چجوری وزن طبیعی خود را حفظ کنیم

 • زمان درج : 44 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • چجوری وزن طبیعی خود را حفظ کنیم
 •   وزن طبیعی خود را چگونه حفظ کنیم؟
  وزن طبیعی داشتن برای هر فردی یکی از ملزومات سلامتی خواهد بود اما متأسفانه با توجه به وضعیتی که از نظر سبک زندگی داریم از این برنامه ریزی در حال فاصله گرفتن هستیم.
  افراد بسیار زیادی وجود دارند که شاید از نظر ظاهری از نظر قدی و وزنی هیچ مشکلی نداشته باشند و به یک میزان از هر دو بهره ببرند و بنظر تناسبی داشته باشند اما در واقع باید در جریان باشید که این شرایط می تواند کاملا متفاوت هم باشد یعنی آنچه که در جواب آزمایش او می بینید چیزی فراتر از انتظار شما است. تمامی آیتم های سلامتی همانند کلسترول و چربی بالا خواهد بود و نمی توانید برای این که سلامتی خود را حفظ کنید نسبت به آن بی توجه باشید.
  از طرفی آن سوی دیگر این ماجرا هم وجود دارد که کم وزن بودن و نداشتن یک وزن طبیعی نرمال خواهد بود. یعنی فردی که با شما زندگی می کند و از یک غذا هم در حال استفاده کردن است همانند شما وزن گیری را انجام نمی دهد و در همان وضعیت لاغر باقی مانده است. هم چاق شدن و هم لاغر ماندن بیش از حد نشان دهنده وجود یک مشکل در بدن شما خواهد بود که باید در پی رفع آن باشید تا بتوانید به آسانی به سلامتی اصلی خود دست یابید. جالب است بدانید که این بچه ها در دوران کودکی خود از نظر قدی و وزن تناسبی دارند و حتی چاق تر هم هستند.

   

  چجوری وزن طبیعی خود را حفظ کنیم

  عوارض مربوط به وزن پایین
  در مواقعی که وزن شما پایین باشد می تواند عملکرد طبیعی بدن هم تحت تأثیر قرار گرفته و از حالت اصلی خود نیز خارج گردد. بنابراین این انتظار می رود که فرد به سمت پوک شدن استخوان ها و کاهش سطح ویتامین های بدن بخصوص کاهش سطح کلسترول نیز تمایل بیشتری داشته باشد. عملکردی که برای سیستم ایمنی وجود دارد و این سیستم باید هرچه سریع تر تمامی ویروس ها و باکتری ها را از بین ببردتحت این شرایط پایین خواهد آمد و معمولا تضعیف خواهد شد.  علاوه بر آن مشکلاتی در سیستم قاعدگی و بلوغ یک فردی که در دوره ی نوجوانی قرار می گیرد رخ می دهد.  این چرخه حتی می تواند با رشد هم ارتباط نزدیکی داشته باشد.
   یکی از آیتم هایی که می تواند نقش مهمی را در نشان دادن سلامتی بدن ما ایفا کند وجود آیتم های مربوط به نمایه توده بدنی خواهد بود که بر این اساس نیاز است تا حتما قد و وزنی که وجود دارد را بگیرید و در نتیجه آن را به ثبت برسانید. در مواقعی که فرد کم وزنی شدید یا افزایش وزن بسیار بالایی دارد نیاز است تا شما ارجاعی برای مشورت با پزشک انجام دهید تا این فرد از توصیه های یک متخصص بهره ببرد و وزن خود را نیز به نوعی کنترل نماید.

   سوء تغذیه و کم وزنی
  برخی افراد هستند که غذا می خورند اما چاقی در آنها اتفاق نمی افتد و تقریبا همان وزن قبلی را دارند  اما برخی ها هستند که معمولا نمی توانند غذایی بخورند زیرا غذایی بر سر سفره ی آنها وجود ندارد. شاید مواد غذایی را مصرف نمایند اما این مواد غذایی از ارزش بالایی برخوردار نخواهد بود. این افراد دچار سوء تغذیه معمولا علائمی دارند که در ادامه به این علائم نیز توجه داشته باشید.
  فردی که به سوء تغذیه دچار باشد معمولا همیشه حالتی از خستگی به سراغ او می آید . این بیمار نمی تواند به آسانی در برابر انواع بیماری هایی که وجود دارد از خود مقومتی را نشان دهد. بر اثر سوء تغذیه هم یکی از اتفاقات بسیار مهم وجود یک بهم ریختگی در قاعدگی فرد خواهد بود. از نظر رشدی وضعیت زیبایی مو به خطر می افتد زیرا تارهایی که برای مو بر سر شما وجود دارد رفته رفته به سمت نازک شدن پیش خواهد رفت و می تواند به آسانی از سر شما نیز جدا شود.
  ریزمغذی هیی که برای سلامتی بدن و انجام فعالیت های آن ضروری خواهد بود تحت تأثیر این روند می تواند به بدن نرسیده و در نهایت موجب شود تا فرد دوره ای بیماری های متنوعی را تجربه کند. دائما در مسیر پزشک به منزل تردد داشته باشد و همیشه دارویی برای استفاده در کیف او پیدا شود. همکاری یک پزشک متخصص با یک مشاور تغذیه می تواند درصد زیادی از مشکلات مربوط به کم وزنی و همچنین چاقی شما را از بین ببرد.


  برچسب ها : حفظ وزن

  آمار باز دید این مطلب چجوری وزن طبیعی خود را حفظ کنیم
  تعداد کل بازدید ها: 514
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه