داستان قرار گرفتن آینه در آسانسورها

 • زمان درج : 10 ماه قبل
 • مسیر فعلی شما در سایت مجله سلامت یاثار : مجله سرگرمی یاثار-->>> تکنولوژی-->>>
 • بخش مربوطه : تکنولوژی
 • داستان قرار گرفتن آینه در آسانسورها
 • دقت کرده اید که آسانسور ها اخیرا تماما دارای آسانسور شده اند و برای شما دوستان پیش اومده که فکر کنین چطور اکثر آسانسور ها رو دیگه آینه دار میسازند و هرجا و هر ساختمونی برین توی آسانسورش اینه ای نصب شده یا کلابه این موضوع تا حالا فکر نکرده اید؟
  مشکل صف استادن
  توی صف ایستادن اصلا جذاب و دوست داشتنی نیست و حتما شما هم تجربه این رو داشتید که ببینید توی صف های فراوانی بین مردم درگیری پیش میاد و مرد اعصابی خورد داردن .این مشکل از صف ها نیست بلکه نفس انتظار  کشیدن برای انسان جذاب نیست و اذیت کننده است.این یک حس عمومی است در همه جای جهان که انتظار کشیدن  عذاب آور و اذیت کننده است .حالا فکر کنید آسانسور وسیله ای که ذات آن انتظار کشیدن است اونم در فضایی کوچیک و بسته .و اما طراحانی که خوش ذوق هستند و هر روز به دنبال پیدا کردن راه حل ورفع نقص ها راه حل مشکل انظار در آسانسور رو یافته اند و اون استفاده از آینه بوده است.

  داستان قرار گرفتن آینه در آسانسورها

  تاریخچه قرار گرفتن آسانسور
  اینکه در تمامی آسانسور ها و تمامی برج ها آینه تعبه شده است یک اتفاق تصادفی نیست و نخواهد بود. این آینه ها برای سرگرم کردن افرادی که در داخل آسانسور قرار دارند و در انظار رسیدن به مقصد هستند قرارداده شده است.در بعد از جنگ جهانی دوم و با تحول در شهر سازی و شروع ساخت آسمان خراش ها استفاده از آسانسور همه گیرتر شد.در ان زمان  وبا شروع استفاده همانی از آسانسور زمان انتظار در آسانسور ها اعتراضاتی رو به وجود آورد که طراحان خلاق آسانسور با روشی ساده و خلاقانه مشکل رو حل کردند .اونا با قرار دادن آینه در آسانسور به خوب تونستن افرادی که در آسانسور هتند و منتظر رسیدن به مقصد رو به خبی سرگرم کنند تا زمان انتظار به نظرتون کوتاه تر بیاد.
  آینه خصوصیتی داره که وقتی در مقابل آینه قرارمیگیریم به صورت ناخوداگاه مشغول نگاه کردن آن خواهیم شد و افراد به ظاهر و موهای خودشون مشغول میشن، و علاوه بر اون گاهی نگاه کردن به دیگر همراهان در آسانسور نیز خودش سرگرم کننده است.
  زندگی مدرن باعث شده همه به دنبال این باشند که از زمانشون استفاده بیشتر و بهتری ببرند و وقتی در انتظار هستند احساس میکننند وقتشون تلف شده  وزمان مهمی رو از دست داده اند.حالا مهم نیست در انتظار تاکسی باشند یا صف چیز خاصی و....و این انتظار سرعت از هرچیز و همه جا طوری شده که غیر قابل برآورده شدن است و کارشناسان با  روش هایی سعی دارند این زمان های انتظار رو هم کاهش دهند و هم با روش هایی همانند آینه این انتظار رو شیرینتر کنند.


  داستان آسانسور و آینه به کاررفته در آن یکی از زیبایی های دنیای طراحی است که فرد طراح با خلایقیت خوب خودش تونسته به راحتی و باروشی حتی پیش پا افتاده مشکل مهمی رو که نیاز به ساعت ها کار و ماه ها تلاش دارد را حل کند.
  البته بعدها آینه آسانسور کمک به افراد دیگری نیز کرد.تعدادی از افراد جامعه هستند که از محیط های تنگ ترس دارند و حضور آینه در آسانسور ها باعث شد تا مشکل بخش اعطمی از این افراد نیز حل شود و با قرار دادن این آسانسور ها فضای کوچیک آسانسور برای این افراد 2 برابر به نظر بیاید و بتوانند راحتتر محیط آسانسور را تحمل کنند.


  برچسب ها :

  آمار باز دید این مطلب داستان قرار گرفتن آینه در آسانسورها
  تعداد کل بازدید ها: 144
  تعداد بازدید های ماه جاری: 0 نظرات و پیشنهادات

  مطالب مشابه