روش هایی برای سرعت بخشیدن به درمان ضرب دیدگی

 • زمان درج : 18 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • روش هایی برای سرعت بخشیدن به درمان ضرب دیدگی
 •  ضرب دیدگی یک نوع صدمه می باشد که به خاطر آن مویرگ ها و بعضی اوقات سیاه رگچه ها به خاطر ضربه خوردن و یا پیچ خوردگی آسیب می بینند و به خاطر آن در اطراف بافت های بین نابینی ، خونریزی رخ می دهد و باعث می شود که پوست شما تیره و سیاه شود.ضرب دیدن معمولا با ورم و درد همراه می باشد و اگر زیاد نباشد معمولا خودش درمان می شود ولی روش هایی وجود دارد که می توانید به درمان ضرب دیدگی سرعت ببخشید.
   
  -درمان با یخ
  یخ را باید به سرعت بعد از دیدن ضرب در روی محلی که صدمه دیده بگذارید.خنک نگه داشتن رگ سبب می شود مقدار خونی که از آن ها به باقت اطراف نشت می دهد کم شود.خونریزی کمتر هم باعث جلوگیری از دیدن کبودی و ورم در ناحیه آسیب دیده است.برای درمان کردن ضرب دیدگی اول یک کیسه یخ را برای ده دقیقه روی محلی که صدمه دیده بگذارید.بعد بیست دقیق صبر کنید دوباره یخ را بگذارید.این کار سبب کم شدن فشار خون و درد می شود.
  -کمپرس گرم
  وقتی که یک جراحت رخ می دهد خون لخته شده و جریان خون سخت می گردد در این زمان باید از یک حوله گرمی برای گذاشتن روی کبودی استفاده شود.آرام ماساژ دهید تا خون جریان یابد این کار را می توانید برای سالمندان و بچه ها هم انجام دهید چون اگر ما یک جسم سرد روی بدن آن ها بگذاریم خطرناک است ممکن است به هیپوترمی مبتلا شوند.
  آلوورا و جعفری
  جعفری و آلوئه ورا را شستشو دهید.گوشه ها را برش دهید و پوست آلوئه ورا را بگیرید.جعفری را خرد نمایید و هر دوی آنها را درون آسیاب بگذارید تا آسیاب گردد.برای خوب شدن کبودی و درد سه مرتبه در روز این ترکیب را بمالید.
  سرکه
  سرکه را با عسل مخلوط کنید و در روی محلی که ضرب خورده است بمالید مفید است مخصوصا اگر این ضرب خوردن در اطراف چشم شما باشد.
  عرق کامفره
  جایی که ضرب خورده است را سه بار در روز آرام با عرق کامفره شستشو دهید.بعد یک ضماد از جعفری پخته شده در شراب گرماگرم روی آن قرار دهید درد را ساکت می کند اگر ضماد سرد باشد دوباره آن را گرم کنید.
  دم اسب
  جوشیدن دم اسب به اندازه یک کیلوگرم در یک لیتر می تواند برای کمپرس کردن روی زخم و ضرب خوردن استفاده شود.دم اسب می تواند خون را بند آورد هم خونریزی داخلی و هم خونریزی خارجی و این به دلیل وجود سلیس در آن می باشد.
  مومیایی را در روغن شتر یا کوهان آب کنید و به اندازه یک قاشق از آن مصرف کنید و روزی سه مرتبه عضوی که ضربه خورده را با آن چرب کنید این کار را چند بار انجام دهید تا خوب شود ولی دقت کنید که مومیایی اصل هندی و یا افغانی باشد و مومیایی تقلبی نباشد.

  روش هایی برای سرعت بخشیدن به درمان ضرب دیدگی


  بالا نگه داشتن محل کبودی
  جایی که کبود شده است را بالاتر از سطح قلب بگذارید.مثلا اگر مچ پای شما ضرب دیده است و کبود شده روی مبل نشسته و پاهای خود را دراز کنید و یک بالشت را زیر آن قرار دهید تا بالا قرار بگیرد.بالا نگه داشتن جای کبودی فشار را از ناحیه کم می کند و سبب ریلکس شدن جای آسیب دیده می گردد و درمان شما را سرعت می بخشد.
  نارنگی
  بیست گرم از نارنگی را شسته و بگذارید خشک شود برگ های آن را درون ماهیتابه بیندازید و حرارت بدهید.400 میلی لیتر آب را اضافه نموده و بگذارید بجوشد و به دو بخش تقسیم گردد.این کار را تا 5 روز انجام بدهید.همچنین می توانید برگ نارنگی را شسته و آسیاب کرده و آن را روی کبودی بگذارید برای سه ساعت صبر کنید و 5 روز هم این کار را ادامه بدهید.
  پیاز
  یکی از درمان شایع کبودی پیاز می باشد که می تواند درد را از بین ببرد و همچنین برای درمان کردن زخم مفید است و تاثیر عالی در درمان های بیماری مثل ورم ، رگ به رگ شدن و گرفتگی را دارد.روش استفاده کردن از این درمان آسان است تنها چیزی که نیاز دارید این است که پیاز را با نمک دریا آسیاب کرده و روی زخم قرار دهید و برای یک شب آن را ببندید.
  ریشه پامچال
  برای درمان کردن کوفتگی و ورم که به خاطر ضربه درست شده است و دفع کردن خون مردکی به خاطر ضرب خوردگی می توانید از کمپرس جوشانده ریشه پامچال استفاده نمایید.برای درست کردن این روش درمانی صد گرم از ریشه پامچال را در یک لیتر آب جوش دهید تا تقریبا یک سوم از حجم آب بجوشد و کاهش یابد بعد آن را صاف نمایید و با آن جایی که ضربه دیده کمپرس بزنید.
  ویتامین سی
  ویتامین سی خواص ضد التهابی را دارد و می توانید آن را به عنوان یک ماده مفید برای درمان ضرب دیدگی استفاده کنید.ویتامین سی برای درمان کردن زخم هم فایده دارد.شما می توانید ژل ، کرم یا سرم هایی که دارای ویتامین سی هستند و برای ضرب دیدگی فایده دارند را آماده و به صورت مستقیم در روی جای کبودی بگذارید.علاوه بر این می توانید از میوه و سبزیجاتی که دارای ویتامین سی هستند هم استفاده نمایید.
  مارگارین
  برخی از بچه ها سرما را دوست ندارند پس از یخ برای آن ها استفاده نکنید از ماگارین می توانید برای مالش دادن جایی که کبود شده است استفاده نمایید.مارگارین علاوه بر این می توانید ورم کردن زخم را هم کمتر کند روش استفاده از آن آسان است کمی مارگارین را در روی کبودی قرار دهید بعد خیلی آرام برای دو قیق ماساژ بدهید.
  تخم مرغ
   
  تخم مرغ هم یک روش خوبی برای درمان کردن کبودی می باشد در روی سطح تخم مرغ منافذ و شیارهای ریزی وجود دارد که به زرده می رسند.زمانی که شما از تخم مرغ آب پر استفاده می کنید دمای آن داغ است پس یک فشار مکنده در روی زرده را دارد.تخم مرغ و آب را آماده کرده و درون قابلمه همراه با آب برای 10 دقیقه جوش دهید.زمانی که تخم مرغ را پختید بگذارید دمای آن به 60 درجه برسد که پوست آن نسوزد تخم مرغ را پوست بکنید و در روی کبودی بگذارید.این کار باعث می شود که کبودی از بین برود.

  برچسب ها : ضرب دیدگی

  آمار باز دید این مطلب روش هایی برای سرعت بخشیدن به درمان ضرب دیدگی
  تعداد کل بازدید ها: 436
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه