیزیکی جویدن غذا در دهان آغاز می شود.صدای شکم شما که به سو هاضمه مربوط است امکان دارد با جویدن غذای بیشتر و آرام غذا خوردن کم شود.اگر مواد غذایی را زیاد بجوید باعث کم شدن هوای بلعیده شده می شود و باعث می شود که از اختلالات گوارشی جلوگیری شود.
  تمرین کنترل کردن قسمت پروتئینی برای درمان کردن صدای شکم:
  صدای شکم شما امکان دارد بعد از مصرف مواد غذایی که بزرگ هستند مخصوصا غذاهایی که گوشت قرمز ، قند و چربی دارند و یا غذاهایی که هضم آن ها سخت باشد اتفاق افتد.کم کردن مصرف مواد غذایی و فاصله های منظمی با جویدن کامل آن صدای شکم شما را کم می کند.
  فعالیت کردن برای درمان صدای شکم:
  ثابت شده که بعد از هر وعده غذایی پیاده روی کردن می تواند به هضم غذای شما کمک کند و باعث افزایش فرایند گوارش شود.این تخلیه سریع می تواند صدای شکم شما را کم کند.تحقیقات نشان داده که ربع ساعت پیاده روی پس از هروعده غذایی می تواند قند خون را کم کند با این وجود سعی کنید بعد از غذا خوردن از فعالیت های شدید دوری کنید.
  آرام و ریلکس بودن:
  صدای شکم شما در زمان هایی که استرس دارید مثل ممکن است زیاد باشد چون دراین شرایط فعالیت روده زیاد می شود.شما می توانید اضطراب و استرس خود را تفکر های مثبت ، تمرین تنفسی و استفاده کردن از تکنیک های آرام سازی کم کنید.
  کشف کردن غذایی که به آن حساس هستید
  تحول نداشتن در بعضی غذاها سبب می شود که گاز شکم و معده زیاد شود مثلا تحمل نکردن لاکتوز به دلیل کم بودن لاکتوز تقریبا خیلی از افراد را با مشکل هضم لاکتوز دچار می کند.بهترین روش برای کنترل آن این است که از غذاهایی که سبب می شود این علائم رخ دهد جلوگیری کنیم شما باید با پزشک خود درباره این موضوع صحبت کنید.
  دوری از غذاهایی که باعث گاز معده می شوند:
  بعضی از غذاها هستند که بیشتر از بقیه باعث تولید گاز می شوند.میزان زیاد گاز سبب می شود که اختلال دستگاه گوارش رخ دهد این مواد غذایی شامل لوبیا ، گل کلم ، عدس ، جوانه های بروکسل ، پیاز ، نخود فرنگی ، پیازچه ، نوشابه هستند این اقلام امکان دارد برای یک بار مصرف کردن خوب باشند ولی منبعی برای گاز اضافی و قار و قور هستند.
  در موارد خیلی کمی اختلال های خاصی به وجود می آید که اگر درمان نشود ممکن است کشنده باشد انسداد روده خطرناک می باشد انسداد اگر جریان خون در آن قسمت قطع گردد امکان دارد که باعث مرگ شود.هر پارگی که در معده یا دیواره روده باشد امکان دارد که باعث عفونت در حفره شکم گردد و این حالت کشنده می باشد.

  برچسب ها : صدای شکم

  آمار باز دید این مطلب راه حل سریع و خانگی برای صدای شکم
  تعداد کل بازدید ها: 147
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه