اولین نشانه های ضعیف شدن چشم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی یاثار-->>> ورزش و سلامت-->>>

اولین نشانه های ضعیف شدن چشم

 • زمان درج : 1 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-04-19 07:00:02
 • بخش مربوطه : ورزش و سلامت

چشم یک نقظه حساس در بدن شما به شمار می رود و باید از آن محافظت کنید.عوامل زیادی هستند که در ضعیف شدن چشم تاثیر دارند اگر شما هم می خواهید که دید چشم شما عوض نشود دلایل ضعیف بودن چشم را بدانید و اگر آن ها را بدانید باعث می شود که بتوانید در برابر خطرات از چشم خود مراقبت کنید.

استفاده نکردن از عینک آفتابی
برای جلوگیری کردن از آفتاب سوختگی سعی کنید که از عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.اشعه ماورا بنفش سبب می شود که شبکیه چشم تخریب شده و خطر آب مروارید در شما افزایش یابد.زمانی که اسکی می روید و یا حمام آفتاب می گیرید اشعه های مضر خورشید یک نوع آفتاب سوختگی در غشا مخاطی قرنیه درست می کنند و به خاطر آن شما باعث تاری دید ، درد و آب ریزش از چشم خود می شوید.
استفاده کردن زیاد از قطره چشم
برخی از قطره های چشمی که در بازار است باعث می شود که قرمزی چشم رفع شود ولی بعد از مدتی استفاده کردن چشم شما دچار تورم شده و بعد از چند ساعت خوب کار نمی کنند و سبب می شود رگ های خونی منقبض شده و چشم شما قرمزتر هم می شود.توصیه ما استفاده کردن از قطره عسل می باشد علاوه بر این از سرمه هم می شود استفاده کرد که تاثیر زیادی دارد.
مبتلا به سردرد
سردرد می تواند خطری برای ضعیف شدن چشم شما باشد.ضعیف شدن چشم در کسانی که دوربین هستند و دچار آستیگماتیسم هستند به همراه سردرد است.این افراد اگر مطالعه کنند ، با کامپیوتر کار کنند ، رانندگی ، خیاطی و...... به سردرد مبتلا می شوند.سردردی که به دلیل ضعف چشم باشد با سردرد عصبی یا میگرنی فرق می کند.
نشستن زیاد پشت کامپیوتر
پلک زدن باعث می شود که جریان آب در چشم زیاد شود ولی وقتی که شما به مانیتور نگاه می کنید کمتر پلک می زنید شما باید در هر دقیقه تا 15 بار پیک بزنید.بنابراین اگر اگر به مانیتور زیاد نگاه کنید پلک زدن کم می شود و باعث می شود آب چشم شما تبخیر شود و چشم شما دچار سوزش و آبریزش گردد.شما نباید برای مدت زیادی متن با فونت ریز را مطالعه کنید چون چشم شما صدمه می بیند و ممکن است که دچار نزدیک بینی شوید.
 

خارش قرنیه
قرنیه یک لایه نازکی می باشد که در قیمت جلویی کره چشم وجود دارد.خارش آن امکان دارد دلایلی مثل تاری دید ، احساس وجود شن و ماسه ، قرمزی در چشم گردد.اگر فکر می کنید که به خارش قرنیه مبتلا شدید حتما به دکتر مراجعه کنید.بعضی اوقات استفاده کردن از لنز تماسی هم می تواند شما را دچار خارش قرنیه کند.خارش هایی که جزئی هستند معمولا بعد از چند روز خوب می شوند و امکان دارد دکتر برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند تا به التهاب و عفونت مبتلا نشوید ولی توصیه ما در درجه اول استفاده کردن از داروی طب سنتی و اسلامی است چون داروی های شیمیایی عوارض زیادی دارند پس اولویت درمان را در همه بیماری ها طب اسلامی بگذارید.
خستگی چشم:
یکی از دلایل ضعیف شدن چشم شما خستگی چشم می باشد.ممکن است که شغل شما باعث می شود که شما از چشم خود زیاد کار بکشید مثلا خیاط ها ، دانشجوها یا راننده ممکن است با خستگی چشم همراه باشند.کسی که به خستگی چشم دچار است با تمرکز کردن روی مطالعه سردرد می گیرد و چشم های او تار می شود.

اولین نشانه های ضعیف شدن چشم

سیگار کشیدن
به دلایل زیادی نباید سیگار بکشید ولی یکی از دلایل مهم آن خطر مبتلا شدن به آب مروارید است و امکان دارد که شبکیه چشم شما تخریب شود.
استفاده کردن از داروی های فشارخون ، آنتی هیستامین یا ضد افسردگی
این داروها باعث خشکی چشم می شود و باعث کم شدن اشک شما شدن و سبب تبخیر سریع آن ها می شود امکان دارد که فکر کنید یک چیز در چشم شما قرار دارد و یا اشکریزی و قرمزی در چشم وجود دارد.خانم ها به دلیل تغییر هورمون بارداری و یا استفاده کردن از قرض ضد بارداری بیشتر به خشکی چشم مبتلا هستند.توصیه ما برای این دارو جایگزین کردن در طب سنتی است.
درمان ضعیفی چشم
سیر:این ماده غذایی می تواند برای بینایی شما مفید باشد علاوه بر این باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شما شده و باعث بهبود جریان خون می شود.سیر به دلیل گوگرد فراوان باعث تولید آنتی اکسیدان و در نتیجه از عدسی چشم شما محافظت خواهد کرد.
هویج:هویج میوه مشهوری می باشد که می تواند به تقویت چشم شما کمک کنید در این میوه مقدار زیادی ویتامین سی ، Aو Eوجود دارد که خطرهای آب سیاه را کم می کنند و در تقویت دید موثر است.البته هویجی که الان در بازار موجود است ممکن است این خواص را نداشته باشد لطفا تحقیق بیشتری در این زمینه داشته باشید.
-مصرف کردن انبه می تواند به ضعف بینایی شما کمک کند.
-انجیر زیاد نخورید برای چشم شما مضر است مثلا روزی یک دانه انجیر مفید است.
برای بیماری ورم چشم می تواند ضماد دم کرده برگ انگور را در چشم قرار دهید.
سوخته شاخه و ساقه های نازک درختی که با روغن بادام مخلوط شود می تواند به عنوان سرمه برای بیماری چشم ، آب ریزش ، جوش و خارش چشم شما مفید باشد.
سرمه اثمد و سرمه کافوری خیلی می تواند به تقویت چشم شما کمک کند.
مصرف خرما باعث تقویت بینایی شما می تواند برای تقویت کردن مژه هسته خرما را بسوزانید و آن ها را به عنوان سرمه استفاده نمایید و مالش سوزانده خرما می تواند برای برطرف کردن خارش چشم شما مفید باشد.
برای بر طرف کردن قرمزی و خارش چشم می تواند روزی سه مرتبه قطره روغن زیتون را در چشم بچکانید سعی کنید که روغن زیتون را در بک شیشه گذاشته و برای چهار ساعت در آب جوش بگذارید تا استریل گردد.
چکاندن قطره آب لیمو در چشم می تواند باعث زیاد شدن نور چشم شما شود ولی توجه کنید که چشم می سوزد و نمی توانید آن را تحمل کنید.
برای تقویت کردن مژه و ابرو می توانید چهار فندق را بسوزانید و یک قاشق روغن کرچک و یک قاشق روغن نارگیل را با سوخته فندق مخلوط نمایید و با آن هر شب ابرو و مژه را چرب کنید.
نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • مطالب ویژه
 • جدیدترین ها
 • آخرین نظرات
  • 7 ساعت قبل
  • 2019-05-25 07:00:02
  • از خون بندناف بیشتر بدانید

     خون بند ناف که از آن به عنوان خون جفتی هم یاد می شود خونی بوده در جنینی که در حال تکوین داخل رحم بوده جریان دارد نگهداری کردن از خون بند ناف مزیت ها و خاصیت های زیادی در درمان کردن بیماری های لاعلاج را دارد.

  • 1 روز قبل
  • 2019-05-24 07:00:02
  • آشنایی با گل گاو زبان

    گل گاو زبان یکی از گیاهانی بوده که دارای خاصیت های زیادی است از سال های دور ایرانی ها با خاصیت این گیاه آشنا هستند و برای بهره گرفتن از خاصیت آن برگ و گل های آن را خشک کرده و برای درست کردن دمنوش و عرق گل گاو زبان از آن استفاده می نمایند.اگر شما خاصیت این گیاه عالی را نمی دانید می توانید این مطالب را بخوانید.

  • 2 روز قبل
  • 2019-05-23 07:00:01
  • چگونه در خانه افسردگی رو کنترل کنیم

   افسردگی هر مقداری که باشد باید آن را جدی بگیرید و با راه های مناسبی آن را درمان نمایید.هر موقع که احساس کردید انرژی شما کم شده است و احساس افسردگی دارید می توانید درمان های زیر را انجام دهید.

  • 3 روز قبل
  • 2019-05-22 07:00:01
  • دلیل درد پشت گردن چیست

   درد در پست سر امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد که بعضی از آن ها را باید جدی بگیرید مثل سر درد،جراحت داشتن و بعضی از بیماری ها که سبب تنش و درد در پشت سر می شوند.بنابراین شما باید متوجه شوید که شرایط جدی است سردرد که باعث درد در پشت سر شده امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد.

  • 4 روز قبل
  • 2019-05-21 07:00:01
  • علایم و خطرات برفک نوک سینه در شیردهی

   برفک نوک سینه ها در زمان شیردهی مادران یک بیماری رایج بوده که امکان دارد به درد و بیماری های دهانی در بچه ها هم منجر شود.عفونت در سینه مادر علائم زیادی دارد و سبب زخم خواهد شد.

  • 1 ماه قبل
  • 2019-04-01 07:00:01
  • دانلود بازی gta 3 برای کامپیوتر

   امروز برای شما عزیزان و تمامی گیمر های ایرانی بازی gta 3 رو در سایت یاثار قرار دادیم باید این نکته رو همین اول بگم که بازی کم حجم شده ولی بازی توش تغییراتی داده نشده و به کمک نرم افزار های پیشرفته حجم بازی به شدت کاهش پیدا کرده که خوب این خیلی خیلی خوب هستش که شما و هم ما میتونید بازی رو با حجم بسیار کم 131 مگابایت میتونیم دانلود کنیم

  • 5 ماه قبل
  • 2018-12-15 09:04:56
  • دانلود کتاب هری پاتر و فرزند نفرین شده

   همانطور که میدونید سری کتاب های هری پاتر 7 کتاب بود و پس از معروف شدن و بعد از سال ها جی کی رولینگ دوباره کتابی رو مینویسه با نام هری پاتر و فرزند نفرین شده متاسفانه خود من تا امروز از منتشر شدن این کتاب اطلاع نداشتم ولی تا متوجه شدم سریع این کتاب رو پیدا کردم و در سایت یاثار برای شما دوستان خوبم برای دانلود قرار دادم

  • 5 ماه قبل
  • 2018-12-11 11:02:01
  • راه های تشخیص فردی برای فهمیدن بارداری

   بارداری جز نعمت های خوب خداست که البته برای اونایی که خواسته دنبال بارداری بوده اند شادی آورد و اون دوستانی که ناخواسته باردا شده اند چیز خوشحال کننده ای نیست است

  • 5 ماه قبل
  • 2018-12-08 10:44:12
  • دانلود کتاب هری پاتر و سنگ جادو فارسی و به زبان انگلیسی

   اولین سری از کتاب های هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو متولد شد و در دنیا این کتاب توانست به سرعت مشهور شود و یکه تاز فروش شود . این کتاب به وسیله نوسنده انگلیسی خانم جي كي رولينگ نوشته شده و کتاب وی به زبان های مختلف از جمله فارسی ترجمه

عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید

سوال امنیتی : حال جمع 1 + 1 چند است