نشانه های زخم معده را بشناسیم را بشناسیم

 • زمان درج : 25 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت
 • نشانه های زخم معده را بشناسیم را بشناسیم
 • نشانه های زخم معده را بشناسیم!
  زخم معده یکی از شایع ترین دردهایی است که ممکن است در معده شما وجود داشته باشد اما شما آن را به دردهای معمولی معده نسبت دهید در حالی که چیزی فراتر خواهد بود.
  منظور ما از سوء هاضمه در حقیقت وجود یک بیماری به نام هضم نشدن غذا خواهد بود ، شما غذا را می خورید حتی غذایی که باب میل شما است و در واقع بسیار خوب و سالم تهیه شده است ، اما در واقع از سوی دیگر به یک مشکل بزرگ تر دچار می شوید و آن هم هضم نشدن و باقی ماندن غذا و دردهای ناشی از از هضم نامناسب آن خواهد بود. رفته رفته شرایط برای معده شما بدتر می شود و کم کم دردهایی متفاوت از دردهای عادی را مشاهده می کنید که نشان دهنده افزایش اسید معده و در نهایت زخم معده است.
  فردی که زخم معده داشته باشد دائما حالت هایی از تهوع دارد بخصوص زمانی که معده او خالی باشد به دلیل ترشح بیش از اندازه اسید معده این دردها بیشتر می شوند و علامت مهم یعنی تهوع او هم شدیدتر خواهد شد ، بنابراین باید سریعا یک غذایی را نوش جان کنید تا میزان ترشح اسید معده در معده خالی کم شود.  
  زخم معده علامت دیگری دارد که به علت تغییر حجم مایعات، فرد دچار حالت تهوع خفیف یا شدید می شود. معمولاً در حالت ناشتا، فرد دچار حالت تهوع می شود. بنابرایت سعی کنید تا اگر در زمان خالی بودن معده خود درد دارید حتما وعده های کمی از غذا را برای مصرف در کنار دست خود قرار دهید. این دردها در زمان شب بیشتر هستند.  دردها ممکن است که حالت دوره ای داشته و قطع و وصل شوند.  در مواقعی که زخم معده دارید معمولا نمی توانید غذایی را مصرف کنید زیرا زخم ها حالتی از سیری را به شما می دهند.

  نشانه های زخم معده را بشناسیم را بشناسیم

  از علائم مهم زخم معده
  افرادی که زخمی در معده آنها وجود دارد شاید بر این باور باشند که معمولا با خوردن غذا درد بیشتری دارند در حالی که اینگونه نبوده و درد و ناراحتی در آنها پس از آنکه حتی یک وعده کاملی از غذا را مصرف می کنند بهتر می شود. حتی گاها دیده شده که آنها دوباره احساسی از گرسنگی دارند و دوست دارند تا وعده غذایی بیشتری را میل نمایند. برخی از افراد شاید غذای زیادی بخورند و اطرافیان هم ا غذای زیادی که می خورند احساس رضایت کنند اما همیشه این نکته برای آنها جای سؤال دارد که با وجود این میزان از مصرف پس چرا هنوز  لاغر مانده اید ، این خود می تواند به این دلیل رخ دهد که فرد پس از مصرف غذا دچار حالتی از استفراغ می شود و به معده او نیز فشار می آید.
  هرگاه که در ااستفراغ های خود خونی مشاهده نموده اید نشان دهنده وضعیت بدتر زخم ها می دهد که در حقیقت زخم هایی که وجود دارد در شرایط بدی به سر می برند و به سمت پیشرفت گرایش دارند. گاها پیش می آید که این زخم ها به سیستم روده ای نزدیک ترند و خونریزی خود را از آن طریق نمایش می دهند و در حقیقت خون روشنی نیز در مدفوع دیده می شود. سعی کنید در رژیم روزانه خود به این علائم درد دقت کنید و برای خاموش کردن آنها هرگز از مسکن ها به صورت خودسرانه استفاده نکنید.  
  متأسفانه هر دردی که در بدن ما اتفاق می افتد را دوست داریم که سریعا ساکت کنیم ، در حالی که علت این دردها می تواند اهمیت فراوانی داشته باشد. بنابراین سعی نکنید تا با مسکن ها دردهای خود را تسکین ببخشید ، مسکن های موجود در بازار که همانند نقل نیز خورده می شوند می توانند سبب آسیب به معده و روده ها شوند. در حقیقت این ها تنها ساکت کننده موقتی برای دردهای شما هستند و در مراحل پیشرفته تر نمی توانند آنها را درمان نمایند.  
  در مرحله ی آخر توصیه ما به انجام آزمایش های دوره ای برای تشخیص باکتری موجود در معده با نام اچ پیلوری است که در برخی از افراد که از آب و غذای سالم استفاده نمی کنند این باکتری دیده می شود. اگر ما نتوانیم هرچه زودتر این میکروب را از بدن خود دفع کنیم قطعا متوجه خواهیم شد که می تواند فرد را به سمت سرطان هدایت کند. زیرا تکثیر و تأثیر ناشی از این باکتری بر روی عملکرد معده قابل تصور نیست و باید با درمان های مناسب از بین برود.   
  برای آنکه پزشک وجود یا عدم وجود زخم معده را تشخیص دهد از شما درخواست دارد تا یک آندوسکوپی را انجام دهید ، در این روش به راحتی با دوربین هایی که دارد می توانید محل دقیق و میزان پیشرفت این زخم ها را تخمین بزند و درمان مناسب را درنظر بگیرد.    برچسب ها : زخم معده

  آمار باز دید این مطلب نشانه های زخم معده را بشناسیم را بشناسیم
  تعداد کل بازدید ها: 480
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه