درمان بیماری

درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟
نام : درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟

درد اندومتریوز یکی از دردهایی خواهد بود که معمولا در خانم ها دیده می شود و ریشه اصلی این درد به مشکلات مربوط به رحم باز می گردد.

....
زمان انتشتر : 52 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
درد اندومتریوز را چگونه تشخیص دهیم؟
تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک
نام : تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک

افرادی که به بی خوابی دچار هستند معمولا نمی توانند شب ها را به آرامی سپری کنند ، بدین ترتیب مشکلاتی را از نظر خواب دارند که باید علت آن را جویا شوند.

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
تشخیص نوع بی خوابی شما بر اساس تشخیص پزشک
اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟
نام : اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟

اتوپلاستی عملی است که برای زیبایی گوش ها انجام می شود اما همه ی افراد نمی توانند کاندید مناسبی برای این نوع از عمل زیبایی باشند ، بنابراین باید خصوصیات خاصی را داشته باشند.

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
اتوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟
فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن
نام : فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن

خانم ها در رابطه با سلامت رحم خود معمولا با مشکلاتی مواجه هستند که یکی از آنها را می توانیم به عفونت های شدید دهانه رحم نسبت دهیم.

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
فریز دهانه رحم راه حلی برای برطرف کننده مشکلات داخلی آن
گزگز و مومور انگشتان نشانه چیست؟
نام : گزگز و مومور انگشتان نشانه چیست؟

برخی از افراد در حالت استراحت خود علائمی را در بدن احساس می کنند که می تواند به بیماری های مهمی اشاره داشته باشد و بی توجهی به آنها عواقبی را در بر خواهد داشت.

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
گزگز و مومور انگشتان نشانه چیست؟
چرا دائما خسته هستیم- قسمت دوم
نام : چرا دائما خسته هستیم- قسمت دوم

از دیگر مواردی که می توانند باعث خستگی مزمن شوند و فرد را از انجام دادن کارهای روزمره منع کنند می توان به داشتن وسواس اشاره کرد. در علم روانپزشکی وسواسی اینگونه توضیح داده شده است

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
چرا دائما خسته هستیم- قسمت دوم
نخ جراحی و نخ بخیه و انواع آن
نام : نخ جراحی و نخ بخیه و انواع آن

بخیه زدن در جراحی به معنای دوختن قسمتی از بافت بدن است که به وسیله ی نخ بخیه و سر سوزن های مخصوص انجام می شود. نخ بخیه که امروزه یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات پزشکی می باشد در انواع مختلفی طبقه بندی می شود

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : یاشار ایوبی
نخ جراحی و نخ بخیه و انواع آن
چرا دائما خسته هستیم
نام : چرا دائما خسته هستیم

گاها افرادی را می بینیم که دائما خسته هستند و انرژی کامل را برای انجام هیچ کاری ندارند. یکی از دلایل اصلی که باعث به وجود آمدن این پدید می شود، کم خوابی است. کم خوابی باعث می شود که فرد برای انجام کارهای روزمره خود احساس خستگی بکند و انرژی کافی نداشته باشد.

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
چرا دائما خسته هستیم
هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول
نام : هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول

تکرار ادرار به معنای نیاز شدید انسان به دفع ادرار بیش از حد معمول است. این تنها تعریفی است که می توان برای این مشکل در نظر گرفت. این مشکل که افراد زیادی در جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند می تواند که به روند طبیعی زندگی افراد لطمه وارد کند و آن ها را دچار مشکلات بزرگی بکند. .

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
هر آنچه باید در مورد تکرار ادرار بدانید . قسمت اول
انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم
نام : انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم

 عامل اصلی سرفه در کودکان و بزرگسالان معمولا ویروس ها هستند. این ویروس ها وقتی وارد بدن می شوند اغلب باید مسیر خود را طی کنند و در این راه سرفه یکی از پدیده هایی است که از تاثیر مستقیم همین ویروس ها پدید می آید.سرفه گاها ممکن است حدود 2 هفته طول بکشد تا بتواند مسیر خود را طی کند. .

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
انواع سرفه در کودکان و درمان آن ها بخش دوم
دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی
نام : دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی

دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی

https://backority.ir/images/460671.jpg  

جراحی زیبایی بینی یا تغییر شکل بینی یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است. بسیاری از مردم از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند. بینی برای تعادل صورت از اهمیت اساسی برخوردار است و بسیاری از افراد برای هماهنگی بیشتر اعضای صورت خود، هزینه عمل جراحی زیبایی بینی را پرداخت و این عمل زیبایی را انتخاب می‌کنند. بعضی اوقات ممکن است مشکل مربوط به موقعیت چانه یا فک باشد، اما بیماران تمایل دارند که نارضایتی خود را روی بینی متمرکز کنند. در حالی که تکنیک‌های جراحی توسعه یافته‌اند، محدودیت‌هایی در مورد تغییر اندازه بینی وجود دارد. نتایج عمل جراحی به اندازه بینی، وضعیت پوست و سن بیمار بستگی دارد. مهمترین چیز این است که ارتباط مستقیمی بین بیمار و جراح در مورد آنچه مورد انتظار و آنچه قابل دستیابی است، وجود دارد.

دلایل انتخاب جراحی زیبایی بینی

 زیبایی

بیشتر افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، نگرانی آنها راجع به برآمدگی بینی یا نوک بینی است. در مورد برآمدگی بینی افراد بیشتر در مورد قوز بینی شکایت دارند. در عین حال افرادی که می‌خوهند نوک بینی خود را تغییر دهند، این قسمت از بینی خود را گرد و پهن می‌دانند. برخی دیگر از افراد هم از طول بینی خود ناراضی هستند.

پزشکی

سایر بیماران ممکن است به دلیل آسیب‌دیدگی بینی، جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنند، این مربوط به زمانی است که بینی به دنبال یک تصادف به شکلی شکسته یا خم شده باشد. برخی دیگر ممکن است مشکلات تنفسی عملکردی مربوط به مجاری هوای بینی داشته باشند. در این موارد، مداخلات جراحی، بازسازی تلقی می‌شود، در حالی که برای اکثر عمل‌های بینی، جراحی تحت عنوان جراحی زیبایی طبقه‌بندی می‌شود.

عمل بینی اغلب به این صورت انجام می‌شود:

  • برآمدگی بینی را تغییر می‌دهد.
  • نوک بینی را مجددا شکل می‌دهد.
  • طول بینی را تغییر می‌دهد.
  • عرض بینی را تغییر می‌دهد.
  • عرض سوراخ بینی را تغییر می‌دهد.
  • ترمیم بینی بعد از آسیب‌دیدگی را انجام می‌دهد.
  • راه هوای بینی به منظور تنفس بهتر را باز می‌کند.

 

انواع جراحی زیبایی بینی و تکنیک‌های مربوط به هر کدام از آنها

  https://backority.ir/images/784552.jpg

عمل جراحی زیبایی بینی یا از داخل بینی انجام می‌شود که به آن جراحی بسته گفته می‌شود و یا با ایجاد یک برش کوچک بر روی بینی و بالابردن سطح پوست انجام می‌شود که به آن جراحی بسته می‌گویند. ماهیت دقیق عمل بسته به ناحیه بینی که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت خواهد بود.

پل یا برآمدگی بینی

اگر عمل جراحی بر روی پل انجام شود، جراح، استخوان یا غضروفی که موجب ایجاد برآمدگی شده‌است را برمی‌دارد. ممکن است بینی شکسته شود تا قطعات باقیمانده استخوان بهم نزدیک‌تر شده و در نتیجه بینی باریک‌تر شود.

نوک بینی

زمانی که عمل جراحی بر روی نوک بینی انجام می‌شود، غضروف نوک بینی تا حدودی برداشته شده یا تغییر شکل داده می‌شود. این کار از طریق سرواخ بینی یا ایجاد یک برش کوچک در بیت بین سوراخ‌های بینی که به نام کلوملا شناخته می‌شود، انجام می‌گیرد.

طول بینی

یک جراح می‌تواند ساختار مرکزی بینی معروف به سپتوم را تنظیم کند تا به کوچک‌شدن نوک و کاهش طول بینی کمک کند. تنظیم غضروف نوک بینی به تنظیم طول بینی نیز کمک می‌کند.

 

عرض بینی

یک جراح با شکستن و تغییر مجدد استخوان بینی نیز می‌تواند عرض بینی را کاهش داده و به ظاهر باریک‌تری دست یابد. جراحان همچنین می‌توانند با استفاده از پیوند غضروف از سپتوم یا گاهی اوقات ایمپلنت سیلیکون، به آنچه که به آن جراحی زیبایی بینی ادینشال گفته می‌شود، عمل جراحی را انجام دهند. این نوع عملیات برای ایجاد نوک بینی صاف استفاده می‌شود. از روشهای فوق می‌توان برای صاف‌کردن و اصلاح بینی که در اثر آسیب‌دیدگی شکسته‌شده و برای رفع مشکلات تنفسی نیز استفاده کرد.

بیمار توسط چه کسی ویزیت می‌شود؟

عمل‌های جراحی زیبایی بینی توسط یک جراح با کمک دستیار انجام می‌شود. با این وجود قبل از عمل، معاینات دقیق انجام خواهد شد تا مشخص شود که آیا انجام عمل جراحی صحیح است یا خیر. گاهی اوقات ممکن است با یک روانشناس بالینی نیز ملاقات کنید تا درباره پیامدهای روانی- اجتماعی ظاهر خود و ارتباط آن با تغییر شکل بینی با او صحبت کنید.

چه انتظاری باید در مورد درمان، مراحل و نتایج عمل داشته باشیم؟

بسته به تکنیک مورد استفاده در عمل جراحی زیبایی بینی، بین 90 تا 180 دقیقه طول می‌کشد. بعد از عمل، معمولاً باید یک یا گاهی دو شب را در بیمارستان بگذرانید. به مدت هفت روز هم نیاز است که یک اسپلینت را بر روی بینی به وسیله نوار و یک پد زیر بینی بیمار به مدت 12 ساعت قرار دهید. بعد از عمل بهتر است دو هفته از کار مرخصی بگیرید. در مورد ورزش‌کردن معمولا می‌توانید بعد از سه تا پنج روز مسافتی را پیاده‌روی کنید و بعد از سه هفته نیز شنا کنید. با این حال باید به مدت چهار تا شش هفته از انجام تمرینات شدید ورزشی خودداری کنید. اغلب عمل‌های جراحی بینی بسته که از طریق بینی انجام می‌شود معمولا حدود دو هفته‌ای برای بهبود طول می‌کشند. در این نوع عمل، اثر زخم خارجی روی بینی وجود نخواهد داشت، اما اگر بینی به عنوان بخشی از عمل جراحی شکسته شود، حدود 7 تا 10 روز کبودی و حدود 10 تا 20 روز، زردی دور چشم قابل مشاهده خواهد بود. اگر نوک بینی شما عمل شده باشد، 60٪ از تغییرات بعد از سه هفته آشکار می‌شود، در حالی که 40٪ باقی مانده از تغییرات، طی چند ماه یا حتی یک سال آینده قابل رویت خواهد بود. اگر تحت عمل جراحی بینی باز قرار گرفته باشید و به این دلیل بینی شما برش خورده و باز شده‌است و به این ترتیب غضروف‌ها در حین عمل در معرض دید مستقیم بوده و جراح به شکلی دقیق‌تر توانسته، تغییراتی در بینی شما اعمال کند، با این حال تورم ناشی از آن بیشتر بوده و در نتیجه زمان بهبود نیز طولانی‌تر خواهد بود.

خطرات جراحی زیبایی بینی

مانند تمامی عمل‌های جراحی دیگر، این عمل نیز خطراتی را به همراه دارد. بعد از عمل، برخی بیماران احساس می‌کنند حس بویایی آنها تغییر یافته‌است، در حالی که برخی احساس می‌کنند تنفس آنها تحت تاثیر قرار گرفته‌است. خونریزی جزئی، در این نوع عمل جراحی زیبایی بینی رایج است در حالی که خونریزی شدید بسیار نادر است. برخی از بیماران هم ممکن است بعد از عمل درد را تجربه کنند. بی‌نظمی اندکی ممکن است در استخوان یا غضروف بینی احساس یا دیده شود. برخی از بیماران هم ممکن است از نتیجه عمل بینی خود ناراضی باشند. معمولا بهتر است بپذیریم که چه تغییرات مثبتی اتفاق افتاده‌است تا اینکه به عمل جراحی مجدد فکر کنیم. با این حال گاهی منطقی است که تعدیلی جزئی را در نظر بگیریم. شما باید از قبل از جراح خود مشخص کنید که شرایط برای جراحی مجدد چیست و هرگونه پرداخت هزینه چگونه می‌تواند باشد. برای افرادی که برای جراحی مجدد مراجعه می‌کنند، این خطر نیز وجود دارد که ساختار بینی به هم بخورد. بینی یک ساختار ظریف است و جراحی بیش از حد می‌تواند باعث تضعیف و آسیب آن شود.

پزشکان متخصص جراحی زیبایی

یکی از منابع مطمئن برای دسترسی به پزشکان متخصص جراحی زیبایی و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان مراجعه به انجمن‌های پزشکی است. در انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران امکان تحقیق و خواندن مقالات جراحی زیبایی و جستجوی پزشکان با تفکیک شهر‌ها فراهم شده است.

زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : یاشار ایوبی
دانستنی‌هایی درباره جراحی زیبایی بینی
آشنایی مختصر با طب سوزنی
نام : آشنایی مختصر با طب سوزنی

طب سوزنی که امروزه بسیار معروف شده است یکی از مهمترین شاخه های طب سنتی چین باستان است و در چین به طب سوزنی ژن جیو میگویند.اصول این نوع در مان این است که با فروع کردن سوزن در نقاط حساس و خاصی از بدن که محل های اصلی جذب و جمع شدن انرژی است و در نتیحه بخشی از درد و ناراحتی بیمار خارج میشود و بیمار احساس تسکین درد میکند.

....
زمان انتشتر : 53 ماه قبل
ویرایستار : ایثار ایوبی
آشنایی مختصر با طب سوزنی
هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم
نام : هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم

در ادامه مطلب قبلی در مورد عادت های اشتباه که منجر به بیماری وناراحتی برای شما میشود امروز بخش دیگری از این عادت های بیمار کننده رو برای شما دوستان و همراهان خودمون داریم

....
زمان انتشتر : 54 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
هشت عادت بد که موجب مرض و بیماری می شوند.قسمت دوم
نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود
نام : نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود

یکی از ساده ترین کارهایی که با انجام دادن آن می توانید از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری بکنید، شستن دست ها می باشد. شما با شستن دست هایتان می توانید بسیار بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید خودتان را سالم نگه دارید و از بیماری های مختلف دوری کنید

....
زمان انتشتر : 54 ماه قبل
ویرایستار : نویسنده
نشستن دست ها باعث این بیماری ها می شود

صفحات سایت