درمان بیماری

دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی
نام : دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی

دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی

https://backority.ir/images/460671.jpg  

جراحی زیبایی بینی یا تغییر شکل بینی یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است. بسیاری از مردم از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند. بینی برای تعادل صورت از اهمیت اساسی برخوردار است و بسیاری از افراد برای هماهنگی بیشتر اعضای صورت خود، هزینه عمل جراحی زیبایی بینی را پرداخت و این عمل زیبایی را انتخاب می‌کنند. بعضی اوقات ممکن است مشکل مربوط به موقعیت چانه یا فک باشد، اما بیماران تمایل دارند که نارضایتی خود را روی بینی متمرکز کنند. در حالی که تکنیک‌های جراحی توسعه یافته‌اند، محدودیت‌هایی در مورد تغییر اندازه بینی وجود دارد. نتایج عمل جراحی به اندازه بینی، وضعیت پوست و سن بیمار بستگی دارد. مهمترین چیز این است که ارتباط مستقیمی بین بیمار و جراح در مورد آنچه مورد انتظار و آنچه قابل دستیابی است، وجود دارد.

دلایل انتخاب جراحی زیبایی بینی

 زیبایی

بیشتر افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، نگرانی آنها راجع به برآمدگی بینی یا نوک بینی است. در مورد برآمدگی بینی افراد بیشتر در مورد قوز بینی شکایت دارند. در عین حال افرادی که می‌خوهند نوک بینی خود را تغییر دهند، این قسمت از بینی خود را گرد و پهن می‌دانند. برخی دیگر از افراد هم از طول بینی خود ناراضی هستند.

پزشکی

سایر بیماران ممکن است به دلیل آسیب‌دیدگی بینی، جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنند، این مربوط به زمانی است که بینی به دنبال یک تصادف به شکلی شکسته یا خم شده باشد. برخی دیگر ممکن است مشکلات تنفسی عملکردی مربوط به مجاری هوای بینی داشته باشند. در این موارد، مداخلات جراحی، بازسازی تلقی می‌شود، در حالی که برای اکثر عمل‌های بینی، جراحی تحت عنوان جراحی زیبایی طبقه‌بندی می‌شود.

عمل بینی اغلب به این صورت انجام می‌شود:

  • برآمدگی بینی را تغییر می‌دهد.
  • نوک بینی را مجددا شکل می‌دهد.
  • طول بینی را تغییر می‌دهد.
  • عرض بینی را تغییر می‌دهد.
  • عرض سوراخ بینی را تغییر می‌دهد.
  • ترمیم بینی بعد از آسیب‌دیدگی را انجام می‌دهد.
  • راه هوای بینی به منظور تنفس بهتر را باز می‌کند.

 

انواع جراحی زیبایی بینی و تکنیک‌های مربوط به هر کدام از آنها

  https://backority.ir/images/784552.jpg

عمل جراحی زیبایی بینی یا از داخل بینی انجام می‌شود که به آن جراحی بسته گفته می‌شود و یا با ایجاد یک برش کوچک بر روی بینی و بالابردن سطح پوست انجام می‌شود که به آن جراحی بسته می‌گویند. ماهیت دقیق عمل بسته به ناحیه بینی که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت خواهد بود.

پل یا برآمدگی بینی

اگر عمل جراحی بر روی پل انجام شود، جراح، استخوان یا غضروفی که موجب ایجاد برآمدگی شده‌است را برمی‌دارد. ممکن است بینی شکسته شود تا قطعات باقیمانده استخوان بهم نزدیک‌تر شده و در نتیجه بینی باریک‌تر شود.

نوک بینی

زمانی که عمل جراحی بر روی نوک بینی انجام می‌شود، غضروف نوک بینی تا حدودی برداشته شده یا تغییر شکل داده می‌شود. این کار از طریق سرواخ بینی یا ایجاد یک برش کوچک در بیت بین سوراخ‌های بینی که به نام کلوملا شناخته می‌شود، انجام می‌گیرد.

طول بینی

یک جراح می‌تواند ساختار مرکزی بینی معروف به سپتوم را تنظیم کند تا به کوچک‌شدن نوک و کاهش طول بینی کمک کند. تنظیم غضروف نوک بینی به تنظیم طول بینی نیز کمک می‌کند.

 

عرض بینی

یک جراح با شکستن و تغییر مجدد استخوان بینی نیز می‌تواند عرض بینی را کاهش داده و به ظاهر باریک‌تری دست یابد. جراحان همچنین می‌توانند با استفاده از پیوند غضروف از سپتوم یا گاهی اوقات ایمپلنت سیلیکون، به آنچه که به آن جراحی زیبایی بینی ادینشال گفته می‌شود، عمل جراحی را انجام دهند. این نوع عملیات برای ایجاد نوک بینی صاف استفاده می‌شود. از روشهای فوق می‌توان برای صاف‌کردن و اصلاح بینی که در اثر آسیب‌دیدگی شکسته‌شده و برای رفع مشکلات تنفسی نیز استفاده کرد.

بیمار توسط چه کسی ویزیت می‌شود؟

عمل‌های جراحی زیبایی بینی توسط یک جراح با کمک دستیار انجام می‌شود. با این وجود قبل از عمل، معاینات دقیق انجام خواهد شد تا مشخص شود که آیا انجام عمل جراحی صحیح است یا خیر. گاهی اوقات ممکن است با یک روانشناس بالینی نیز ملاقات کنید تا درباره پیامدهای روانی- اجتماعی ظاهر خود و ارتباط آن با تغییر شکل بینی با او صحبت کنید.

چه انتظاری باید در مورد درمان، مراحل و نتایج عمل داشته باشیم؟

بسته به تکنیک مورد استفاده در عمل جراحی زیبایی بینی، بین 90 تا 180 دقیقه طول می‌کشد. بعد از عمل، معمولاً باید یک یا گاهی دو شب را در بیمارستان بگذرانید. به مدت هفت روز هم نیاز است که یک اسپلینت را بر روی بینی به وسیله نوار و یک پد زیر بینی بیمار به مدت 12 ساعت قرار دهید. بعد از عمل بهتر است دو هفته از کار مرخصی بگیرید. در مورد ورزش‌کردن معمولا می‌توانید بعد از سه تا پنج روز مسافتی را پیاده‌روی کنید و بعد از سه هفته نیز شنا کنید. با این حال باید به مدت چهار تا شش هفته از انجام تمرینات شدید ورزشی خودداری کنید. اغلب عمل‌های جراحی بینی بسته که از طریق بینی انجام می‌شود معمولا حدود دو هفته‌ای برای بهبود طول می‌کشند. در این نوع عمل، اثر زخم خارجی روی بینی وجود نخواهد داشت، اما اگر بینی به عنوان بخشی از عمل جراحی شکسته شود، حدود 7 تا 10 روز کبودی و حدود 10 تا 20 روز، زردی دور چشم قابل مشاهده خواهد بود. اگر نوک بینی شما عمل شده باشد، 60٪ از تغییرات بعد از سه هفته آشکار می‌شود، در حالی که 40٪ باقی مانده از تغییرات، طی چند ماه یا حتی یک سال آینده قابل رویت خواهد بود. اگر تحت عمل جراحی بینی باز قرار گرفته باشید و به این دلیل بینی شما برش خورده و باز شده‌است و به این ترتیب غضروف‌ها در حین عمل در معرض دید مستقیم بوده و جراح به شکلی دقیق‌تر توانسته، تغییراتی در بینی شما اعمال کند، با این حال تورم ناشی از آن بیشتر بوده و در نتیجه زمان بهبود نیز طولانی‌تر خواهد بود.

خطرات جراحی زیبایی بینی

مانند تمامی عمل‌های جراحی دیگر، این عمل نیز خطراتی را به همراه دارد. بعد از عمل، برخی بیماران احساس می‌کنند حس بویایی آنها تغییر یافته‌است، در حالی که برخی احساس می‌کنند تنفس آنها تحت تاثیر قرار گرفته‌است. خونریزی جزئی، در این نوع عمل جراحی زیبایی بینی رایج است در حالی که خونریزی شدید بسیار نادر است. برخی از بیماران هم ممکن است بعد از عمل درد را تجربه کنند. بی‌نظمی اندکی ممکن است در استخوان یا غضروف بینی احساس یا دیده شود. برخی از بیماران هم ممکن است از نتیجه عمل بینی خود ناراضی باشند. معمولا بهتر است بپذیریم که چه تغییرات مثبتی اتفاق افتاده‌است تا اینکه به عمل جراحی مجدد فکر کنیم. با این حال گاهی منطقی است که تعدیلی جزئی را در نظر بگیریم. شما باید از قبل از جراح خود مشخص کنید که شرایط برای جراحی مجدد چیست و هرگونه پرداخت هزینه چگونه می‌تواند باشد. برای افرادی که برای جراحی مجدد مراجعه می‌کنند، این خطر نیز وجود دارد که ساختار بینی به هم بخورد. بینی یک ساختار ظریف است و جراحی بیش از حد می‌تواند باعث تضعیف و آسیب آن شود.

پزشکان متخصص جراحی زیبایی

یکی از منابع مطمئن برای دسترسی به پزشکان متخصص جراحی زیبایی و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان مراجعه به انجمن‌های پزشکی است. در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران امکان تحقیق و خواندن مقالات جراحی زیبایی و جستجوی پزشکان با تفکیک شهر‌ها فراهم شده است.

زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : یاشار ایوبی
دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی
آشنایی مختصر با طب سوزنی
نام : آشنایی مختصر با طب سوزنی

طب سوزنی که امروزه بسیار معروف شده است یکی از مهمترین شاخه های طب سنتی چین باستان است و در چین به طب سوزنی ژن جیو میگویند.اصول این نوع در مان این است که با فروع کردن سوزن در نقاط حساس و خاصی از بدن که محل های اصلی جذب و جمع شدن انرژی است و در نتیحه بخشی از درد و ناراحتی بیمار خارج میشود و بیمار احساس تسکین درد میکند.

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : ایثار ایوبی
آشنایی مختصر با طب سوزنی
هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم
نام : هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم

در ادامه مطلب قبلی در مورد عادت های اشتباه که منجر به بیماری وناراحتی برای شما میشود امروز بخش دیگری از این عادت های بیمار کننده رو برای شما دوستان و همراهان خودمون داریم

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم
نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود
نام : نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود

یکی از ساده ترین کارهایی که با انجام دادن آن می توانید از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری بکنید، شستن دست ها می باشد. شما با شستن دست هایتان می توانید بسیار بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید خودتان را سالم نگه دارید و از بیماری های مختلف دوری کنید

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود
مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند
نام : مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند

یکی از مشکلات اساسی که گاها انسان ها با آن برخورد می کنند بی خوابی است. این مشکل گاها به دلیل مشکلات روحی و یا مشغول بودن فکر انسان ها پیش می آید که باید گفت طبیعی است چرا که مشکلات فراوانی که این روزها در زندگی اغلب ما وجود دارد گاها می تواند که دلیلی بر بی خوابی هایمان باشد. اما در این بین گاها بیماری ها و مشکلات جسمی وجود دارند

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
مشکلات سلامتی که سبب بی خوابی می شوند
روش های متوقف کردن آبریزش بینی | چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم
نام : روش های متوقف کردن آبریزش بینی | چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم

استنشاق بخار کمک فراوانی می نماید تا مشکلات به وجود آمده از آبریزش بینی کاهش چشمگیری داشته باشند این مخاط به دلیل زیادی می توانند که سبب به وجود آمدن عطسه های بیش از حد برای فرد شوند. بخار می تواند که به کودک شما کمک فراوانی کند تا خواب آرام تری را تجربه نماید و در دوره ی درمان او نیز سرعت بیشتری به خود بگیرد

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
روش های متوقف کردن آبریزش بینی | چگونه از شر آبریزش بینی راحت شویم
چگونه رابطه جنسی بهتر و طولانی تری داشته باشیم
نام : چگونه رابطه جنسی بهتر و طولانی تری داشته باشیم

بهره بردن از کاندوم هم برای به تأخیر انداختن انزال بسیار مناسب می باشد و یکی از پر طرفدارترین راه ها می باشد. کاندوم با کم کردن حساسیت در هنگام برقرای رابطه جنسی تاثیر بسیار زیادی در این زمینه می‌گذارد و باعث می‌شود که پدیده زود انزالی تا حدی قابل توجهی کاهش پیدا کند

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
چگونه رابطه جنسی بهتر و طولانی تری داشته باشیم
راه های بسیار عالی و سریع برای درمان زود انزالی
نام : راه های بسیار عالی و سریع برای درمان زود انزالی

با همه بدی هایی که زود انزالی دارد اما نیازی نیست خودتان را برای درمان به دارو و قرص های شیمیایی عادت دهید که آن ها هم می توانند در دراز مدت خود دلیل به وجود آمدن مشکلات دیگری شوند. اگر مشکل زود انزالی دارید بهتر است بدانید که مشکل شما با میلیون ها نفر در سطح جهان یکی است

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
راه های بسیار عالی و سریع برای درمان زود انزالی
نکات حیاتی برای حفظ سالمت بدن
نام : نکات حیاتی برای حفظ سالمت بدن

رسیدن به اندامی ایده آل و روی فرم، شاید برای برخی از افراد مقداری سخت و غیر ممکن به نظر بیاید، اما باید به شما بگوییم که هرگز این چنین نیست و شما می توانید که با یک حرکت ورزشی بسیار عالی به یک اندام بسیار خوب دست پیدا کنید

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
نکات حیاتی برای حفظ سالمت بدن
بیماری های مربوط به پرده گوش و شناسایی بیماری های گوش
نام : بیماری های مربوط به پرده گوش و شناسایی بیماری های گوش

عفونت گوش به طور معمول یکی از فراگیر ترین نوع عفونت‌ها می باشد که به دو شکل التهاب خارجی و عفونت گوش میانی علائم خود را بروز می دهد این دو مورد می توانند که باعث گوش دردهای شدیدی شوند که بهتر است در همان اویل از ادامه روند آن ها پیشگیری به عمل بیاید. عفونت گوش در بین کودکان به بیشتر از بزرگسالان  رایج می باشد

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
بیماری های مربوط به پرده گوش و شناسایی بیماری های گوش
مشکلاتی که در مردان باعث شرمندگی و کاهش اعتماد به نفس میشود
نام : مشکلاتی که در مردان باعث شرمندگی و کاهش اعتماد به نفس میشود

حالا در این قسمت مشکلی را به شما خواهیم گفت که همه مردان را در سنین مختلف دچار خود کرده است. دقیقا همان هورمون هایی که باعث رشد ریش مردان میشوند این توانایی را هم دارند که ابرو ها را تا آن حد ضخیم و پر پشت نمایند که حتی فاصله وسط آن ها را هم به طور کامل پر کند

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
مشکلاتی که در مردان باعث شرمندگی و کاهش اعتماد به نفس میشود
انواع عفونت های گوش و درمان های آن
نام : انواع عفونت های گوش و درمان های آن

تنهای راهی گه می تواند عفونت گوش را تشخیص داد مراجعه له پزشک مربوطه است،پزشک می تواند به شما بگوید که آیا گوش شما عفونت دارد یا خیر پس به همین دلیل هرگز به شکل خودآگاه در این مورد تصمیم نگیرید چرا که گوش بسیار حساس است و اگر شما بدون آگاهی اقداماتی جهت رفع عفونت انجام دهید ممکن است آسیب های جدی به آن وارد کنید

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
انواع عفونت های گوش و درمان های آن
فواید روی و زنجبیل و آب هویج
نام : فواید روی و زنجبیل و آب هویج

هیچ چیز مانند تندرستی نیست...شاید این جمله را بارها شنیده باشید،معمولا کسانی که به گونه ای سلامت خود را از دست می دهند این جمله را همیشه به دیگران می گویند زیرا آن ها در آن زمان با اینکه سلامت بدن خود را از داده اند بسیار بیشتر از دیگر افرادی که کاملا در سلامتی به سر می برند،به سلامت بدن به عنوان یک هدیه الهی نگاه می کنند

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
فواید روی و زنجبیل و آب هویج
مشکلات جسمی در مردان چیست
نام : مشکلات جسمی در مردان چیست

در زندگی موارد بسیار زیادی وجود دارد که گاها باعث ایجاد حس خجالت در افراد می شوند.این موارد می توانند که هم شامل مشکلات جسمی باشند و هم مشکلات روحی

....
زمان انتشتر : 13 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
مشکلات جسمی در مردان چیست

صفحات سایت